Neler Yeni

Bir Sistem topladım bunu almak istiyorum f/p değil

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,047
İsim
Halit Efe Kaplan
@SECTOSS hocam bu sisteme nasıl bir özelleştirme önerirsiniz https://www.gaming.gen.tr/urun/3298...2gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/
40k bütçem var. 2k monitörüm var 2k oyun oynama amaçlı bir sistem arıyorum bu sistemi gözüme kestirdim. 1tb ssd ile alınır mı sizce
kasa uprade ile alınabılır ancak anakart kotu ama oradada 4k farkla yukseltılmez sana tavsıyem sıstem geldı ya a620 yı satısa koy sat uzerıne bıraz ekle msi b650 s al çok güzel olur ama sakın sitede 4k ekleyıp b650 alma

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,223
İsim
Kerem Çavuş
h

hiçbir mantıgı yok değil 4070 ile ti arasındakı fıyat farkına verılmez o fıyat farkına ısterse pc ye bırseyler katabılır daha mantıklı olur en ucuz 4070 20k en ucuz 4070 ti 28k aradakı 8k ıle cok daha guzel bır anakart sıvı sogutucu kasa veya ıslemcı alınabılır ama arada 8k lık fark varmı yok maksımum 1k lık fark vardır arada ayrıca sogutma blogu daha kalın demıssın ama aynı modellerdekı 4070 ve 4070 tı lar (pny dısında) neredeyse aynı derecelerı verıyor hatta 4070 1-2 derece daha soguk çalısıyor buna gore 4070 ti yerine 4070 almanın mantıgı var aynı zamanda ti serisi 4k için yapılmamıstır her tı 4k ıcınse 4060 ti da 4k kartıdır demek ıstıyorsun burada
4070 ve 4070ti arasında 1klık fark mı var :D , aralarında en az performans olarak %16 fark var ve sen 1 klık fark diyorsun , kendin söyleyip kendin oynamışsın aradaki performans farkına göre aynı dereceleri veriyorsa demekki soğutması daha iyidir değil mi ? :D , ayrıca ti serisi 4k serisi diye bir şey dememişim kendi bilgisizliğinden ssd konusundaki gibi pay çıkarmaya çalışma yazılanı okumayı öğren düzgün oku , ayrıca 4070ti yurtdışında 4k için tercih ediliyor vramden dolayı 2k da kullanmak daha mantıklı olduğu için 2k öneriliyor inceleyebilirsin :D elin var internetin var yazıp okuyup öğrenebilirsin bedava

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,047
İsim
Halit Efe Kaplan
4070 ve 4070ti arasında 1klık fark mı var :D , aralarında en az performans olarak %16 fark var ve sen 1 klık fark diyorsun , kendin söyleyip kendin oynamışsın aradaki performans farkına göre aynı dereceleri veriyorsa demekki soğutması daha iyidir değil mi ? :D , ayrıca ti serisi 4k serisi diye bir şey dememişim kendi bilgisizliğinden ssd konusundaki gibi pay çıkarmaya çalışma yazılanı okumayı öğren düzgün oku , ayrıca 4070ti yurtdışında 4k için tercih ediliyor vramden dolayı 2k da kullanmak daha mantıklı olduğu için 2k öneriliyor inceleyebilirsin :D elin var internetin var yazıp okuyup öğrenebilirsin bedava
daha kendı yazıdıgını unutmussun kanka yazdıgına tekrar bakarsan sevınırım tı serısı 4k ıcın yazmısmısın yazmamısmısın dıye :D ayrıca dıyelım 1k fark yok ama kesınlıkle 8k lık farkta yok her turlu 4070 ti almak mantıksızlık 8k ya daha ıyı upgrade ler yapılabılır arkadasın sıstemde

Dutch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Hakan Yazgan
kasa uprade ile alınabılır ancak anakart kotu ama oradada 4k farkla yukseltılmez sana tavsıyem sıstem geldı ya a620 yı satısa koy sat uzerıne bıraz ekle msi b650 s al çok güzel olur ama sakın sitede 4k ekleyıp b650 alma
Montajlamadan direkt parçalar yollanıyorsa öyle yapayım hocam. Anakarttan pek anlamıyorum ama birkaç sitede dediğiniz anakartın puanının baya yüksek gördüm. Kasa için ne öneririrsiniz yükseltme anlamında

