Neler Yeni

Bir ülkede vizesiz olarak 'kaçak' yakalanınca ne yapılır ?

orhaneneskaratas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
276
İsim
Orhan Enes Karataş
Dediğim gibi süreç öyle çıkanı da var çıkamayanı deport yiyeni de var . Macaristan'dan bahsediyormuş arkadaş .

Macaristan'da şu an beyaz ırkçı hristiyan Kara güneş dediğimiz teröristlerin hakimiyeti kültürü var .

Yani sınır polisi öldürebilir de çırıl çıplak soyup bütün her şeyine el koyup seni dımdızlak sınırda da bırakabilir ya da öldürüp o şekilde de bırakabilir .
Ya da alır seni sorguya sonra kampa aylarca bir kaç yıl eziyet görüp deport da yiyebilirsin.

Almanya Amerika ' da anlattığım gibi sistemler işliyor ama !

Bu tip aşırı ırkçı faşist neo-nazi ülkelerde ; sınır polisleri bu uygulamaları yapıyor .
cıkamayan olmadı da ondan yazdım yani. bizim giresunda adam kalmamış hepsi gitti hepsi hayatını yaşıyor bazıları dolar bazında milyoner oldu falan onları duyan zaten bir sekilde kacıp gidiyor 1-2 ay kampta gecirip cıkıyor

cıkamayan olmadı da ondan yazdım yani. bizim giresunda adam kalmamış hepsi gitti hepsi hayatını yaşıyor bazıları dolar bazında milyoner oldu falan onları duyan zaten bir sekilde kacıp gidiyor 1-2 ay kampta gecirip cıkıyor

Amerika ' da şimdi sert politikalar var mı var ? Onlar çok önceden gidenler . Şimdi gerisin geriye Türkiye'ye deport durumu var .
Türkiye ile antlaşmalar yapıldı . Mülteciler otomatik olarak buraya deport ediliyor .

Ama bu arkadaş Macaristan'da diyor . Yani sorunlu bir yer .

Neo Nazi hakkında bilginiz olsun diye şunu paylaşayım madem

Şu konumu okuyun . Neo Nazi nedir anlaşılır .

orhaneneskaratas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
276
İsim
Orhan Enes Karataş
Amerika ' da şimdi sert politikalar var mı var ? Onlar çok önceden gidenler . Şimdi gerisin geriye Türkiye'ye deport durumu var .
Türkiye ile antlaşmalar yapıldı . Mülteciler otomatik olarak buraya deport ediliyor .
ne zamandan beri böyle bilmiyorum ama 5-6 ay önce trden çıkış yapan bir tanıdıgım suan abdde işe girdi çalışıyor yani tüm süreci bitti sınır kamp dava vs. meksika sınırından giriyor diye biliyorum. ben vize ile gidip yasal olarak kalmaya çalışacagım üniversite bitimi. ama beceremezsem kacak olarak kalırsam geri mi yollanıyorum artık?

quadoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Kadirhan Öztürl

Ama bu arkadaş Macaristan'da diyor . Yani sorunlu bir yer .

Neo Nazi hakkında bilginiz olsun diye şunu paylaşayım madem

Şu konumu okuyun . Neo Nazi nedir anlaşılır .
Hocam ınstagram verebilir misiniz?

ne zamandan beri böyle bilmiyorum ama 5-6 ay önce trden çıkış yapan bir tanıdıgım suan abdde işe girdi çalışıyor yani tüm süreci bitti sınır kamp dava vs. meksika sınırından giriyor diye biliyorum. ben vize ile gidip yasal olarak kalmaya çalışacagım üniversite bitimi. ama beceremezsem kacak olarak kalırsam geri mi yollanıyorum artık?

İltica davasında olana bakıyoruz . Dava başarıyla sonuçlanacak durumdaysa kalırsın . Bir ülkeye kaçak girmek öyle kolay bir şey değil .

Bizim ülkemiz kaçak ülkesi . Ama bizim ülkemize bakarak başka ülkelerde böyle olduğunu düşünmeyin . Başkalarında bürokrasi işler .

Sınır polisi sorgu kamp dava - vatandaşlık için sekiz yıl - çalışma ve oturum izni .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ınstagram verebilir misiniz?

