Neler Yeni

Çözüldü✓ yeni bilgisayarda bios update sonrası açılmıyor

alikrdnz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali Karadeniz
O zaman CMOS sıfırlayıp deneyin. Nasıl yapılacağını netten bulabilirsiniz.
bu arada söylemeyi unuttum ana kartta boot debug ışığı yanıyor ayrıca açılırken flash mıde yazıyır daha sonra siyah ekrana düşüyor sol üst tire çıkıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşletim sistemi kurulmayınca sol üst tarafta - yanıp söner. Bilgisayarı kapatın ve açın durmadan F11 tuşunu spamlayın. BİOS güncelleme sonrası bozulduysa bilgisayarda hiçbir şeyin çalışmaması gerekmez mi?
ya ıp sönmüyor sabit kalıyor ayrıca hiç bir tuş işe yaramıyor sadece bu ekran geliyor

alikrdnz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali Karadeniz
CMOS sıfırlamaya deneyebilirsiniz. işlemci modeliniz neydi bu arada? 1. nesil ryzen falansa belki desteklenmiyordur diyeceğim ama desteklenmesi lazım.
ryzen 5 5600
Mesaj otomatik birleştirildi:

CMOS sıfırlamaya deneyebilirsiniz. işlemci modeliniz neydi bu arada? 1. nesil ryzen falansa belki desteklenmiyordur diyeceğim ama desteklenmesi lazım.
peki işletim sistemi kurulu olmadığından olabilir mi çünkü format flashını taktığım zaman ekran değişti ve başka bir hata almıştım

alikrdnz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali Karadeniz
cmow yaptım düzeldi artık bios ekranım sağlıklı bir şekilde geliyor işletim sistemi kurmak istedim gormat usb mi hazırladım gpt uefi olarak ama hata alıyorum hata şöyle library failed 0xc000001

alikrdnz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ali Karadeniz
@DerratiX nolur birileri yardım etsin artık dayanacak gücüm kalmadı sinir krizinden kadayı aşşağı atmama çok az kaldı

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
cmow yaptım düzeldi artık bios ekranım sağlıklı bir şekilde geliyor işletim sistemi kurmak istedim gormat usb mi hazırladım gpt uefi olarak ama hata alıyorum hata şöyle library failed 0xc000001
Format USB'sini baştan hazırlayın bi. Birde yapabilirseniz memtest86 yapın.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Çok gelmiyor malesef. yeniden bios yazdırmayı deneyebilirsiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
936,465
Üyeler
147,140
Son üye
re al
Top Bottom