Neler Yeni

Böyle bir Kasa toplamayı düşünüyorum. Parçalar iyi mi?

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
635
İsim
Furkan
Bu anakartı tercih edebilirsiniz o zaman. Ayrıca PCİE-5 bulunuyor.
Ayrıca SSD önerisi yapmamışım.
SSD'de bunu koyabilirsiniz PCİ5.
Ssd pahalı mı bilemedim Samsung 980 pro veya kc3000 düşünüyordum Ssd konusunda. Birde anakartta emin değilim Asus prime giriş seviyesi ya attığınız msı yada Asus tuf ATX olan mini olmayan indirime girerse alıp dizmek istiyorum. Normalde tek sorunum hepsini indirimli bulurum ama aldığım ürün sorunlu olursa ve 15 gün geçmiş olursa o sıkıntıya girebilir. Birde daha önce kendim kasa toplamadım video bakarak yaparım sanırım

em1r oK?

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
933
İsim
emir yapar
Bu anakartı tercih edebilirsiniz o zaman. Ayrıca PCİE-5 bulunuyor.
Ayrıca SSD önerisi yapmamışım.
SSD'de bunu koyabilirsiniz PCİ5.
Bu Ssd’ye gerek yok.

1Tb kingston nv2 alabilirsin veya kc300

em1r oK?

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
933
İsim
emir yapar

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
635
İsim
Furkan
KC3000 seçmelisin bence ikisi arasında.
Ozaman öyle yaparım. Kasa bunu az önce gördüm forumda kasa olarak bu olabilir beyazı çok iyi ama içerisindedirler siyah olursa kötü durur mu bilmiyorum. Veya daha küçük bir şey mı almalıyım bu çok büyük mü bilemedim. Önemli olan hava akışı ve 360mm arctic sıvı soğutma alma düşüncesindeyim o üste sığmalı

Ceasar123

80+ Bronze
Bu Ssd’ye gerek yok.

1Tb kingston nv2 alabilirsin veya kc300
KC3000 hadi neysede NV2 dediğimiz SSD'de DRAM bile yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ssd pahalı mı bilemedim Samsung 980 pro veya kc3000 düşünüyordum Ssd konusunda. Birde anakartta emin değilim Asus prime giriş seviyesi ya attığınız msı yada Asus tuf ATX olan mini olmayan indirime girerse alıp dizmek istiyorum. Normalde tek sorunum hepsini indirimli bulurum ama aldığım ürün sorunlu olursa ve 15 gün geçmiş olursa o sıkıntıya girebilir. Birde daha önce kendim kasa toplamadım video bakarak yaparım sanırım
B650M evet giriş sayılır ama B650, B650 PLUS modelleri giriş ten yüksektir.
Eğer PCİ5 ile çok yüksek hızlar istiyorsanız attığım PRİME modeline
Eğer PCİE4 yeter birazcık daha kaslı olsun diyorsanız MSİ modeline bakabilrsiniz.
Chipsete bakınız.

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
635
İsim
Furkan

B650M evet giriş sayılır ama B650, B650 PLUS modelleri giriş ten yüksektir.
Eğer PCİ5 ile çok yüksek hızlar istiyorsanız attığım PRİME modeline
Eğer PCİE4 yeter birazcık daha kaslı olsun diyorsanız MSİ modeline bakabilrsiniz.
Chipsete bakınız.
Hocam pcı5 gereksiz gibi. O kadar hız ne biliyim. Kc3000 7000 veriyor yeter heralde senin attığın da 11 bin veriyor o kadar hıza gerek varım bilmiyorum. Anakart soğutması filan iyi olsun Ssd soğutması olsun v.s sıkıntı çıkarmasın yeterli

em1r oK?

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
933
İsim
emir yapar
Bütçe bakımından değerlendirebilsin diye söyledim, sadece oyun oynayacaksa dram’e ihtiyaç var mı bilemeyiz tabii. Arkadaş amaca göre seçer onu.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,162
İsim
Selim
İşlemci: ryzen 7 7800x3d

Anakart: MSI VEYA ASUS TUF b650 anakart ATx

RAM; 6000 MHz cl 30 veya 36 civarı bir ram

Ssd: 1 tb olacak okuma yazması biraz yüksek kingston kc3000 gibi

Kasa: belirlemedim ama hava akışı iyi olan
PSU: kaç e gerekli bilmiyorum

Ekran kartı: şuan eski kasamda olan 1660 super kullanacağım ilerde 4060 ti 16 gb veya 4070 veya 4070 super düşünüyorum. Sizce parçalar iyi mi?

Aklıma takılan bir şey var ben arada zevkine METİN2 Oynuyorum. Eskiden amd işlemciler sıkıntı oluyordu metin2 de hala devam ediyor mu?
Hazır sistem daha ucuza geliyor hocam tek tek toplarsaniz dünyanın parası çıkar

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
635
İsim
Furkan
Bütçe bakımından değerlendirebilsin diye söyledim, sadece oyun oynayacaksa dram’e ihtiyaç var mı bilemeyiz tabii. Arkadaş amaca göre seçer onu.
Dram neye yarıyor tam olarak

Ceasar123

80+ Bronze
Dram neye yarıyor tam olarak
"Önbellek, SSD'den çok daha hızlı, böylece boyutu az olan uygulamalar kalıcı olarak yazılana kadar orada duruyor. Ve burada durması, işlemcinin daha iyi bir şekilde sektor ayrımı yapmasına yardımcı oluyor. Öbür türlü gerçek SSD dediğimiz parçaları kullanıp hem yavaş çalışacaktı hem de durduk yere ömürlerinden çalacaktı. Faydalı bir özellik yani."
Alıntıdır.

IATLASI

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
635
İsim
Furkan
Hazır sistem daha ucuza geliyor hocam tek tek toplarsaniz dünyanın parası çıkar
Hazır sistemde öyle saçma parçalar koyuyolar ki 7800x3d ye h serisi anakart 5600 MHz cl 40 ram filan düzgün arttırırım desem tek tek toplamayla aynı fiyata geliyor. Ellerinde hangi parça varsa onla sistem yapıyolar. Ekran kartı iyi oluyor diğerleri kötü diğerleri fena değil diyorsun ekran kartı kötü

"Önbellek, SSD'den çok daha hızlı, böylece boyutu az olan uygulamalar kalıcı olarak yazılana kadar orada duruyor. Ve burada durması, işlemcinin daha iyi bir şekilde sektor ayrımı yapmasına yardımcı oluyor. Öbür türlü gerçek SSD dediğimiz parçaları kullanıp hem yavaş çalışacaktı hem de durduk yere ömürlerinden çalacaktı. Faydalı bir özellik yani."
Alıntıdır.
Zaten bende dramli arıyorum. O yüzden kc3000 veya 980pro dedim.

Era.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Serkan Barındık
Pahalı bir kasa olur ama bu.

Top Bottom