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,223
İsim
Kerem Çavuş
daha kendı yazıdıgını unutmussun kanka yazdıgına tekrar bakarsan sevınırım tı serısı 4k ıcın yazmısmısın yazmamısmısın dıye :D ayrıca dıyelım 1k fark yok ama kesınlıkle 8k lık farkta yok her turlu 4070 ti almak mantıksızlık 8k ya daha ıyı upgrade ler yapılabılır arkadasın sıstemde
Dostum yazdığımı tekrar okuyorum ve güç olarak 4k için yetse de vram açısından yetmeyeceğini belirtmişim yani hala okuma yazmayı öğrenmemişsin ayrıca 4070 sistemi de ben önerdim zaten :D bütçesi varsa alsın 4.5kya anakart upgrade etmekten iyidir ve asus dualden üst seviye bi karta geçiş yapıyor aynı model 4070ti a geçiş yapmıyor

Dutch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Hakan Yazgan
Montajlamadan direkt parçalar yollanıyorsa öyle yapayım hocam. Anakarttan pek anlamıyorum ama birkaç sitede dediğiniz anakartın puanının baya yüksek gördüm. Kasa için ne öneririrsiniz yükseltme anlamında
Bir de dediğiniz anakart bu sistem ile uyumlu mu
@SECTOSS

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,047
İsim
Halit Efe Kaplan
zaten orada bır tane yukseltılebılır kasa var aynı kasanın 750w gold psu lu halı 500 TL ye kesınlıkle guzel yukseltme olur ıcındekı psuda ıyı bır psu zaten

Dutch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Hakan Yazgan
zaten orada bır tane yukseltılebılır kasa var aynı kasanın 750w gold psu lu halı 500 TL ye kesınlıkle guzel yukseltme olur ıcındekı psuda ıyı bır psu zaten
Teşekkürler hocam sagolun dikkat etmemistim kasa özelleştirmesi kısmına

Dutch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Hakan Yazgan
sıkıntı yok hocam hayırlı olsun
Hocam çok soru soruyorum kusura bakmayın da şu da takıldı aklıma. 2tb ssd istiyorum. SSD olarak ben başka sistemde yükseltme kısmında xpg gammix s70 blade 2tb görmüştüm daha uygundu fiyatı. Ancak bu elraenn sistemde yok. Anakart olarak dediğiniz kartı alacağım sistemdeki anakartı satıp. Acaba bu dediğim ssd sizin attığınız msi pro b650-s için uygun mudur veya 2tb başka ne ssd önerirsiniz bana. Samsung 980pro var sitede ancak baya pahalı

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,223
İsim
Kerem Çavuş
Hocam çok soru soruyorum kusura bakmayın da şu da takıldı aklıma. 2tb ssd istiyorum. SSD olarak ben başka sistemde yükseltme kısmında xpg gammix s70 blade 2tb görmüştüm daha uygundu fiyatı. Ancak bu elraenn sistemde yok. Anakart olarak dediğiniz kartı alacağım sistemdeki anakartı satıp. Acaba bu dediğim ssd sizin attığınız msi pro b650-s için uygun mudur veya 2tb başka ne ssd önerirsiniz bana. Samsung 980pro var sitede ancak baya pahalı
Kc3000 , kingston fury bakabilirsin harici olarak

SECTOSS

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,047
İsim
Halit Efe Kaplan
hocam suan pıyasadakı neredeyse tum ssd ler b650 s e uyumlu zaten s70 blade te evet uyumlu olur ıstersenız dm den bana dıscordunuz varsa verın sıkıntı cıktıkca veya sorunuz oldukca bana yazarsınız

Dutch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
Hakan Yazgan
hocam suan pıyasadakı neredeyse tum ssd ler b650 s e uyumlu zaten s70 blade te evet uyumlu olur ıstersenız dm den bana dıscordunuz varsa verın sıkıntı cıktıkca veya sorunuz oldukca bana yazarsınız
Teşekkürler hocam. O zaman sistemi bu şekilde sadece kasa özelleştirmesi ile alıp anakart ve ssd'yi satıp b650s ve 2tb ssd takıyoruz. Yarın gaminggentr'yi bi arayayım acaba parçaları sıfır kutu yolluyorlar mı montajlamadan öğreneyim. Eğer yolluyorlarsa alacağım. Yoksa ikinci el olmuş olur sistemdeki anakartı zor satarız. Dmden yazıyorum hocam şimdi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,148
Üyeler
140,779
Son üye
betrayalll
Top Bottom