Neler Yeni

Bir anda darboğaz sorunu başladı.

zekaizz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Zekai Özçelik
Dostlar selam. Bugün bilgisayarımda aşırı gereksiz darboğaz oluyor. Valorantta %20 ekran kartı kullanıp %80 işlemci kullanıyor. LoL oynarken de 5. dakikadan sonra GPU kullanılmamaya başladı ve işlemci %68 civarına çıktı. Bu sorunu nasıl çözebilirim ?
Sistemdeki parçalar tamamen uyumlu.
İşlemci: Ryzen 5 2600
Ekran kartı: RX 5500XT
Ram: 3000 MHz Single 8GB Ram

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
arkaplanda işlemci kullanan bir program varsa ondan olabilir. bu olay olmadan önce pcye bir şey yükledin mi?

zekaizz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Zekai Özçelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
arkaplanda işlemci kullanan bir program varsa ondan olabilir. bu olay olmadan önce pcye bir şey yükledin mi?
Hayır. Yüklememiştim, oyun esnasında kontrol ettiğimde sadece oyun kullanıyor. Bir de discord. Sadece bugün olan sorun

G.P.U

80+ Silver
Dostlar selam. Bugün bilgisayarımda aşırı gereksiz darboğaz oluyor. Valorantta %20 ekran kartı kullanıp %80 işlemci kullanıyor. LoL oynarken de 5. dakikadan sonra GPU kullanılmamaya başladı ve işlemci %68 civarına çıktı. Bu sorunu nasıl çözebilirim ?
Ekran kartı ayada işlemci çok ısınıyor olabilir sıcaklık değerlerine bakmanı öneririm

(E.N herşeyi darboğaza bağlamayın darboğaz böyle işlemez)

zekaizz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Zekai Özçelik
Ekran kartı ayada işlemci çok ısınıyor olabilir sıcaklık değerlerine bakmanı öneririm

(E.N herşeyi darboğaza bağlamayın darboğaz böyle işlemez)
Sıcaklık değerlerine baktım. işlemcim ilk kez bugün ekran kartı kullanmazken 68 dereceye çıktı. normalde hep 50 altı kalırdı

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,646
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Virüs taraması yapın. Belki bir şey çıkar

G.P.U

80+ Silver
Sıcaklık değerlerine baktım. işlemcim ilk kez bugün ekran kartı kullanmazken 68 dereceye çıktı. normalde hep 50 altı kalırdı
Anlıyorum o zaman bi usta ile konuş yada teknik servise bak

Burada kimse bunu anlamlandıramaz çünkü dediklerin gerçekten inanılmaz sanki bişi pc ni kısıtlıyor böyle

zekaizz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Zekai Özçelik
önerdiğin bi uygulama var mı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anlıyorum o zaman bi usta ile konuş yada teknik servise bak

Burada kimse bunu anlamlandıramaz çünkü dediklerin gerçekten inanılmaz sanki bişi pc ni kısıtlıyor böyle
Servis bana baya uzak ve bu dönemde yine götüremem. Sorunun neyde olduğunu anlasam ilgileneceğim. Voltajda sorun olabilir mi ?

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,646
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler

Servis bana baya uzak ve bu dönemde yine götüremem. Sorunun neyde olduğunu anlasam ilgileneceğim. Voltajda sorun olabilir mi ?
Kaspersky veya malwarebytes i deneyebilirsin.

G.P.U

80+ Silver

Vallahi bulması zor iş ama voltaj olma ihtimali var belki parçalar yeterince beslenemiyorsa bi ihtimal mümkün

zekaizz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Zekai Özçelik
Dostum selam. Biraz geç yanıt veriyorum ama cevaplarsan sevinirim. Malwarebytes ile tarama yaptığımda bitcoin miner olarak gösteriyor. Ve 26 tane. Format atsam geçer mi veya malwarebytes'e güvensem çözer mi ?

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,646
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
Dostum selam. Biraz geç yanıt veriyorum ama cevaplarsan sevinirim. Malwarebytes ile tarama yaptığımda bitcoin miner olarak gösteriyor. Ve 26 tane. Format atsam geçer mi veya malwarebytes'e güvensem çözer mi ?
Virüs olduğunu biliyordum. Format atmak kökten çözüm olacaktır. En iyisi format at. Cevabım işe yaradiysa en iyi cevap seçersen sevinirim.

Dochas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Umut Can Dadaş
kasayı havalandır.yaz ayında ooludğumuz için çok ısınmış olabilir .

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
915,281
Üyeler
141,958
Son üye
Albay22
Top Bottom