Neler Yeni

Böyle Bir PC Ne Kadara Patlar..?! Ve, Parça Önerileriniz Nelerdir..?!

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Necip5270392
Kasa ⇒ Üst Radyatör 360mm Min.
Ön Radyatör 360mm Min.
Ön Ve Üst Full Mesh.
------------------------------------------
GPU ⇒ RTX 4006 -/- 4060 Ti 8-/-16Gb
(Hangisi Daha Ucuz Olursa)
(Bazen 1Üst Modeli Uygun Olabiliyor)
----------------------------------------------------
M.B. ⇒ 2xGPU Alanı 2xM.2 Yuvası Alanı
(Uygun Fiyata Wi-Fi Olursa İyi Olur)
CPU ⇒ i5 13.Nesil Yada Ryzen 5 7600 (F'değil)
PSU ⇒ Min 750W 80+Gold Full Modüler
(Çok Dandik Olmasın Sonuçta Güç İstasyonu)
------------------------------------------------------------
M.2 ⇒ 1Tb Samsung (5Yıl Garantileri Olduğu İçin)
CPU Soğutucu ⇒ 360mm Radyatörlü Sıvı Soğutma
Fan ⇒ Kasadaki Fanlar Eksik İse Tamamlanacak
(Ön x3 - Üst Rad. x3 - Arka x1) (Kontrölcü Eksik İse Alınacak)
----------------------------------------------------------------------------
Ram ⇒ M.B. İle Uyumlu 2x8=16 Gb
----------------------------------------------------------------------------
Kasa Özellikle Genel Olarak Bunlardır Ücret Sorucak Olursanız Belli Değil Diyebilirim Kasaya Göre Şekillenecek Ama Çok Da Abartmaya Şow'a Gerek Yok.
Burada Her Şey De Max Performansı Gözetmeyen Hatta Çoğunlukla Oyunları Orta Ayarlarda 720p Bile Oynayan Birinden Bahsediyoruz (Benden).
Bundan Dolayı Ekstra Şow'a Kaçmadan Yok Şurası Şöyle olsa Şu Oyunda 1 Milyar FPS Daha Çok Alırsından Ziyade Oyunda, Yayında, Montajda Dengeli Olabilecek Masa Altına Koyduğuma Üzülmeyeceğim, Fiyatı Uygun Ama Performansı Canavar Diyebileceğim Vede Yeni Teknolojiler Ve Yeni Güncelleştirmelere Açık Bir Kasa İstiyorum Diyebilirim.
Sonuç Olarak Cyberpunk Quality-Performans Testi Yapmıyorum Burada Sıradan Gündelik İşlerimi Yapıp Bir Yandan Da Hobi Amaçlı Açtığım Yayınlarda Oyun Oynayan Biriyim.
(Bu Bİldiriyi Geçtim Çünkü Önceden Açtığım Bir Konuda Arkadaşa Kasa Topluyorduk Ve 20-/-30K Bütçeye i9 14K + RTX 4090 Öneren Oldu Malesef)

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,309
İsim
Batuhan
Bütçeniz Nedir Max ?

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,309
İsim
Batuhan
Kasaya Göre Şekillenecek (Net Değil) Diye Yazıda Geçtim Ama..!!!
Orasını Anladım Ama Aklınızdan Geçen Belirli Bir Miktar Hiç Mi Yok .

Bellirli Bir Bütçeyi Geçmesin Gibisinden .

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,309
İsim
Batuhan
40K Var Aklımdan Geçen Ama Çarşıdaki Hesaba Uyarmı Bilemem..
(Daha Cebimde Olmayan Bir Para)
Hocam Söyleyebileceğim bir şey Var Oda Bu Parçaları Tek Tek Almaya Çalışırsan Pahalıya Patlıyabilir .

Tavsiyem Hazır Sistem Alıp Gerisini Zamana Bırakmaktan Yana Olacaktır .

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Necip5270392
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam Söyleyebileceğim bir şey Var Oda Bu Parçaları Tek Tek Almaya Çalışırsan Pahalıya Patlıyabilir .

