Neler Yeni

BU SİSTEM İÇİN KAÇ W PSU GEREKİR?

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Furkan Berke Oğuz
MSI'nın sitesinde 500 Watt öneriliyor fakat kaliteli bir 450 Watt yetecektir. İleriye yönelik olarak 550-600 Watt bakabilirsiniz.
970 için önerebileceğiniz psu varmı acaba çünkü 6 ve 8 pin girişli olması gerek sanırsam ben pek anlamıyorum yeni toplamaya başladım sistemde sorun olmaz değilmi parçalar birbirine uyuşuyor sanırsam çok araştırdım bir sorun olmayacak diye düşünüyorum ancak sizde yardımcı olursanız ve bir öneriniz varsa sevinirim :)

SucukEkmek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
999
İsim
Emre Kaan
Instagram
emrekaan.038
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Furkan Berke Oğuz
MSI'nın sitesinde 500 Watt öneriliyor fakat kaliteli bir 450 Watt yetecektir. İleriye yönelik olarak 550-600 Watt bakabilirsiniz.
970 için önerebileceğiniz psu varmı acaba çünkü 6 ve 8 pin girişli olması gerek sanırsam ben pek anlamıyorum yeni toplamaya başladım sistemde sorun olmaz değilmi parçalar birbirine uyuşuyor sanırsam çok araştırdım bir sorun olmayacak diye düşünüyorum ancak sizde yardımcı olursanız ve bir öneriniz varsa sevinirim :)

SucukEkmek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
999
İsim
Emre Kaan
Instagram
emrekaan.038
https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-fsp-hv-pro-fsp550-51aac-550w-fiyati,778893431.html eğer ileride sistemi update ederim diyorsan bu psu'yu rahatlıkla tercih edebilirsin (ben şu an bu psu'yu kullanıyorum ve rahatlıkla rtx 2060'ı besleyebiliyor)

-RutHleSs-

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Bütçeniz nedir?

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,274
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Yanlış Bilgilendirme
Bu sistem yükte 250 watt i gecmez ona göre hesap edebilirsin 500 al biraz ileriye dönük olur bütçen varsa daha fazla da alabilirsin

Polat Alemdar.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
970 300w psu için idealdir,sen 400 veya 450w al bütçen yoksa bütçe varsa 650w al geleceğe yatırım
Mesaj otomatik birleştirildi:

pc hocasının sistemi mi aldın
Burada yanlış bilgilendirme olan nedir? bende gtx 950 var %100 yükte 90 watt çekiyor, işlemcide 40-50 watt arası (ryzen 3 2200g ile de kullandım o ise 10-15 watt çekiyor) hiçbir o.c mevcut değil standart ayarlarda.
Sistem
ryzen 5 1600
8x2 16gb ddr4 ram
msi gtx950
fsp 500 watt80+ bronze güç kaynağı ( +12v dan 456 watt veriyor)
Ve bu sistem ortalama diğer etmenlerle en baba 200 watt belki harcıyordur.
Bu pc bile ortalama 250 watt çekiyor?

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Furkan Berke Oğuz
Burada yanlış bilgilendirme olan nedir? bende gtx 950 var %100 yükte 90 watt çekiyor, işlemcide 40-50 watt arası (ryzen 3 2200g ile de kullandım o ise 10-15 watt çekiyor) hiçbir o.c mevcut değil standart ayarlarda.
Sistem
ryzen 5 1600
8x2 16gb ddr4 ram
msi gtx950
fsp 500 watt80+ bronze güç kaynağı ( +12v dan 456 watt veriyor)
Ve bu sistem ortalama diğer etmenlerle en baba 200 watt belki harcıyordur.
Bu pc bile ortalama 250 watt çekiyor?
kral benim sistem nsıl daha aksayı aldım kalan parçaları alıcam ama karar veremedim darboğaz vs olurmu birde 6 ve 8 pin girişliymiş pek anlamıyorum ondan yardımcı olursan sevinirim parçalar uyuşuyor değilmi birbirleriyle

kral benim sistem nsıl daha aksayı aldım kalan parçaları alıcam ama karar veremedim darboğaz vs olurmu birde 6 ve 8 pin girişliymiş pek anlamıyorum ondan yardımcı olursan sevinirim parçalar uyuşuyor değilmi birbirleriyle
kasayı yeni aldım*

Polat Alemdar.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Ekran kartınız 27 cm uzunluğu var, kasanızda maks. 30 cm kadar destekliyor yani uyumlu.
Güç kaynağı olarak xigmatek tauro m 80+bronze yarı modiler güç kaynağını öneririm (Korumaları mevcut) ve güç kablosu olarak ekran kartı için bize 8+8 kablolarla geliyor bunlara 2 pin ilavedir yani 6+2 pin şeklindedir, sizde eğer birleşikse yanındaki iki pini aynı lego parçası ayırır gibi yanından çıkarıp kullanabilirsiniz.
Link: https://www.n11.com/urun/xigmatek-t...dium=cpc&utm_campaign=akakce_genel#unf-review
1656409244930.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Furkan Berke Oğuz
Ekran kartınız 27 cm uzunluğu var, kasanızda maks. 30 cm kadar destekliyor yani uyumlu.
Güç kaynağı olarak xigmatek tauro m 80+bronze yarı modiler güç kaynağını öneririm (Korumaları mevcut) ve güç kablosu olarak ekran kartı için bize 8+8 kablolarla geliyor bunlara 2 pin ilavedir yani 6+2 pin şeklindedir, sizde eğer birleşikse yanındaki iki pini aynı lego parçası ayırır gibi yanından çıkarıp kullanabilirsiniz.
Link: https://www.n11.com/urun/xigmatek-t...dium=cpc&utm_campaign=akakce_genel#unf-review
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
ilgin için teşekkür ederim reis anakart ile işlemcinin uyumlu olduğunu biliyorum ama ekran kartından çok şüphe etmiştim birde anakart boyutu ile kasa boyutu uyumlu değilmi bunuda çok merak ediyorum riske atmak istemem :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,857
Üyeler
141,641
Son üye
gaMMic_777
Top Bottom