Neler Yeni

Bu sorunu çözene anında 200 lira atıcam

Cosef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Yusuf Berke
Merhaba herkese 3 gündür kafayı yemiş durumdayım.

Geçenlerde yeni bir bilgisayar topladım. Temiz windows 10 kurulumu yaptım. Sesle alakalı garip bir problem yaşıyorum. Problem ise sağ alt menüde bulunan ses açma kısma butonuna basıp sesi açıp kapadığımda patlama gibi bir çıt sesi alıyorum. Ek olarak harici müzik yazılımları kullanıyorum orada da herhangi bir sesi dinlerken pause ettiğimde çat diye hoparlörümden ses geliyor. Farklı cihazlarda da denedim sonuç aynı. Harici ses kartı, entegre ses kartı ne varsa denedim. Sorun ya windows 10'dan kaynaklı ya da donanımsal bir sıkıntı var. Hatta bu sıkıntı acaba herkes de var mı diye düşünmeye başladım.

Sorunun ne olduğunu daha iyi anlamanız açısından aşağıya bir adet video bırakıyorum.

Sistem özelliklerim ve diğer tüm detaylar için NFO dosyası: Sistem.nfo

shiedabro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,455
İsim
Burak Doğan
Realtek Gelişmiş ayarlarından jak girişini "Ön hoparlör" olarak değil de Kulaklık olarak ayarlıyorsunuz. Eğer kulaklıksa değiştirip tekrar eski haline getirin. Düzeliyor.

LORN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
644
İsim
Enes Demirok
Ses kartınızın driverını güncellediniz mi?

Bana kablolarla alakalı bi sorunmuş gibi geldi.

S1000RR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Abdüssamed öztemur
Bildiğim kadarıyla ses sistemi ile ilgili başka bi hoperlör e takmayı deneyebilirsin

Hoparlör yada kulaklığı çöpe at 200 TL'yi alayım

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Tunahan
Merhaba herkese 3 gündür kafayı yemiş durumdayım.

Geçenlerde yeni bir bilgisayar topladım. Temiz windows 10 kurulumu yaptım. Sesle alakalı garip bir problem yaşıyorum. Problem ise sağ alt menüde bulunan ses açma kısma butonuna basıp sesi açıp kapadığımda patlama gibi bir çıt sesi alıyorum. Ek olarak harici müzik yazılımları kullanıyorum orada da herhangi bir sesi dinlerken pause ettiğimde çat diye hoparlörümden ses geliyor. Farklı cihazlarda da denedim sonuç aynı. Harici ses kartı, entegre ses kartı ne varsa denedim. Sorun ya windows 10'dan kaynaklı ya da donanımsal bir sıkıntı var. Hatta bu sıkıntı acaba herkes de var mı diye düşünmeye başladım.

Sorunun ne olduğunu daha iyi anlamanız açısından aşağıya bir adet video bırakıyorum.

Sistem özelliklerim ve diğer tüm detaylar için NFO dosyası: Sistem.nfo
kötü bişey yok herkesde var

Cosef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Yusuf Berke
kötü bişey yok herkesde var
Herkes de olduğuna inanmıyorum. Ciddi bir problem bu. Kullanmadığınız için farketmiyorsunuz ama birçok şeye engel oluyor. Mesela ben prodüksiyon yapımı ile alakalı video çekeceğim sürekli patlama sesi kayda giriyor. Müzik yaparken sürekli patlama çatlamalar meydana geliyor, hoparlörü bile bozabilir bu durum. Sizce bu mantıklı mı? Gerçekten windows 10'da böyle bir sorun varsa hemen şu an bilgisayarı satıp macbook bakacağım.

Mimar Selim Bey

80+ Bronze
Herkes de olduğuna inanmıyorum. Ciddi bir problem bu. Kullanmadığınız için farketmiyorsunuz ama birçok şeye engel oluyor. Mesela ben prodüksiyon yapımı ile alakalı video çekeceğim sürekli patlama sesi kayda giriyor. Müzik yaparken sürekli patlama çatlamalar meydana geliyor, hoparlörü bile bozabilir bu durum. Sizce bu mantıklı mı? Gerçekten windows 10'da böyle bir sorun varsa hemen şu an bilgisayarı satıp macbook bakacağım.
Hocam herkeste var niye inanmıyorsunuz ki? hoparlörü bozmasıda imkansız
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam eartrumpet kurun hem daha detaylı program sesleri ve windows patlama sesi gelmiyor

Hocam eartrumpet kurun hem daha detaylı program sesleri ve windows patlama sesi gelmiyor
Kendim Eartrumpet kullanıyorum şimdi fark ettim dediğiniz ses çıkmıyor ve istediğim programın sesini kapatabiliyorum microsoft storede var

Cosef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Yusuf Berke
Bilgisayar açılıp kapanırken bile bam güm çat pat sesler geliyor, gecenin bi vakti yerimden sıçrıyorum. Çok saçma, bununla alakalı çok fazla konu açılmış ama çözümü yok. Şaka gibi.

Top Bottom