Neler Yeni

Çözüldü✓ Bios update sonrası biosa giremiyorum

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,673
İsim
marilyn
Msi a 320m a pro anakartım var son gelen 160 versiyonuna update attım normalde beta sürümü olan 162 di downgrade yapmama izin vermiyordu bende 160 gelince onu yükliyeyim dedim yükledikten sonra pc yavaş açılıp biosa girmemeye başladı windows uefi kurulu windowsdan girmeye çalıştım hiç bir türlü gelmiyor flashback gibi bir teknolojide olmadığı için downgrade yapamıyorum yani kitledi beni bios pilini sök çıkar ters tak çalıştır vs denedim hiç bir türlü giremiyorum biosa
Mesaj otomatik birleştirildi:

Up

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,673
İsim
marilyn
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hala cevap bekliyorum

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,673
İsim
marilyn
Edit uzun süre cevap gelmediği için afuwin ile eski sürüme düşürmeyi denedim şimdi Windows hiç boot olmuyor sebebini Msi forumunda öğrendim

Sebebi yeni gelen güncelleme ile bazı ekran kartları biosda görüntü vermiyor 1 ay önce gelen bios updateler msi a320ma pro anakartın en sonki olan 7c5..160 olan versiyonu başka anakartlarda başka olarak geçiyor olabilir 7-8 yıllık ekran kartı kullanıyorsanız yapmayın çünkü secure boot açık olarak geliyor ve adını unuttuğum bir özellik eklenmiş sanırım bu sebep ile bios göremiyorsunuz ama Windows boot oluyor otomatik

Forumda boş boş kaç kilosunuz bacaklarım çok yağlı boyum çok uzun gibi yorum kasmaya odakla konular forumun ana amacını bozduğunu düşünüyorum donanım ile ilgili konular görmek isterim bu demek değildir bu konularda açılsın ama azıcık aklınızı kullanın burası doktorların veya terapistlerin mantıken en az bulunacağı forum yani her sorununuzu hangi forum sorunuza yakınsa gidip oraya sorun yok yaşım 18 ayak numaram 49 normalmi yok 14 yaşımdayım 1.60 boyum var uzarmıyım ***** saçma konular açmayı umarım bırakırsınız teşekkürler

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Enes taşkıran
Edit uzun süre cevap gelmediği için afuwin ile eski sürüme düşürmeyi denedim şimdi Windows hiç boot olmuyor sebebini Msi forumunda öğrendim

Sebebi yeni gelen güncelleme ile bazı ekran kartları biosda görüntü vermiyor 1 ay önce gelen bios updateler msi a320ma pro anakartın en sonki olan 7c5..160 olan versiyonu başka anakartlarda başka olarak geçiyor olabilir 7-8 yıllık ekran kartı kullanıyorsanız yapmayın çünkü secure boot açık olarak geliyor ve adını unuttuğum bir özellik eklenmiş sanırım bu sebep ile bios göremiyorsunuz ama Windows boot oluyor otomatik

Forumda boş boş kaç kilosunuz bacaklarım çok yağlı boyum çok uzun gibi yorum kasmaya odakla konular forumun ana amacını bozduğunu düşünüyorum donanım ile ilgili konular görmek isterim bu demek değildir bu konularda açılsın ama azıcık aklınızı kullanın burası doktorların veya terapistlerin mantıken en az bulunacağı forum yani her sorununuzu hangi forum sorunuza yakınsa gidip oraya sorun yok yaşım 18 ayak numaram 49 normalmi yok 14 yaşımdayım 1.60 boyum var uzarmıyım ***** saçma konular açmayı umarım bırakırsınız teşekkürler
afuwin nerden indirdin

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
768
İsim
Fatih Ayhan
Konuya cevap gelmemesinin nedeni bu değil diye düşünüyorum. Forum ana amacından sapacak kadar bu tarz konular açılmıyor. Herhangi biri herhangi bir konuyu gördüğünde bilgisi varsa yazıyor zaten. Siz konu düştükçe yükseltin cevap gelmiyorsa bilen biri yoktur. Bak ne güzel sebebini bulmuşsunuz, doğru yerde arayınca.

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,673
İsim
marilyn
Konuya cevap gelmemesinin nedeni bu değil diye düşünüyorum. Forum ana amacından sapacak kadar bu tarz konular açılmıyor. Herhangi biri herhangi bir konuyu gördüğünde bilgisi varsa yazıyor zaten. Siz konu düştükçe yükseltin cevap gelmiyorsa bilen biri yoktur. Bak ne güzel sebebini bulmuşsunuz, doğru yerde arayınca.
evet uzun süre msi ile iletişime geçmeye çalıştıktan sonra yabancı bir forumları olduğunu gördüm orada biraz bakınca benzer konular gördüm ortak konu açılmış bu olay ile ilgili ve ben konuda aktiflik ararken boyum kaç cm olmalı şu yaitayım veya psikolojik sorunlarım var ne önerirsiniz gibi saçma konular açılmıştı ve herkes oraya üşüşüyordu donanım forumundan ziyade ailevi sorunlar ile ilgilenen bir forum çok absürt ve fark ettinmi bilmiyorum ama en son aldığım tuf anakartta bozulunca iadesi ile vs uğraşınca sinirim bozulmuştu eski bios açılmayan anakartı geri taktım ve kendi yolumla çözmeye çalıştım daha kötü oldu neyse o olaydan sonra forumda açılan konu denk geldi daha fazla uzatmıyorum

Son düzenleme:
Top Bottom