Neler Yeni

Yardım Black bar! ve monitör native mod!!

Aizer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Erdem Alihan Keser
@Abdullah Hacıgül @Abdullah Hacıgül

Yakın zamanda Monster pcmin ekranında problem olduğundan bizzat istanbuldaki servisine götürdüm ve tamiri yapıldı sorun tamamen çözüldü ancak valoratta önceden var olmayan black bar sorunu oluştu. black bar dan ziyade ekranın sağ ve sol tarafları karanlıkta kalıyor böyle dememin sebebi csgo dan tecrübeli olduğum için oyun içerisinde black bar olarak oyun oynanırsa mouse imleci siyah alana geçmez . ama ilğinç bir şekilde valoratta siyah yere geçiyor ve butonların yerlerinde de kaymalar oluyor çözünürlüğü 1080p ye yükseltsek bile sadece görüntü netleşip buton yerleri tam uyumlu hale geliyor blacak bar gitmiyor.
olası çözümlerin çoğunu denedim ((nvida ayarları- pc nin monitör ayarları- valoranın gameusersettinğ dosyasından sayısal çözünürük girmek gibi- ekran ölçeklendirme)) bir çok yolu denedim olmadı ancak
bu videodaki arkadaşın ilk yaptığı yöntem işe yaradı onunda şöyle bir eksisi var ekran parlaklığını ayarlama devre dışı kalıyor. ki ben ekran parlaklığını normal zamanlarda uzun yazılar yazmak için vs. sürekli değiştiren onun yanı sıra sürekli Pnp ekranı kapat aç yapmak uğraşmak istemiyorum. ki kalmışki valoranttaki tüm çözünürlük ayaları kısmı boş kutu şeklinde oluyor ekran bilğisi tamamen gidiyor. öncede csgo gibi ayarları istediğim gibi şekillendire biliyordum ancak şuan bu durumda ( csgo pubg oyunlarında problem yok)
valorant a ticeket attım çok uzun bir konuşma yaptık ve hala devam ediyoruz ama hala çözüme yaklaşamadık

......JPG

ancak raporda bu dikkatimi çekti bu çözünürlük valoranta her girip çıktığımda gameusersettin dosyasında oluşan çözünürlük. bu çözünürlüğü bir şekilde değiştirirsem düzelir gibime geliyor
ama bir türlü pcde buna yönelik bir şey bulamadım bunu nasıl düzeltebilirim veya bilğiniz farklı bir çözüm yolu ?(biosdan mshybrid e alınca her şey düzeliyor gpu da bu oluyor. ancak önceden de gpu da oynadığım için bu durum üzerinde durma gereksinimi hissetmedim)

pnp açık.JPG

pnp açık hali çözünürlükler var ancak sadece netlik sağlıyor

pnp kapalı.JPG

pnp kapalı hadi özel yazısından başka bir çözünürlük yok.

Top Bottom