Neler Yeni

Bit pazarı tam olarak nasıl

Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Hüseyin Ali Yıldırım
"Öncelikle konuyu nereye açacağımı bilemedim oyüzden buraya yazıyorum eğer yanlış yere yazdıysam uyarın"
Yakın zamanda İstanbul yada kocaeliye gidebilirim eğer gidersem bit pazarı olurmu nerede olur ne zaman olur tam olarak ne satılıyor kaç paraya satılıyor bozuk bir laptop yada telefon alıp tamir edip kullanmak istiyorum bunları kaç paraya bulurum onu merak ediyorum afyonda yaşıyorum burada bit pazarı kurulmuyor

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Bit pazarı cennettir. Dışarda arayıp bulamayacağin her şeyi bulabilirsin. Bit pazarinda fiyatı sen belirlersin sakın fiyat sorma. Tabi elektronik cihazlar genelde bozuktur çalışan bulursan şanslısındır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Hüseyin Ali Yıldırım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bit pazarı cennettir. Dışarda arayıp bulamayacağin her şeyi bulabilirsin. Bit pazarinda fiyatı sen belirlersin sakın fiyat sorma. Tabi elektronik cihazlar genelde bozuktur çalışan bulursan şanslısındır.
Mesela bir bozuk bilgisayar buldum bunu 60tl ye alıcam desem alabilirmiyim

KendineMüzisyen

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,778
İsim
Arda Güler
İlgilendiği Kategoriler
Boş konu
Absürt şekilde bir fiyat vermezsen adamın mimiklerinden anlarsın zaten.
Sonra indirim vs. yaparsın.
Öğrenci ayakları falan.

_arthur_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
319
İsim
Mikail
Instagram
mklpsgn
Discord
edsonpele
Hocam böyle bir şey nasıl oluyor.Hiç gitmediğimden soruyorum
Başkan adama sorarsan pahalı fiyat verir kazıklamak için eğer sen fiyat verirsen çok ucuz olmayacak şekilde (yoksa bıçağı takabilirler) adam ona göre bi fiyat biçer ya da o fiyatı kabul eder

Úrsula Corberó

80+ Bronze
Benim bildiğim hırsızların tezgah açtığı yer .d

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Hocam böyle bir şey nasıl oluyor.Hiç gitmediğimden soruyorum
Başkan adama sorarsan pahalı fiyat verir kazıklamak için eğer sen fiyat verirsen çok ucuz olmayacak şekilde (yoksa bıçağı takabilirler) adam ona göre bi fiyat biçer ya da o fiyatı kabul eder
Tam olarak bu arkadaşın demek istediği hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O kadar değil hocam yani kafanda sen biç fiyatı. Bit pazarlarinda genelde satılan ürünler çalıntı olduğu için adam onun değerini bilmez kazık fiyat verir geçer ya da düşündüğünden de ucuz olabilir yani oradaki adamlar ne sattıklarını bilmiyorlar.

KaganKK06

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,923
İsim
Kgn
Tam olarak bu arkadaşın demek istediği hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O kadar değil hocam yani kafanda sen biç fiyatı. Bit pazarlarinda genelde satılan ürünler çalıntı olduğu için adam onun değerini bilmez kazık fiyat verir geçer ya da düşündüğünden de ucuz olabilir yani oradaki adamlar ne sattıklarını bilmiyorlar.
Yani örnek verilecek olursa alacak kişi satıcıya tahmini uygun bir fiyat söylüyor sonrasıda geliyor gibi öyle bir şey mi

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Yani örnek verilecek olursa alacak kişi satıcıya tahmini uygun bir fiyat söylüyor sonrasıda geliyor gibi öyle bir şey mi
Aynen öyle. Satıcıların çoğu (bilenler bir elin parmağını geçmez) sattıkları ürünün ne olduğunu bilmiyorlar. O yüzden çok fena pazarlık dönüyor. Sen fiyat sorarsan adam da sana kafasına göre fiyat biçicek. Çünkü sattığı hiçbir şeyin fiyatı onun aklında yok.
Ben mesela düz kitaplık aldım 40 liraya mı ne. Dışarıda 150 en az.

KaganKK06

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,923
İsim
Kgn
Aynen öyle. Satıcıların çoğu (bilenler bir elin parmağını geçmez) sattıkları ürünün ne olduğunu bilmiyorlar. O yüzden çok fena pazarlık dönüyor. Sen fiyat sorarsan adam da sana kafasına göre fiyat biçicek. Çünkü sattığı hiçbir şeyin fiyatı onun aklında yok.
Teşekkürler :)

''Wolfred!ghT

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,418
İsim
''Wolfred!ghT
Öyle güzel anlattınız ki gidesim geldi.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Öyle güzel anlattınız ki gidesim geldi.
Görülmeye değer bir ortam var muhakkak gidin. Fakat tehlikesi de yok değil. Cüzdana telefona iyi sahip çıkın. Satıcıların çoğu hırsız. Yan kesici de gırla.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
977,996
Üyeler
154,687
Son üye
Turkmasterz
Top Bottom