Neler Yeni

Bu tarz fotoğraflar nasıl yapılıyor

CHADE GİGAD

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
102
İsim
ahmet polat
Arkadaşlar bu tarz arka tarafı olan fotoğraflar nasıl yapılıyor öğretilecek birisi varmı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar bu tarz arka tarafı olan fotoğraflar nasıl yapılıyor öğretilecek birisi varmı
? kızgın ne alaka dostum

Ekler

• IMG_20220101_202913.jpg
    IMG_20220101_202913.jpg
    654.3 KB · Hit: 116
Son düzenleme:

asdkle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,444
İsim
asdk
Bildiğimiz telefonla öndeki nesneye odaklayarak yapılabiliyor.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,904
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
her telefonda olmaz bu, odakla alakalı

CHADE GİGAD

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
102
İsim
ahmet polat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bildiğimiz telefonla öndeki nesneye odaklayarak yapılabiliyor.
dostum telefonla alaksı yok sağdakı fotoğraf bir telefonun portre modundakı max bulanıklık seviyesi soldakı ise program ıle yapılıyor ben de nasıl yapıldıgını merak edıyorum

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,358
İsim
Emre Yılmaz
Bence odakla vs alakası yok. sağda ve solda iki farklı arka plan var. yaprağın sağdaki ve soldaki parlaklığı rengi tonu bile farklı. İstediğin kadar odakla photoshop olmadan yapamazsınız

CHADE GİGAD

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
102
İsim
ahmet polat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence odakla vs alakası yok. sağda ve solda iki farklı arka plan var. yaprağın sağdaki ve soldaki parlaklığı rengi tonu bile farklı. İstediğin kadar odakla photoshop olmadan yapamazsınız
lıghtroom ıle yapılıyor hocam zaten amac renk tonu değişmek

Charlster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
279
İsim
Cihan Mert Karagöz
lıghtroom ıle yapılıyor hocam zaten amac renk tonu değişmek
hocam lightroom kullanmayı bilmem ama adobe photoshop ile resmi ayrım kısmından kırptıktan sonra akıllı nesne seçimi ile bitkinin olduğu kısımları fotoğraftan ayırarak kaydettikten sonra tam ayrım noktasından sonrasına kullanıcağınız tarafa uygun bir fotoğraf koyup o resimin üstüne de kestiğiniz bitki kısmını koyabilirsiniz. ton ayarını nasıl yaparım diyosanız bildiğim kadarıyla şu şekilde

önce w ile akıllı nesne seçimini alıp bitkinin yapraklarını seçiyoruz.
ondan sonra yeni bir katman açıp seçtiğimiz kısımların içini boyuyoruz.
boyayı yaptıktan sonra katmanların olduğu kısımda kutu içinde normal yazıyor ona tıklayıp en uygun olanı seçmeniz gerekiyor
orda negatif ayır birleştir daha koylaştır felan olucak ordan en uygununu seçiceksiniz bu şekilde.
yaprakları yaptıktan sonra bitkinin olduğu katmanı seçip saplarını w ile seçmeniz gerekiyor.
bitkinin sapını seçince de yine yeni bir katman açıp aynı işlemi uygulamanız gerekiyor.

benim bildiğim bu şekilde. şimdiye kadar o şekilde bir resim yapmadım ama bu aralar renklendirme işleriyle uğraşıyorum.

Top Bottom