Neler Yeni

Bisiklet orta göbek tırr tırr ses sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Recep Talha
@thewisshin orta göbeğin açılacak , açmak için iyi bir göbek çektirmesi , pedalı açmak lokma anahtar . Çektirmeyle beraber gelmişti. 24-27 anahtar lazım . Sonrasında bilye takımı ve gres alıp kendin yapabilirsin .

Tavsiyem ucuz çin malı çektirme alma anca masraf iş yapmaz. Bu göbek tipini yapsan da dayanmayacaktır çünkü pedala yakın olan yerlerinde yuva mevcut , bilyeler dağılınca yuva bozuluyor ve ayar tutmuyor. Tavsiyem shimano bb-un 100 gibi kare mil kartuş göbek alman olacaktır.

Hatta sana bir tanıdığımın güncelleme macerasını atayım istersen ona da sor.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet göbek dağılır .
bu göbeği sokak bisikletcisine götürsem tamir edebilir mi peki

@thewisshin orta göbeğin açılacak , açmak için iyi bir göbek çektirmesi , pedalı açmak lokma anahtar . Çektirmeyle beraber gelmişti. 24-27 anahtar lazım . Sonrasında bilye takımı ve gres alıp kendin yapabilirsin .

Tavsiyem ucuz çin malı çektirme alma anca masraf iş yapmaz. Bu göbek tipini yapsan da dayanmayacaktır çünkü pedala yakın olan yerlerinde yuva mevcut , bilyeler dağılınca yuva bozuluyor ve ayar tutmuyor. Tavsiyem shimano bb-un 100 gibi kare mil kartuş göbek alman olacaktır.

Hatta sana bir tanıdığımın güncelleme macerasını atayım istersen ona da sor.

Evet göbek dağılır .
bendede fazla bisiklet bilgisi yok çünkü hocam

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
yapmıyor hocam üstüne binip biraz yüklenince yapıyor kartuş göbek ne hocam hem çok bilgim yokta sürüp geçiyorum ben
Zaman içinde pedal zor dönmeye başlar ardından boşluk oluşup sağa sola oynamaya başlayabilir. Şimdilik sadece ses yapar.

bu göbeği sokak bisikletcisine götürsem tamir edebilir mi peki

bendede fazla bisiklet bilgisi yok çünkü hocam
Etmesi gerekir. Önce fiyat al.

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Recep Talha
Zaman içinde pedal zor dönmeye başlar ardından boşluk oluşup sağa sola oynamaya başlayabilir. Şimdilik sadece ses yapar.
sağ sola sallantı vardı zaten bi arkadaşım o fotoğraftaki vidayı sıktı sallantı azaldı ancak ses gelip biraz titriyor sanırım orta göbeğin bilyeleri dağildi

Etmesi gerekir. Önce fiyat al.
ne kadara yaptırmamı önerirsiniz peki

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
sağ sola sallantı vardı zaten bi arkadaşım o fotoğraftaki vidayı sıktı sallantı azaldı ancak ses gelip biraz titriyor sanırım orta göbeğin bilyeleri dağildi

ne kadara yaptırmamı önerirsiniz peki
Shimano BB-UN100 türü rulmanlı bir göbek alıp taktırmanı tavsiye ederim . Bilyalı göbek zaman içinde yine bozuluyor .
Shimano dan daha uygun fiyata bu marka var . Nasıldır bilemiyorum. Ama bilyalıdan iyi olacağı kesin.
Ölçüsüne dikkat ederek almalısınız.

Diğer türlü Mili yada bilya yataklarını değiştirmezse fazla tutmaması gerek

@thewisshin

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Recep Talha
Shimano BB-UN100 türü rulmanlı bir göbek alıp taktırmanı tavsiye ederim . Bilyalı göbek zaman içinde yine bozuluyor .
Shimano dan daha uygun fiyata bu marka var . Nasıldır bilemiyorum. Ama bilyalıdan iyi olacağı kesin.
Ölçüsüne dikkat ederek almalısınız.