Tavsiyem Hazır Sistem Alıp Gerisini Zamana Bırakmaktan Yana Olacaktır .
Hazır Sistemlere Baktığımda İstediğim Şekilde Değilller Hocam..
Hazır Sistemlere Baktığımda Bana Daha Pahalıya Patlıyor Onları Alıp İstediğim Şekle Sokma Durumu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca Onlar Da Gördüğüm Kadarıyla 40K Civarlarında 4060 Sistemler

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,309
İsim
Batuhan
Hazır Sistemlere Baktığımda İstediğim Şekilde Değilller Hocam..
Hazır Sistemlere Baktığımda Bana Daha Pahalıya Patlıyor Onları Alıp İstediğim Şekle Sokma Durumu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca Onlar Da Gördüğüm Kadarıyla 40K Civarlarında 4060 Sistemler
Valla Söylediğin Şeyler Tek Tek Hesapla Baya Olur Hocam Tercih Sizin .

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Necip5270392
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla Söylediğin Şeyler Tek Tek Hesapla Baya Olur Hocam Tercih Sizin .
Hocam Benim Aklımda Aslında Şöyle Bir Örnek PC Var Lakin Parça Konusunda Bilgilerim Yetersiz Olduğundan Sizlere Danışmak İstedim Mesela Güç Kaynağı 135mm fan Diyor Ama (NZXT'nin PSU'sunda Deniyor Bunda Değil) Bu Kasaya Olur Mu Gibi Sorular Var Aklımda.

Ekler

• Örnek PC.png
    Örnek PC.png
    481.4 KB · Hit: 20

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,066
İsim
Kürşat

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,309
İsim
Batuhan
Hocam Benim Aklımda Aslında Şöyle Bir Örnek PC Var Lakin Parça Konusunda Bilgilerim Yetersiz Olduğundan Sizlere Danışmak İstedim Mesela Güç Kaynağı 135mm fan Diyor Ama Bu Kasaya Olur Mu Gibi Sorular Var Aklımda.
Hepsini Biryerden Toplarsan Böyle Abuk Sabuk Parçalarla Toplarsın Hocam Tek Tek Ayrı Yerlerden Bakarak Toplanabilir .

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Necip5270392
Hepsini Biryerden Toplarsan Böyle Abuk Sabuk Parçalarla Toplarsın Hocam Tek Tek Ayrı Yerlerden Bakarak Toplanabilir .
Hocam AÇıkçası Parça Bilgim Olmadığından Ve Genel PC Bilgilerim Aslında Yetersiz Kaldığından Abuk Sabuk Parçalar Olmasın Diye Sizlere Soruyorup Örnekler İstiyorum Ama Sizde Hazır PC'ye Yönlendirdiniz (Ve Bende Yıllarca Hazır PC'lerden Çekmediğim Kalmadığı İçin Ve Bu Yüzden) Bende Pek İstemedim İçin (Derdimide Tam Anlatamadım Büyük Olasılıklarla) Ondan Dolayı Bir Anlaşmazlık Oldu Sanırım.
Aslında Değil 1 PC 1 Ev Düzmeye Yetecek Param olduğu Söylenebilir Lakin Hepsini 1 PC'ye Harcamak İstemiyorum Keza Şahsi Konular Bu Sıralar Çok Fazla Olduğu İçin Fiyatı Ne Kadar Aşağıda Tutabilirim'i Görmek İçin Sordum Denebilir.
Yoksa O Yukarıda Verdiğim 40K (@DeveloperRedneck) Sadece Bir Sayı Yani Bu Sayı 320K Olsa'da Benim İçin Sıkıntısı Yok

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,309
İsim
Batuhan
Hocam AÇıkçası Parça Bilgim Olmadığından Ve Genel PC Bilgilerim Aslında Yetersiz Kaldığından Abuk Sabuk Parçalar Olmasın Diye Sizlere Soruyorup Örnekler İstiyorum Ama Sizde Hazır PC'ye Yönlendirdiniz (Ve Bende Yıllarca Hazır PC'lerden Çekmediğim Kalmadığı İçin Ve Bu Yüzden) Bende Pek İstemedim İçin (Derdimide Tam Anlatamadım Büyük Olasılıklarla) Ondan Dolayı Bir Anlaşmazlık Oldu Sanırım.
Aslında Değil 1 PC 1 Ev Düzmeye Yetecek Param olduğu Söylenebilir Lakin Hepsini 1 PC'ye Harcamak İstemiyorum Keza Şahsi Konular Bu Sıralar Çok Fazla Olduğu İçin Fiyatı Ne Kadar Aşağıda Tutabilirim'i Görmek İçin Sordum Denebilir.
Sorun Değil Hocam Demek İstediğim Herşeyi Tek Siteye Bağlarsan Diğer Uygun Fiyatları Kaçırırsın Aynı Ürünler Diğer Sitelerden Daha Uyguna Temin Edebilirsin Yani .

Top Bottom