Neler Yeni

Çözüldü✓ Biosa girince ekran gelmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
İbrahim ERDOĞAN
Sistem
Anakart: B450M-A PRO MAX
İşlemci: Ryzen 5 2600
Ram: 16gb 3200
Ekran Kartı: Rx 580
Depolama: WD M2 SSD 500gb
Monitör: ASUS TUF GAMİNG 24" 165hz 1ms

Öncelikle merhabalar, DP kablosuyla da HDMİ kablosuyla da denedim ancak biosa giriş yapamıyorum bios sürümünü kontrol ettim güncel, shift ile yeniden başlatıp denedim yinede bios girince ekran gelmiyor. Farklı monitör ile giriş yapmayı denedim kullandığım monitör VGA kablolu, ekran kartında vga olmadığı için vga hdmi dönüştürücü kullanıp denedim ancak vga monitörde bile biosa giriş yaparken ekranda sinyal yok yazısı çıkıyor. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,512
İsim
Emre Zengin
Sistem
Anakart: B450M-A PRO MAX
İşlemci: Ryzen 5 2600
Ram: 16gb 3200
Ekran Kartı: Rx 580
Depolama: WD M2 SSD 500gb
Monitör: ASUS TUF GAMİNG 24" 165hz 1ms

Öncelikle merhabalar, DP kablosuyla da HDMİ kablosuyla da denedim ancak biosa giriş yapamıyorum bios sürümünü kontrol ettim güncel, shift ile yeniden başlatıp denedim yinede bios girince ekran gelmiyor. Farklı monitör ile giriş yapmayı denedim kullandığım monitör VGA kablolu, ekran kartında vga olmadığı için vga hdmi dönüştürücü kullanıp denedim ancak vga monitörde bile biosa giriş yaparken ekranda sinyal yok yazısı çıkıyor. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler
Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra anakart üstünden JBAT1 yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri geri takıp sistemi çalıştır. Çalıştırdıktan sonra ekrana seçenekler gelecek. Oradan BIOS'a girmeyi dene bakalım.
Ekran görüntüsü 2024-03-10 203931.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
İbrahim ERDOĞAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra anakart üstünden JBAT1 yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri geri takıp sistemi çalıştır. Çalıştırdıktan sonra ekrana seçenekler gelecek. Oradan BIOS'a girmeyi dene bakalım.
Alıntıyı görüntüle
2 haftadır o kadar çok şey denedim ki, umutsuz bir şekilde sizin söylediklerinizi de bir deneyeyim dedim ve sorunum tamamen ortadan kalktı DP kablosu bile takılı iken biosa giriş yapabildim çok teşekkür ederim.

Top Bottom