Diğer türlü Mili yada bilya yataklarını değiştirmezse fazla tutmaması gerek

@thewisshin
hocam ölçülerini nasıl anlayabilirim ölçüsünü bilmiyorum

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
@Necromancerr
Sizin bisiklette bu tip göbek olabilir. Kesin şudur diye bir orta göbek bilgisi bulamadım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Recep Talha
@Necromancerr
Sizin bisiklette bu tip göbek olabilir. Kesin şudur diye bir orta göbek bilgisi bulamadım.
göbeğin modelini bilsem işimiz çok daha kolay olacaktır ancak nedir ne değildir bilmiyorum ben bi bisikletçiye götürüp sorarım yarın, isteğimide söyler rulmanlı göbek olarak hangi ölçüleri almalıyım umarım bana yardımcı olur.

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
hocam ölçülerini nasıl anlayabilirim ölçüsünü bilmiyorum
Ayna kollarını sökeceksin. İçinden çıkan mili uçtan uça ölçtüğün zaman sana milin uzunluğunu verecek . Birde oturduğu yuvanın çapını ölçmen gerek .

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Recep Talha
Ayna kollarını sökeceksin. İçinden çıkan mili uçtan uça ölçtüğün zaman sana milin uzunluğunu verecek . Birde oturduğu yuvanın çapını ölçmen gerek .
sökecek lokmada yok :D

Ayna kollarını sökeceksin. İçinden çıkan mili uçtan uça ölçtüğün zaman sana milin uzunluğunu verecek . Birde oturduğu yuvanın çapını ölçmen gerek
sökmeden bakmak zor olur ve tam doğru olmaz ben biyerde söktürür ölçülerini alırım.

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
göbeğin modelini bilsem işimiz çok daha kolay olacaktır ancak nedir ne değildir bilmiyorum ben bi bisikletçiye götürüp sorarım yarın, isteğimide söyler rulmanlı göbek olarak hangi ölçüleri almalıyım umarım bana yardımcı olur.
Umarım. Ama çoğunda ölçü aleti bulunmaz. Sen yanında cetvel kumpas birşeylerde götür. Rulmanlı göbek alıncaya kadar ,göbeğin bilyalı ise tamir ettir.

Umarım. Ama çoğunda ölçü aleti bulunmaz. Sen yanında cetvel kumpas birşeylerde götür. Rulmanlı göbek alıncaya kadar ,göbeğin bilyalı ise tamir ettir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Recep Talha
büyük ihtimalle bilyalı çünkü bisiklet fazla pahalı değil 100-120 liraya yaparsa yaptırırım yoksa bisiklet biraz yatacak gibi.

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
789
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz
Bisikletimin orta göbeğinde baya bi boşluk vardı sonra bi arkadaşım bi vidasını sıkıp sallanmaya baya azalttı ancak şimdi göbeği çevirince tırr tırr diye ses geliyor nedenini bilen varsa yardım edebilir mi? Eğer yapabileceğim bişi varsa söylerseniz sevinirim yakınımda doğru düzgün bisiklet tamircisi yok çünkü. Yapabileceğim bişi yoksa onlara emanet etmek sozunda kalacağım.
Hocam sana tavsiyem. aynı sorun bendede vardı 3000tllik bisiklette. çok zorladığı için göbek, vites ve gövde arasındaki bağlantı gitti yani fazla seyahat etme.

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hocam sana tavsiyem. aynı sorun bendede vardı 3000tllik bisiklette. çok zorladığı için göbek, vites ve gövde arasındaki bağlantı gitti yani fazla seyahat etme.
Kadroyu mu parçalamış

büyük ihtimalle bilyalı çünkü bisiklet fazla pahalı değil 100-120 liraya yaparsa yaptırırım yoksa bisiklet biraz yatacak gibi.
Yine çok, bilyalı sıfır set linkini paylaştım 60 tl.
Dış lastikler 100 tl den başlıyor en kötüsü gitmişken sorun yinede

Top Bottom