Neler Yeni

Bu sorunu çözene anında 200 lira atıcam

Mimar Selim Bey

80+ Bronze
Bilgisayar açılıp kapanırken bile bam güm çat pat sesler geliyor, gecenin bi vakti yerimden sıçrıyorum. Çok saçma, bununla alakalı çok fazla konu açılmış ama çözümü yok. Şaka gibi.
Eartrumpet kullanın

Sagittarius

80+ Silver
Merhaba herkese 3 gündür kafayı yemiş durumdayım.

Geçenlerde yeni bir bilgisayar topladım. Temiz windows 10 kurulumu yaptım. Sesle alakalı garip bir problem yaşıyorum. Problem ise sağ alt menüde bulunan ses açma kısma butonuna basıp sesi açıp kapadığımda patlama gibi bir çıt sesi alıyorum. Ek olarak harici müzik yazılımları kullanıyorum orada da herhangi bir sesi dinlerken pause ettiğimde çat diye hoparlörümden ses geliyor. Farklı cihazlarda da denedim sonuç aynı. Harici ses kartı, entegre ses kartı ne varsa denedim. Sorun ya windows 10'dan kaynaklı ya da donanımsal bir sıkıntı var. Hatta bu sıkıntı acaba herkes de var mı diye düşünmeye başladım.

Sorunun ne olduğunu daha iyi anlamanız açısından aşağıya bir adet video bırakıyorum.

Sistem özelliklerim ve diğer tüm detaylar için NFO dosyası: Sistem.nfo
Basit bir çözümü var Realtek Ses sürücüsünü yükle sonra arka jak yada ön jaka bağlıyorsaniz o jakin görevini kulaklığa alın bu sorunu çözecektir ve olursa paraya gerek yok

S1000RR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Abdüssamed öztemur
Bilgisayar açılıp kapanırken bile bam güm çat pat sesler geliyor, gecenin bi vakti yerimden sıçrıyorum. Çok saçma, bununla alakalı çok fazla konu açılmış ama çözümü yok. Şaka gibi.
Anfi li ses sistemi kullanıyosan açılıp kapatırken yapar seninki gibi ses kesilince anfi de kesiyosa anfinin class ını değiştirmen lzm

Mimar Selim Bey

80+ Bronze
Sorunu tek ben mi anlamadım?

Cosef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Yusuf Berke
Basit bir çözümü var Realtek Ses sürücüsünü yükle sonra arka jak yada ön jaka bağlıyorsaniz o jakin görevini kulaklığa alın bu sorunu çözecektir ve olursa paraya gerek yok
Realtek yüklü ancak ben harici ses kartının yazılımı kullanıyorum. Ses kartını çıkarıp realtek üzerinden dediğinizi yaptım sorun yine devam ediyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorunu tek ben mi anlamadım?
Önerdiğin program işe yaramadı maalesef.

Eski bilgisayarım da böyle bir sorun hiç olmadı veya vardı da farketmedim. Herkes de var diyenler için söylüyorum bu problemin ciddiyetini ortadan kaldırmıyor, o zaman aynı problem sizde de var ama bugüne kadar farketmemiş olabilirsiniz. Çünkü ben de video çekmek istediğim zaman farkettim bu sorunu. Videoyu çekip bitirdim, izlediğimde çat çat seslerin kayda girdiğini farkettim. 3 gün önceye kadar sesle alakalı bir sorunum olduğunu düşünmüyordum açıkcası.

Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Conqueror
Windows 10 da var diyen arkadaşlar genelleme yapmışlar fakat ben yıllardır kullanıyorum ne kulaklıkta ne de hoparlörde böyle bir sorun yaşamadım. Kulaklık veya hoparlör kablolarında temassızlık veya problem olabilir sonrasında jack girişinde problem olabilir hatta en basit yöntem olarak mevcut kurulu olan driveri sil anakartın sitesine girerek en güncel ses sürücüsünü indirip kur dene olmadı tekrar sil windows update ile yükleyip birde onu dene bu tür sorunlar genellikle bu şekilde deneme yanılma ile sağlama yaparak çözülebilir.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,013
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Bu tarz konularda şunu vericem bunu vericem gibi tabirler kullanmayın, buranın amacı karşılıksız yardımlaşma zaten.

Nvidia Mx130

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,830
İsim
Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Futbol

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,206
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
Realtek HD ayarlarınla ilgili bir problem. Masaüstü bilgisayar kullandığım dönemde de aynı hoparlörü kullandım, dizüstü kullanırkende. Masaüstündeki Realtek HD ayarlarım ile dizüstü Realtek HD ayarlarım farklı. Masaüstün bilgisayarı kapattığımda bir şey yokken dizüstü bilgisayarı kapattığımda aralıksız ses çıkartıyor. Senin dediğin gibi bi' süre hoparlörü kullanmazsam ve sonrasında şarkı falan açarsam en başta bass çok fena vuruyor sonra ses geliyor. Realtek HD Audio Yöneticisi'ndeki ayarlarını kurcala derim.

Nvidia Mx130

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,830
İsim
Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Futbol
Realtek yüklü ancak ben harici ses kartının yazılımı kullanıyorum. Ses kartını çıkarıp realtek üzerinden dediğinizi yaptım sorun yine devam ediyor.

Önerdiğin program işe yaramadı maalesef.

Eski bilgisayarım da böyle bir sorun hiç olmadı veya vardı da farketmedim. Herkes de var diyenler için söylüyorum bu problemin ciddiyetini ortadan kaldırmıyor, o zaman aynı problem sizde de var ama bugüne kadar farketmemiş olabilirsiniz. Çünkü ben de video çekmek istediğim zaman farkettim bu sorunu. Videoyu çekip bitirdim, izlediğimde çat çat seslerin kayda girdiğini farkettim. 3 gün önceye kadar sesle alakalı bir sorunum olduğunu düşünmüyordum açıkcası.
Aynı ses bende de var ancak eğer klavyende ses ayarlama tuşu
IMG_20220623_143338.jpg
varsa ordan yaparsan ses çıkmıyor.

Son düzenleme:

Enes_M

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Enes Mert
Bendede oluyor