Neler Yeni

bir internet aboneliğinde 2 modem kullanılabilir mi?

guhaze

80+
merhaba, vdsl internet aboneliğim mevcut. modem salonda fakat bazı odalarda internet kullanılamayacak kadar kötü.
salondan diğer bir odaya modemden ethernet kablosu çekerek pc yi o şekilde internete bağladım.
ben bu odada aynı zamanda ethernet kablosu ile başka bir cihaz daha çalıştırmak istiyorum. (TV+ pro)
bunun için almam gereken cihaz nedir?
ikinci bir modem mi ? router mı ? repeater mı ? access point mi ?
alacağım cihaz ile hem ehternet kablosu üzerinden internete erişmek istiyorum hem de wifi ile telefon tablet gibi mobil cihazları bağlamak istiyorum.
yardımcı olabilir misiniz?

guhaze

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Router işini görür
Router isimli cihaza modemden gelen ethernet kablosunu takacağım ve routerdan da masaüstü bilgisayarıma internet verebilirim değil mi? Aynı zamanda routerin olduğu odada kablosuz bağlantı da yapabilirim değil mi?

LazySoup

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
Yahya
Router isimli cihaza modemden gelen ethernet kablosunu takacağım ve routerdan da masaüstü bilgisayarıma internet verebilirim değil mi? Aynı zamanda routerin olduğu odada kablosuz bağlantı da yapabilirim değil mi?
İnternet hattından gelen kabloyu modeme takıyorsun ya modemin ethernet kablolarından birini router ın ethernet girişine bağlıyorsun kurulumunu yaptıktan sonra ( bu modem kurulumu yapmaktan kolay sadece sinyali paylaşıyor ) kullanmaya başlyabilirsin. Router ında toplamda dışarı veren 4 adet ethernet kablosu ve aynı zamanda wifi sinyalide var tabii ki alacağın modele göre bunlar değişim gösterir.

guhaze

80+

LazySoup

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
Yahya
Fiber kullanıyorsan daha farklı bir ürün alabilirsin. Router hakkında çok bilgi bulamadım ama gene işi görür.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fiber kullanıyorsan aynı markanın bu modelini önerebilirim.
Xiaomi Mi R4AC WiFi Router 4A 1200 Mbps 2.4G 5G Çift Bant 4 Antenli https://amzn.eu/d/diRUfCA
Bu çift frekans yayın yapıyor bu sayaede modeme yakın olucaksan daha hızlı internet alabilirsin ileride 1000mbps ye geçersende bu daha çok yardımcı olur senin attığın maksimum 300mbps destekli tek kanal sinyal veriyor. Mavi ve siyah portlarda dediğin gibi

Başka sitelerde daha ucuza bulabilirsin veya buna benzer özellikli başka routerlara bakabilrisin

Son düzenleme:

guhaze

80+
Fiber kullanıyorsan daha farklı bir ürün alabilirsin. Router hakkında çok bilgi bulamadım ama gene işi görür.

Fiber kullanıyorsan aynı markanın bu modelini önerebilirim.
Xiaomi Mi R4AC WiFi Router 4A 1200 Mbps 2.4G 5G Çift Bant 4 Antenli https://amzn.eu/d/diRUfCA
Bu çift frekans yayın yapıyor bu sayaede modeme yakın olucaksan daha hızlı internet alabilirsin ileride 1000mbps ye geçersende bu daha çok yardımcı olur senin attığın maksimum 300mbps destekli tek kanal sinyal veriyor. Mavi ve siyah portlarda dediğin gibi

Başka sitelerde daha ucuza bulabilirsin veya buna benzer özellikli başka routerlara bakabilrisin
Fiber yok maalesef, VDSL 50Mbps altyapım var. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Top Bottom