Neler Yeni

Bu klavyelerin arasındaki farklar neler? Hangisi alınır?

Teykage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
388
İsim
Yağız Berk Özel
Ek75 hot-swap değil, Ek871GTR 5 pin hot-swap, switchleri farklı Ek75'in switchleri daha iyiydi sanırım ve boyut farkı var.

ensareiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
727
İsim
Ensar Polat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende bu ikisini arasında kalıp ek75 aldım

Ek75 in switchleri ek871gtr den çok daha iyi ve tasarımıda aynı şekilde

Ek871gtr in avantajı kablosuz ve hotswap olması
Hocam memnun musunuz? Dün ufak çaplı depresyon geçirdim alayım derken diğer renginin (herhalde farklı model değildir) 1600TL ye fırladiğini gördüm. Sonra beyazınin çok ucuz olduğunu gördüm. Sesleri nasıl olacam? Her hangi sıkıntısını gördünüz mü? Bu arada, elim ve parmaklarım benim bir tık büyük bir sıkıntı yaşar mıyım?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek871GTR'de red, blue, brown switch seçenekleri varken Ek75'de sadece Dareu'nun dream switchleri var, sesi tok ve güzel.

Hocam özelleştirme yapmayı düşünmüyorsanız Ek75 alabilirsiniz ancak aklınızda bulunsun switch bozulursa uğraşırsınız bütçeyi arttırıp Ek75 Pro alabilirsin.
Hocam switchler tam olarak nasıl bozulabilir ki? Yani zamanla mecburen bozulur mu demek istiyorum. Düzenli kullanan birisiyim öyle çok sert basmam ve yerden yere vurmam 😄

Teykage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
388
İsim
Yağız Berk Özel
Hocam switchler tam olarak nasıl bozulabilir ki? Yani zamanla mecburen bozulur mu demek istiyorum. Düzenli kullanan birisiyim öyle çok sert basmam ve yerden yere vurmam 😄
Bozulma şans işi 1 ay veya 1 yılda da bozulabilir, switch sesinden sıkılır değiştirmek istersiniz falan o yüzden hot-swap klavye bence şart. Çok sert kullanmakla pek alakası yok ben günde 14 saat kullanarak 8 ayda bozamadım Akko switchleri mekanik switchlerin kağıt üstündeki ömürleri uzun zaten dediğim gibi şans işi.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bozulma şans işi 1 ay veya 1 yılda da bozulabilir, switch sesinden sıkılır değiştirmek istersiniz falan o yüzden hot-swap klavye bence şart. Çok sert kullanmakla pek alakası yok ben günde 14 saat kullanarak 8 ayda bozamadım Akko switchleri kağıt üstündeki ömürleri uzun zaten dediğim gibi şans işi.
Yok hocam öyle aşırı da zevkime düşkün bir insan da değilim. Teşekkür ederim fakat demek istediğim bunların bozulma şansı kesin mi? Membran den fark eder mi? Benim membran klavye piranha nın aşırı ucu klavyesinin bir çakması öyle olduğu halde 2 yıla yakın kullanıyorum bir sıkıntısı yok.

Teykage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
388
İsim
Yağız Berk Özel
Yok hocam öyle aşırı da zevkime düşkün bir insan da değilim. Teşekkür ederim fakat demek istediğim bunların bozulma şansı kesin mi? Membran den fark eder mi? Benim membran klavye piranha nın aşırı ucu klavyesinin bir çakması öyle olduğu halde 2 yıla yakın kullanıyorum bir sıkıntısı yok.
Mekanik klavyeler membrane klavyelerden daha uzun ömürlüdür bir sorun çıkacağını sanmam. Bir sorun çıkmazsa birkaç yıl kullanırsınız Ek75'i. Ben olsam yine de Ek871GTR alırdım 3 mod(Bluetooth, 2.4Ghz, USB) ve hot-swap olması büyük avantaj her türlü 2 klavye de üzmez.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,960
Üyeler
157,308
Son üye
Furkan Escobar
Top Bottom