Neler Yeni

Bozuk Ekran kartı sisteme nasıl zarar verebilir ?

Alinan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Akın
arkadaşlar amd bir kart aldım , sistem çalışıyordu sonra bir sebepten iade ettim , yeni bir kart aldım aynı amd marka bu sefer açmadı ilk başta güç girişlerini takmayı unuttum sonra kapatıp tekrar takarak açtım görüntü vermedi. 2 bilgisayarcıda denedik kart görüntü vermedi üstüne sağlam olan sistemde bozuldu. Ram sağlam test ettim , işlemci ve anakart kaldı, anakart da güç var ışıklar, fanlar çalışıyor. Yeni işlemci alamadığım için dün yeni anakart aldım elimde fazladan ekran kartı olmadığı için de yarın gidip eski bir kartla deneyeceğim görüntü vermesse vay halime işlemci gitti. Bugün ise ekran kartını detaylı inceledim taş direnlerin 5 tanesi kayıp, yanmış gibi duruyor. Bozuk ekran kartı sisteme nasıl zarar veriyor anlamadım.

Phanzox

80+ Silver
Zarar verebilme ihtimali çoooooooooooooooook düşük diye biliyorum.Taktığınız ekran kartları ve sisteminizin özellikjleri nedir?

Alinan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Akın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Zarar verebilme ihtimali çoooooooooooooooook düşük diye biliyorum.Taktığınız ekran kartları ve sisteminizin özellikjleri nedir?
i3 9100f
rx 580
asus h310m-k
8gb ddr4 ram
500w psu

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,189
İsim
Murat Orhan
zarar vermez.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,189
İsim
Murat Orhan
İşlemcinin ekran kartını bozacağını sanmıyorum. Anakart ile deneyipte olmadığını söyledin. Ramleri denediğini söyledin çıkar tak yapıp iyice oturtmayı deneyebilir misin tekrar? bazen 4 5 kereden sonra anca görüyor sistem. Bip sesi çıkarıyor mu?

Alinan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Akın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemcinin ekran kartını bozacağını sanmıyorum. Anakart ile deneyipte olmadığını söyledin. Ramleri denediğini söyledin çıkar tak yapıp iyice oturtmayı deneyebilir misin tekrar? bazen 4 5 kereden sonra anca görüyor sistem. Bip sesi çıkarıyor mu?
ekran kartı %100 arızalı başka kasada denedik , sistemi ise 2 ekran kartı ile denedik açmadı ramleri sildik,kabloları değiştirdik olmadı dün yeni anakart aldık işlemciyi cıkartıp yeni anakart a takarken 2 pinin cok ufak yamulduğunu fark ettim ama işlemci ile hiç oynamadım ki daha önceden çalışıyordu ayrıca 2. kasamda speaker var onu taksam bip sesinden sorunun kaynağı anlaşılır mı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Psu yetersizliğinden dicektimde yeterli psu rx580'e sorun başka bir şey yüzünden olabilir mi?
dediğim gibi ekran kartı yanmış işlemcisi, anakarta veya işlemcime nasıl zarar verebiliyor onu anlamadım ben. 2 anakartda duruyor şu anda. ekran kartını takınca oldu ne olduysa.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,189
İsim
Murat Orhan
Hocam senin işlemcinin grafik birimi yok ekran kartsız görüntü almaya çalışıyosan alamazsın

Alinan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Akın
Hocam senin işlemcinin grafik birimi yok ekran kartsız görüntü almaya çalışıyosan alamazsın
sanırım yanlış anladınız . sistem sağlamdı, rx 580 i taktım sistem açılmadı. int cafede denedik rx550 ile anakart yine görüntü vermedi , ekran kartını denedik (rx580) oda görüntü vermedi. Bana ya anakart yada işlemcin arızalı dedi işlemci fanını tam oturtamamışsın dedi ama alakası yok 4 gün önce mis gibi çalışıyordu. anakart ı değiştirdim onboard görüntü alamıyorum yarın eski bir ekran kartı ile deneyeceğim. benim merak ettim ekran kartı anakart ı yada işlemciyi nasıl bozdu ne olduysa takınca oldu. Speaker taksam sorun anlaşılır mı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,189
İsim
Murat Orhan
sanırım yanlış anladınız . sistem sağlamdı, rx 580 i taktım sistem açılmadı. int cafede denedik rx550 ile anakart yine görüntü vermedi , ekran kartını denedik (rx580) oda görüntü vermedi. Bana ya anakart yada işlemcin arızalı dedi işlemci fanını tam oturtamamışsın dedi ama alakası yok 4 gün önce mis gibi çalışıyordu. anakart ı değiştirdim onboard görüntü alamıyorum yarın eski bir ekran kartı ile deneyeceğim. benim merak ettim ekran kartı anakart ı yada işlemciyi nasıl bozdu ne olduysa takınca oldu. Speaker taksam sorun anlaşılır mı ?
SPKR in çıkardığı bip sesinden bir tık anlama şansın var. ama bazen bip çıkarmıyorlar haberin olsun. kalvyen takılıyken num ışığı geliyor mu

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,064
Üyeler
141,392
Son üye
mustafayzc
Top Bottom