Neler Yeni

Bu sisteme hangi Windowsu tercih etmeliyim ?

Tuncaycoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Taha Tuncay Arpacı
12400f-4060 bir sistemim var. Windows 10 pro ve Windows 11 pro arasında kaldım. Ayrıca sizce Windowsu USB ile mi kurayım yoksa retail lisans keylerden mi alayım ? Şahsen key daha cazip geliyor, uğraştırmıyor. Ayrıca hangi sürümü tercih etmeliyim ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
EmreERDEMİR
Key le kur ama 11pro kur win 10 destekleri kesiliyor artık

rmco3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
mahmunadam
12400f-4060 bir sistemim var. Windows 10 pro ve Windows 11 pro arasında kaldım. Ayrıca sizce Windowsu USB ile mi kurayım yoksa retail lisans keylerden mi alayım ? Şahsen key daha cazip geliyor, uğraştırmıyor. Ayrıca hangi sürümü tercih etmeliyim ?
Windows 10 iso dosyasını indir rufusla usb'ye yazdır. Sonra boot menüyü açıp usb'den boot yap. Sonra kurulumu tamamla. Windows 10 kullanmanızı tavsiye ederim. Windows 11 biraz daha fazla performans istiyor. Ama gördüğüm kadarıyla sisteminiz güzel windows 11 kasmaz, donmaz sıkıntı olmaz. Ancak hala windows 10 desteği bitmedi. Oyun oynuyorsanız windows 10'u tavsiye ederim.

1453_Eray

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Eray
Bence windows 10 pro kur alışıksan windows 10 destekleri kesilsede istediğin herşeyi yapabilirsin

Tuncaycoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Taha Tuncay Arpacı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Windows 10 iso dosyasını indir rufusla usb'ye yazdır. Sonra boot menüyü açıp usb'den boot yap. Sonra kurulumu tamamla. Windows 10 kullanmanızı tavsiye ederim. Windows 11 biraz daha fazla performans istiyor. Ama gördüğüm kadarıyla sisteminiz güzel windows 11 kasmaz, donmaz sıkıntı olmaz. Ancak hala windows 10 desteği bitmedi. Oyun oynuyorsanız windows 10'u tavsiye ederim.
Tasarım tarzı işler ve oyun için Windows 11 daha yararlı olur deniyor sanırım forumlarda. Bu arada retail key alıp yapsam da olur mu dediğiniz işlem için açıkçası üşeniyorum.

rmco3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
mahmunadam
Bence key almayınız. Paranız boşa gitmesin. Onun yerine internetten bedava windows 10 pro anahtarı bulup aktif ede bilirsiniz.

Tuncaycoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Taha Tuncay Arpacı
Bence key almayınız. Paranız boşa gitmesin. Onun yerine internetten bedava windows 10 pro anahtarı bulup aktif ede bilirsiniz.
Hiç bilgim yok nasıl bulacağıma dair. Ayrıca w10 pro w11 pro dan daha mı iyi ?

rmco3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
mahmunadam
Hiç bilgim yok nasıl bulacağıma dair. Ayrıca w10 pro w11 pro dan daha mı iyi ?
Yani ikisininde prosu aynı denile bilir farkları yok. Windows 10 pro da ne yapa biliyorsan w11 proyla windows 11 dede yaparsın. İnternette çok kolay bir şekilde bulunur. İsterseniz bilgisayarınızı windows 10 pro yapmak için bir .txt dosyası oluştura bilirim. Her şeyi yazarım nasıl yaparsınız diye. İçerisine kodlarda koyucağım. Sadece yapman gereken cmd'yi yönetici olarak çalıştırıp verdiğim kodları sırayla yazmak. Sonra bilgisayarı yeniden başlattığınızda windows 10 pro olacaktır. Yeniden başlatmadanda oluyor ama yeniden başlatmanız faydalı.

Top Bottom