Neler Yeni

BU SİSTEM İÇİN KAÇ W PSU GEREKİR?

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Kaan
500w fazlasıyla yeter darboğaz falan olacağını sanmıyorum fakat işi garantiye almak için 550w alın isterseniz ben 550w kullanıyorum bana yeterli oluyor

-RutHleSs-

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Kanka amacım kavga felan yaratmak değil sakın yanlış anlama, kardeşim rog strix gtx950 li sistemi hatta daha kanıtlı olsun diye fotoda atarım o ekran kartını alıp 2200g ile apu bir sistem everestin 300 wattlık psusuyla kullanıyor şuan (+12v değeri çok düşütür güç kaynağının muhtemelen) sistem 1 gün bile sorun çıkartmadı şuan dışarıdayım eve döndüğümde fotoğraf ekliyeceğim, bende yetmez diye düşünüyordum takınca kartda ışıklar beyaz yanmaya başladı bu sefer bu sistemde de yarım saat furmarka soktum tık yok? hatta riskin dibini alıp bu sisteme 1 ay sonra alacağım sıvı soğutmanın ve ekstra 2 fanı ekliyip test videosunu koyacağım kendi youtube kanalıma ;) (Burada everesti savunmuyorum ama 300 wattlık psu diğer bileşenleri takınca yetmez dediğiniz için yapacağım)
@-RutHleSs-
Alıntıyı görüntüle
Kavgalık bir durum yok. O kart tam performansıyla mı çalışıyor? Bileşenlerin İnternet sitelerinden TDP değerlerine bakabilirsin. 300 Watt bir PSU'nun
yük altında olmadan o sistemi destekleyebilmesi için %85'in üzerinde bir verimlilik düzeyine sahip olması gerek. O bile yetmeyebilir.

Son düzenleme:
Top Bottom