Neler Yeni

bir kızın geçmişini çok sorguluyorum

kheyam

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Muhammed Alır
Hayatıma giren tüm kızların geçmişini çok sorgulayarak onları soru bombardımanına tutuyorum. Travma olarak en uzun ilişkimde ki şahıs bana kuzenim diye tanıttığı çocukla fakbadi ilişkisinin olduğunu öğrendikten sonra karşı cinsle değil iletişim kurmayı korku dolu yaklaşıyorum ve çok sorguluyorum. Canım çok yanıyor kime güveneceğimi bilmiyorum. Kendimi çok yalnız hissediyorum

Sherlockholmes12

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
466
İsim
Serhan emre
çok enteresan olay yaşamışsınız hocam merak etmeyin bidaha başınıza gelmez milyonda bir falandır oyle birşeyin ihtimali

kheyam

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Muhammed Alır
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam teşekkür ederim yorumun için, kendimce ciddi anlamda psikolojik destek almam gerektiğine kanaat getirdim. düşünmekten ve beynimin yüzde 50 lik kısmını buraya ayırmaktan hayatıma odaklanamıyorum. Çok insanı tersliyorum bu konuda çünkü kimin iyi kimin kötü olduğunu artık ayırt edemiyorum. En değerli olarak gördüğüm şahıstan bunu pişkin pişkin öğrendim kanıtlarıyla daha üstü yoktur bence...

fy808

80+
Kanka bi süre bu işlerden uzak kalmalısın bence. biraz ara verip düşünürsen bi süre sonra tabularından arınma şansın oluyor.

eneskaya6

80+ Bronze
İnsanlar korkunç. Bi kere yaşadıktan sonra uzun bi süre herkesi sorgulaman normal aslında. Güven gitti mi gelecek bişey değil. Sadece zamanla kazanabilirsin. Yaş kaçtı hocam 23-24 yaşına kadar bu kadar ciddi kafaya takmayın derim

Kara*

80+ Silver
hocam teşekkür ederim yorumun için, kendimce ciddi anlamda psikolojik destek almam gerektiğine kanaat getirdim. düşünmekten ve beynimin yüzde 50 lik kısmını buraya ayırmaktan hayatıma odaklanamıyorum. Çok insanı tersliyorum bu konuda çünkü kimin iyi kimin kötü olduğunu artık ayırt edemiyorum. En değerli olarak gördüğüm şahıstan bunu pişkin pişkin öğrendim kanıtlarıyla daha üstü yoktur bence...
Dostum önce psikolojini toparla karşı cinse cin görmüş gibi tavır sergilemene gerek yok. Şahsen 5 yıllık ilişkimde bizimki de kanka delisi çıktı saldım attım başımdan. En değerli ister kız ister erkek olsun bu hayatta hayatının merkezine almayacaksın özellikle günümüz kızlarını ele aldığımız zaman mevzu destana dönüşür. Hayatına alacağın insanların iyi/kötü olmasını anlamak için bu kadar ilerlemeden test etmeni öneririm ona göre karar verirsin fikirleri sana ve çevresine yaklaşımı bu ince basit detaylardan bile nasıl kafa olduğunu anlarsın.

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,475
İsim
Fatih
Psikolojik yardım almayı dene, öteki türlü düzelmeyecek. Muhtemelen o şekilde de duzelmeyecek ama dene, onu denemedim çünkü ben.

Besim Tibuk

80+ Gold
Karşıdaki kişinin geçmişini önemsemen yanlış değil ama bunu ona sorman her anlamda yanlış. Güvensizlik ortamı yaratıyorsun. Zaten neden sana ters gelecek bir şeyi sana söylesin ki? O yaşadığın olay kötüymüş. Bi' süre ara ver ve kendini geliştir, iyi gelecektir.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
492
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Hayatıma giren tüm kızların geçmişini çok sorgulayarak onları soru bombardımanına tutuyorum. Travma olarak en uzun ilişkimde ki şahıs bana kuzenim diye tanıttığı çocukla fakbadi ilişkisinin olduğunu öğrendikten sonra karşı cinsle değil iletişim kurmayı korku dolu yaklaşıyorum ve çok sorguluyorum. Canım çok yanıyor kime güveneceğimi bilmiyorum. Kendimi çok yalnız hissediyorum
Olaya gel, hiç mi belli etmiyordu öyle biri olduğunu? Ne bileyim Türkiye'de çoğu kız böyle olaylara girmez diye düşünüyorum?

Karşıdaki kişinin geçmişini önemsemen yanlış değil ama bunu ona sorman her anlamda yanlış. Güvensizlik ortamı yaratıyorsun. Zaten neden sana ters gelecek bir şeyi sana söylesin ki? O yaşadığın olay kötüymüş. Bi' süre ara ver ve kendini geliştir, iyi gelecektir.
Hocam önem veriyorsa sorabilir de selam verip direk sormak değil, ilerleyen aşamalarda belki. Sonuçta herkesin bir kriteri var.

Besim Tibuk

80+ Gold
Hocam önem veriyorsa sorabilir de selam verip direk sormak değil, ilerleyen aşamalarda belki. Sonuçta herkesin bir kriteri var.
Ben de onu diyorum. Yeni tanıştığın birine paranoyak gibi sorular sorman seni farklı lanse edecektir.

Ted Mosby

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,756
İsim
Ahmet Baran
Bir süre yalnız kalman en iyi, ayrılalı ne kadar oldu?

KlausM

80+ Silver
böyle düşünmekte haklısın o güveni kaybettin mi bir daha kazanman zaman alabilir yıpranırsın normaldir

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mehmet Mehmet
Tabi bu noktada yaşın, hayat şartların vs. çok önemli. Belli ki kafası açık birisin. Şu anki davranışlarının hayatını kötü etkilediğinin farkındasın. Kötü hissettiğinin de farkındasın. Bu durumun hayat kaliteni kötü etkilediğini hissediyorsan psikolojik yardım almanın hiç bir ayıbı yok. Senin durumun için BDT veya Şema terapi faydalı olur.
Bu konularda tavsiye vermeyi sevmem ama söyleyebileceğim en genel şey: Cinsiyet fark etmeksizin iyi insanlar ve kötü insanlar vardır. Karşımıza hangisinin çıkacağını ve o insanla neler yaşayacağımızı seçemeyiz. (Özellikle erken yaşlarda) Komiktir yaşadıklarımız nedeniyle neler hissedeceğimizi de seçemeyiz. Kötü/yalnız/değersiz hissetmek de insanın yaşayacağı bir duygudur. Bunu kabul etmek ve yeni tanıdığın her insana 'Seni yeni tanımıyorum, seni bilmiyorum, sen sensin ben de benim' mottosuyla yaklaşmak zor ama önemli. Bu durumu da psikolojik yardım ile kazanabilirsin.
Tek isteğim lütfen 'Abi kadınlar kötüdür takmayacan, değer vermeyecen black pill yea' tayfasından olmadan yeniden psikolojik sağlığına kavuş. Memlekette yeteri kadar bu modelden var.

Top Bottom