Neler Yeni

Bitcoin (BTC) Analizi (4H & 1W)

Litecoin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Litecoin
BTCUSDT_2022-08-24_20-41-38.png

Bitcoin 4 saatlik (kısa vade) grafikte yükselen trendimiz vardı. Yükselen trendden aşşağı yönlü bir kırılım geldi. Tabii destek noktamızdan tepki alarak tekrar yükselen trendimizin içine girmeyi başardı. Şimdilik senaryolarımız ilk direnç noktamız olan 22600-23100 bandına yükselmesi veya tekrar ilk destek noktamız olan 20900-20600 bandına gerilemesi. Eğer kısa vade alım satım yapıyorsanız şu anda işleme girilmesini uygun bulmuyorum (şahsi düşüncem) benim stratejilerimde ortadan işleme girmek yok. Eğer alım yapmayı planlıyorsanız tekrar ilk destek noktasına gerilemesini bekleyebilirsiniz. Eğer elinizde hali hazırda bitcoin var ise ve satım işlemi yapmak istiyorsanız ilk direnç noktamıza gelmesini bekleyebilirsiniz. Tabii burada illa ki destek noktamıza veyahut direnç noktamıza gelecek diye bir şey yok, bi' kötü haber çıkar ilk destek noktamızı kırar daha aşşağıları hedefler veyahut iyi bir haber gelir ve ilk direnç noktamızı hacimli kırıp yükselir. Şu anda sadece olası senaryolarımızdan bahsediyoruz.
BTCUSDT_2022-08-24_20-48-49.png

Bitcoin 1 haftalık (uzun vade) grafiğimizde ise grafiktete gördüğünüz üzere destek noktamızdan (19200) ufak bir tepki aldık. Şu anda olası senaryolarımız ilk direnç noktamız olan 33200-40500 bandına yükselmesi. Eğer bu direnç noktamızı hacimli bir şekilde kırarsa ikinci direnç noktamız aynı zamanda Bitcoin'in ATH seviyesi olan 62000-69200 bandına yükselmesi. Uzun vade alım düşünenler için satın alma seviyeleri (şahsi düşüncem) ilk destek noktamız olan 19200-19400 bandı. İkinci satın alma seviyesi ise ikinci desteğimiz olan 13200-12500 bandı.

Yasal Uyarı​

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Burada kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, buradaki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan hesap sahibi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Top Bottom