Neler Yeni

Yardım Bu ne işe yarıyor bilen varmı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
Efe Akboğa
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar,Teknoloji
Türk telekom bugün evime fiber çekti her şey iyi güzel hızlı çalışıyor modemin yanındaki küçük kutu ne işe yarıyor merak ettim bilen varmı?

Ekler

• 631F1690-0D9A-4DC9-A242-A54D5147C23A.jpeg
    631F1690-0D9A-4DC9-A242-A54D5147C23A.jpeg
    1.2 MB · Hit: 94

ESTAROSSA58

80+ Bronze
Yanlış Bilgilendirme
binada çok fazla daire varsa en basit tabirle onları birbirinden ayırıp düzenliyor

Can...

80+ Platinum
Türk telekom bugün evime fiber çekti her şey iyi güzel hızlı çalışıyor modemin yanındaki küçük kutu ne işe yarıyor merak ettim bilen varmı?
Yavru modem gibi duruyor büyüyünce modem olcak

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Yusuf Çağdaş Canpolat
knk fiber kablo ondan büyük modeme gidiyor ordanda wifi ve hub vb sitelere yani

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,946
İsim
tümen dağ
Fiberlerde boyle oluyor ismi gpon du galiba
Evine gelen fiber kabloyu modemine aktarmaya yarayan cihaz

Frkndmt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
623
İsim
Furkan Demirtaş
GPON cihazı, fiber internetlerde oluyor fiberi kullanabilmen için

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,164
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
bizede yolu kazıp kabloyu falan taktılar kablo kapının önünde duruyor 2 haftadır
ortada ne kutu var ne bir şey var.
TT yi de aramak için müşteri olmak lazım sanırım.
nasıl ulaşacağım TT ye

ESTAROSSA58

80+ Bronze
binada çok fazla daire varsa en basit tabirle onları birbirinden ayırıp düzenliyor
ah ah
Optical Network Terminal
Optical Network Terminal kısaca ONT türkçe anlamı tam olarak optik ağ terminali anlamına gelir. Genel anlamıyla fiber internet kullanımı için gerekli olan modemde koaksiyel internet bağlantısı çıkışı olduğu gibi Optical Network Terminal de fiber bağlantılı modemler için bir çıkış noktası özelliği taşır. ONT’nin asıl amacı ise fiber optik internet bağlantısı alabilmektedir. Fiber optik internet bağlantısı alabilmek için Optical Network Terminal yani ONT bir internet servis sağlayıcısına (ISS) ile doğrudan iletişim kurabilmelidir. Ek olarak Optical Network Terminal sadece fiber optik internet bağlantılarına özgü bir öğedir. Bundan dolayı ONT koaks üzerinden Ethernet, kablolu modem veya yönlendirici MoCA gibi cihazlar ile kullanıma uygun değildir. Sonuç olarak Optical Network Terminal bir dönüştürücü cihazıdır. Aynı zamanda splitter görevi de üstlenebilir.

Splitter
Splitter’ın temel işlevi sinyallerin karışmasını engellemek ve birbirinden ayırmaktır. Özellikle birden çok cihazın olduğu durumlarda Splitter kullanımının önemi artmaktadır. Cihaz sayısı artıkça sinyal oranı da artacağı için daha fazla sorun yaşamanız muhtemeldir.Onlarca insan aynı anda internet kullanır. Her birinin de en az bir mobil cihaza sahip olduğunu düşünürsek Splitter kullanımı daha da önemli olur.

Peki iki özelliğide barındıran ont cihazının genel çalışma şekli nasıldır bunun için hazırlanmış ek görsele bakalım

peki ont nin çalışma prensibi nasıldır detaylı açıklamaları ile sundugum makalelerde

Son olarak sundugum bilgi kesinlikle yanlış değildir ancak eksiktir bu durumda ise bana verilen yanlış bilgilendirme mod un bilgisizliğinden kaynaklı ve haksız bir durumdur

Ekler

• 6243a3ec44d3e91af1afbf38e11eba9d570b6.png
    6243a3ec44d3e91af1afbf38e11eba9d570b6.png
    200.2 KB · Hit: 24
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
929,573
Üyeler
145,414
Son üye