Neler Yeni

27300tlye anakart ram cpu mu almalıyım yoksa hazır sistem mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Talha
Bütçe
27000
arkadaşlar 8x2 16gb ram'im var. birisinde arıza olduğu için ram değiştirmek istiyorum. şu an ddr4 kullanıyorum değiştirmişken ddr5 geçmek istiyorum. yani ram değiştirince anakartta değiştirmem lazım(anakartım h510m-e). ve işlemcim i5 11400f lga1200 soket. ddr5 anakarta geçince hiç lga1200 soket göremedim sanırım yok bu konuda çok bilgili değilim. soket uymadığı için işlemcimi de değiştirmem gerekiyor. yani sadece ddr5e geçmek için 3 parça( 2 ram sayarsak 4 parça) değiştirmem gerekiyor aklımda bazı parçalar var ve bu parçaların fiyatlarını hesapladım. fotoğrafta gördüğünüz gibi fiyat böyle çıkıyor. ekran kartım rx6600 asus dual. sadece bu parçaları değiştirmek yerine içerik üreticilerinden veya mağazadan hazır sistem almak daha mı mantıklı olur?

olur diyorsanız 25 30k arasında sistem linkleri paylaşabilir misiniz. yazılım okuyacağım seneye. yazılımın ilk senesi için işimi görecek bir sistem önerirseniz iyi olur. ek olarak yüksek ayarlarda max grafiklerde AKICI hikayeli oyun oynamayı seviyorum. ve fps olarak cs2 oynuyorum. isteklerime uyacak şekilde eğer bunları almak yerine hazır sistem almak daha mantıklı ise öneri yapar mısınız?

(ek olarak vatanda ram sepete sadece 1 tane eklenebiliyor toplam fiyata 2420TL daha eklenecek yani yaklaşık 30k tl oluyor)

1726401361212.png

Bünyamina

80+ Platinum
7800x3d tray olarak b650 tomahawk ve 16x2 ram almalısın. İşlemci içinde böyle bir fan güzel olur.
Kasanı ve güç kaynağını yazar mısın ?
Ekran kartını ileride değiştirirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Talha
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
7800x3d tray olarak b650 tomahawk ve 16x2 ram almalısın. İşlemci içinde böyle bir fan güzel olur.
kasam biraz dandik https://www.amazon.com.tr/GAMEFORCE...pcontext&ref_=fplfs&psc=1&smid=A2GIIOEX0K3LR5 bu kasa. güç kaynağını hemen ekleyeceğim bakıp.
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://www.vatanbilgisayar.com/pow...lus-usb-3-0-mesh-argb-fan-atx-siyah-kasa.html bu eski kasamla beraber gelen güç kaynağı var şu an bilgisayarımda.

Bünyamina

80+ Platinum
Hayır kasan dandik değil. Güzel gözüküyor. İleride de ekran kartını değiştirirsen sağlam bir ürünle psu yu da değiştirirsin.
Eğer psu almak istersen 3900tl ye böyle bir ürün alabilirsin. Hem ekran kartını değiştiğinde hazır olur hem de psu kaliteli.

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Talha
Hayır kasan dandik değil. Güzel gözüküyor. İleride de ekran kartını değiştirirsen sağlam bir ürünle psu yu da değiştirirsin.
Eğer psu almak istersen 3900tl ye böyle bir ürün alabilirsin. Hem ekran kartını değiştiğinde hazır olur hem de psu kaliteli.
bende görüntüsü için aldım ama mesh olmadığı için çok eleştiri aldım ve bilgisayarım çok gürültülü çalışıyor. coil whine olmayan değişik bi cızırtıda var( kasayla alakalı değil) ama gürültü fazla fan olduğu için kasayla alakalı sanırım. bu gürültü için farklı bir konu açacağım

hocam psu için şimdilik bütçem yok elimdeki işimi görür mü ekran kartı değiştirene kadar attığınız bu parçalarla

bende görüntüsü için aldım ama mesh olmadığı için çok eleştiri aldım ve bilgisayarım çok gürültülü çalışıyor. coil whine olmayan değişik bi cızırtıda var( kasayla alakalı değil) ama gürültü fazla fan olduğu için kasayla alakalı sanırım. bu gürültü için farklı bir konu açacağım

hocam psu için şimdilik bütçem yok elimdeki işimi görür mü ekran kartı değiştirene kadar attığınız bu parçalarla
ve attığınız linkler güvenilir midir. ek olarak diğer sorum cpu ları neden kutusuz ve kutulu olarak ayırıyorlar kutusuz ikinci el mi oluyor

Bünyamina

80+ Platinum

ve attığınız linkler güvenilir midir. ek olarak diğer sorum cpu ları neden kutusuz ve kutulu olarak ayırıyorlar kutusuz ikinci el mi oluyor
Kutusuz yerden tasarruf ettikleri için konteynera daha çok sığıyor. Bu da maliyet açısından karlı. O yüzden bu fiyatta. Sıfır ürün.
Attığım ürünlerin satıcıları güvenilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Talha
siz şu an parçaları yenilemek hazır sistemden daha mantıklı diyorsunuz doğru mu

Kutusuz yerden tasarruf ettikleri için konteynera daha çok sığıyor. Bu da maliyet açısından karlı. O yüzden bu fiyatta. Sıfır ürün.
Attığım ürünlerin satıcıları güvenilir.
teşekkür ederim hocam

Bünyamina

80+ Platinum
siz şu an parçaları yenilemek hazır sistemden daha mantıklı diyorsunuz doğru mu

teşekkür ederim hocam
28K ya gayet iyi bir yenileme olur. Sadece psu 4k ve ekran kartı alırsın ileride mesela 7900gre ya da 4070 super 21-25k.
Hazır sistemde alsak bu kadar para vereceğiz ve şuan elinde o kadar para da yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Talha
28K ya gayet iyi bir yenileme olur. Sadece psu 4k ve ekran kartı alırsın ileride mesela 7900gre ya da 4070 super 21-25k.
Hazır sistemde alsak bu kadar para vereceğiz ve şuan elinde o kadar para da yok.
hocam 20kya falan 4070 sistem yapıyorlar benim kafamı biraz o karıştırıyor. 4070li hazır sistem almak elimdeki rx6600 sistemi yenilemek yerine daha mantıklı olmaz mı.

Bünyamina

80+ Platinum
hocam 20kya falan 4070 sistem yapıyorlar benim kafamı biraz o karıştırıyor. 4070li hazır sistem almak elimdeki rx6600 sistemi yenilemek yerine daha mantıklı olmaz mı.
4060 lı sistem yapıyorlar. Kaliteli İşlemcisi anakartı ramı böyle hava soğutucu yok o hazır sistemlerde. Kafan karışmasın. Seçtiğimiz parçalar iyi. Kıyaslama yapmak doğru değil.
RX6600 gözüne küçük gelmesin iyi bir erkan kartı. İleride değiştirirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Talha
4060 lı sistem yapıyorlar. Kaliteli İşlemcisi anakartı ramı böyle hava soğutucu yok o hazır sistemlerde. Kafan karışmasın. Seçtiğimiz parçalar iyi. Kıyaslama yapmak doğru değil.
RX6600 gözüne küçük gelmesin iyi bir erkan kartı. İleride değiştirirsin.
çok teşekkür ederim zamanını ayırdığın için hayırlı günler

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,021
Üyeler
157,876
Son üye
Umurarkn
Top Bottom