Ben işin bilimsel boyutunu biliyorum . Ne iltica ettim , Ne de böyle bir durum yaşadım .
Bilimsel olarak makaleler çalışmalar raporlar tezler bilgim olduğu için söyledim . Yurtdışında da bulunduğum için .

quadoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Kadirhan Öztürl
Ben işin bilimsel boyutunu biliyorum . Ne iltica ettim , Ne de böyle bir durum yaşadım .
Bilimsel olarak makaleler çalışmalar raporlar tezler bilgim olduğu için söyledim . Yurtdışında da bulunduğum için .
Sizinle iletişime geçmek istiyorum, bir adres verebilir misiniz?

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Knk yolun yol değil haberin olsun. Çok değil bir süre önce Wat ile gidip kaçak kalıp vatandaşlık alabilirdin ama artık anında Türkiyeye şutlarlar. Usa da artık eskisi gibi değil göçmenler kaçaklsr ciddi sorun yaratmaya başladı adamlar da şutluyorlar. Bu arada isteseler her zaman şutlayabilirlerdi ama asgari ücretle çalışmak köle lazımdı göz yumdular.

İltica davasında olana bakıyoruz . Dava başarıyla sonuçlanacak durumdaysa kalırsın . Bir ülkeye kaçak girmek öyle kolay bir şey değil .

Bizim ülkemiz kaçak ülkesi . Ama bizim ülkemize bakarak başka ülkelerde böyle olduğunu düşünmeyin . Başkalarında bürokrasi işler .

Sınır polisi sorgu kamp dava - vatandaşlık için sekiz yıl - çalışma ve oturum izni .

İltica etmek imkansıza yakın bir şey hocam. Ukraynalılar savaş ve can güvenliğini sebep göstererek bile iltica edemediler. O iş dümen. Öyle bir şey yok.

orhaneneskaratas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
276
İsim
Orhan Enes Karataş
Knk yolun yol değil haberin olsun. Çok değil bir süre önce Wat ile gidip kaçak kalıp vatandaşlık alabilirdin ama artık anında Türkiyeye şutlarlar. Usa da artık eskisi gibi değil göçmenler kaçaklsr ciddi sorun yaratmaya başladı adamlar da şutluyorlar. Bu arada isteseler her zaman şutlayabilirlerdi ama asgari ücretle çalışmak köle lazımdı göz yumdular.
gitmem o zaman kanka gezer gelirim dert degil cok caresiz degilim meslegim var mal mülk var ama abdde yaşamak orada iş yapmak istiyordum. en azından birkac yıl.

İltica etmek imkansıza yakın bir şey hocam. Ukraynalılar savaş ve can güvenliğini sebep göstererek bile iltica edemediler. O iş dümen. Öyle bir şey yok.

Zaten her şeyi söyledim . Macaristan'da da durum bu . Ukrayna'da ki meseleyi de örnek gösterdim .

Sizinle iletişime geçmek istiyorum, bir adres verebilir misiniz?

Uzmanı değilim ki avukat falan görüşmeniz lazım

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,142
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
gitmem o zaman kanka gezer gelirim dert degil cok caresiz degilim meslegim var mal mülk var ama abdde yaşamak orada iş yapmak istiyordum. en azından birkac yıl.
Hocam o dediğinizi emin olun 3 5 ülke vatandaşı hariç herkes istiyor ama o işler öyle olmuyor maalesef. İnanın Avrupadaki kalifiye elemanların bile milliyetçi olmayanları usa de yaşamak isterdi/istiyor. Dünyadaki cennet gibi bir yer. Usa yakın geçmişin günümüz ve muhtemelen çok uzak geleceğin en yaşanılanilir ülkesi. Kapağı atabilen atsın.

orhaneneskaratas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
276
İsim
Orhan Enes Karataş
Hocam o dediğinizi emin olun 3 5 ülke vatandaşı hariç herkes istiyor ama o işler öyle olmuyor maalesef. İnanın Avrupadaki kalifiye elemanların bile milliyetçi olmayanları usa de yaşamak isterdi/istiyor. Dünyadaki cennet gibi bir yer. Usa yakın geçmişin günümüz ve muhtemelen çok uzak geleceğin en yaşanılanilir ülkesi. Kapağı atabilen atsın.
dediğin gibi herkesin istemesi normal benim de istemem normal ama oraya boş veya vasıfsız olarak değil sağlam bir durumda, işimle gitmek daha iyi olacak gibi. önümüzdeki 2-3 senedeki gelişimime baglı olarak bir yol cizilecek ben de yaşayacagım bakalım hayırlısı..

Top Bottom