Neler Yeni

Öneri Bozuk anakart ile ne yapılır

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf şamil yaşad
Selamın aleyküm dostlar. Bende eski 1. nesil işlemci ve anakart vardı küçük kardeşim ilgileniyor diye işlemciyi takmasını gösterdim oda normal bir şekilde takıp bırakmak yerine takarken biraz oynamış. Sonuç: İşlemci soketinin yayları kopuk. Normalde küçük bir sistem kurar 2. bilgisayar olarak kullanırım yada işlemciyi kuzenime veririm diye düşünüyordum ancak şimdi işlemciyi kuzenime vereceğimden eminim. Konuya geri dönersek şimdi elimde LGA1156 soket DDR3 eski bir anakart bulunuyor kartın modelini bile bulamadım. Önceden kullandığımda dahi cpu-z ile bulamamıştım H-55+L ve foxconn 115XDBP 37PD olarak 2 ayrı yerde bu yazılar var ancak aratınca bir modele ulaşamadım sanırım seri no. Kuzey köprüsünün soğutma plakasını ve bios pilini aldım. Daha ne alsam? işlemciyi kapatan plak her LGA serisine uyar mı? Yada USB VGA RAM ekran kartı sata girişlerini söksem ve böyle belli başlı parçaları bozuk anakartlara lehimlesem mimari bir sorun olur mu ? bilgisayarlarla ilgili bir iş kurasım var bu anakarttan sökeceğim parçalar yedek parça olarak geçer mi? bide son olarak herşeyi alınca anakart kurdaya gidecek onu unutmadım :)

4emirrr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
431
İsim
Emir Kara
anakart üzerindeki altın parçaları söküp satabilirsin bazı insanlar eski anakartlardan altın parçaları toplayıp eritip toplu şekilde satıyorlar altınları

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf şamil yaşad
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
anakart üzerindeki altın parçaları söküp satabilirsin bazı insanlar eski anakartlardan altın parçaları toplayıp eritip toplu şekilde satıyorlar altınları
elimde ne eritecek malzeme nede yüksek miktarda toplayıp çıkartmak için anakart var. Hurdacıdan bunu hesap eder öyle alırım

Top Bottom