Neler Yeni

Böyle Bir Sistem Topladım Ama Teknik Olarak Yardıma İhtiyacım Var.

Quick.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
132
İsim
Mustafa Erbaş
Cansınız hocam seviliyorsunuz😍

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,439
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Eksik bilgi vermiş olmayayım. Adobe Creative Cloud programlarını kullandığım render ağırlıklı bir sistem istiyorum.
Tamamdır hiç sıkıntı yok yeni Ryzen 7000 serisi de rander da gayet olumlu tepki veriyor hem Intel hemde AMD kurarız karar sana kalır ama ben olsam AMD alırdim tabii ki son karar senin

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Yusuf Bal

sKed

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Çağrı
Tamamdır hiç sıkıntı yok yeni Ryzen 7000 serisi de rander da gayet olumlu tepki veriyor hem Intel hemde AMD kurarız karar sana kalır ama ben olsam AMD alırdim tabii ki son karar senin
Ben de amd düşünüyorum. Sizi yormamak için amd sistemden devam edebiliriz :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güçlü işlemci gereğince yetmez bence.
Anladım. Benimde o konuda bir endişem vardı bir şekilde yükselteceğiz o zaman.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,439
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
4070ti ile kurulur 7800x3d veya 7700x 4080 li kurulur bu bütçeye sen hangisini tercih edersin

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,439
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
hangi sistemle daha hızlı render alınacağını düşüyorsanız onu tercih ederim.
Rander sistemler işlem gücüne çok fazla ihtiyaç duyar yanı işlemcinin yüksek olması tavsiye edilir fakat ekran kartıninda rander sistemlerde payı oldukça fazladır gpu üzerine kurulu rander mı alınacak CPU üzerine mı buna da bakılması araştırılması gerekir öyle baştan sağma sistem olmaz her parçası ile buna destek vermeli atiyorum Ramin Cl değeri düşük MHz değeri yüksek olmalı SSD nin yüksek okuma yazma değeri olmalı anakartin sağlam kaliteli güçlü soğutulmus olmalı işlemcinin ve diğer parçaların serin bir şekilde çalışılmış olması gerekiyor kasa sıvı soğutma kısaca her detay önemli

sKed

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Çağrı
Kullandığım programlarda ekran kartı daha önemli gibi gözüküyor. 7700x ve 4080'den devam edebiliriz.

Rander sistemler işlem gücüne çok fazla ihtiyaç duyar yanı işlemcinin yüksek olması tavsiye edilir fakat ekran kartıninda rander sistemlerde payı oldukça fazladır gpu üzerine kurulu rander mı alınacak CPU üzerine mı buna da bakılması araştırılması gerekir öyle baştan sağma sistem olmaz her parçası ile buna destek vermeli atiyorum Ramin Cl değeri düşük MHz değeri yüksek olmalı SSD nin yüksek okuma yazma değeri olmalı anakartin sağlam kaliteli güçlü soğutulmus olmalı işlemcinin ve diğer parçaların serin bir şekilde çalışılmış olması gerekiyor kasa sıvı soğutma kısaca her detay önemli
alıntı yapmayı unutmuşum. 7700x ve 4080'den devam edebiliriz.

Son düzenleme:

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,439
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1

7800x3d & 4070ti BU SİSTEMİNİN PARÇALARI DAHA YÜKSEK VE KALİTELİ EKRAN KARTI HARİÇ

Son düzenleme:

sKed

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Çağrı

7800x3d & 4070ti BU SİSTEMİNİN PARÇALARI DAHA YÜKSEK VE KALİTELİ EKRAN KARTI HARİÇ

Çok sağolun ilgilendiğiniz için fakat ufak bir sorum daha var 750w psu yeterli olur mu sistem için bana az geldi.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,439
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1

sKed

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Çağrı

2. attığınız sistemdeki psu yerine benim topladığım sistemdeki nzxt'nin 850w psu'sunu koyup ekran kartını yine aynı şekilde benim topladığım sistemdeki gigabyte 4070ti ile değiştirirsek nasıl olur sizce.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,617
Üyeler
158,150
Son üye
Hypers
Top Bottom