Neler Yeni

Bunlardan Hangisine Paramı Harcamalıyım?

Neye Yatırmalıyım Paramı?

• Oy kullanan toplam üye
    15

ubeyeyeyeyeyeyeyeye

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
526
İsim
Ubeydullah Can
Yaklaşık 6000₺ civarı bır birikimim var ve elimde durup gitgide değerini kaybetmesinden ise belirlibirürüne yatırmak istiyorum. Son zamanlarda ihtiyaçlarım arttı.

Ekran kartım GT 1030 ve artık eksikliğini hissediyorum, ama yine de uzun süre idare edebilirim gibi.
Klavyem Gamepower Ogre ve Space ile D tuşum arada basmıyor, özellikle space.
Farem de Gamepower'dan, Icarus. Sol tıkı klavye ile aynı şekilde basmıyor çoğunlukla.
Steam yaz indirimleri oyun almak için son çıkış kapısı, aklımda tektük düşük bütçeli oyunlar var. Her ne kadar uygunsuz olsa da crack kullanırım. Ne de olsa herkes çocukluğundan beri kullanıyor.
Ve bilgisayarıma soğutmaaçısından bir tazeleme yapılabilir gibi düşünüyorum, bilgisayarımı aldığımdan beri termal macununu değiştirmedim. Bir yandan da belki Intel'in stok soğutucusundan kurtulabilirim.

Özellikle çok istediğim ama birikimimin yetmediği şey, bir piyano. Okullar tatildeyken en azından bir hobi edinip okul açılana kadar kavramak istiyorum, sonrası zaten YKS hazırlığı. Belki babamı ikna edersem üstünü kapattırabilirim. Aşırı derecede düşük ihtimal. O kadar parayı vermemi bile istemez. Ama uzun zamandır heves ettiğim bir şey. Belki babamın yanında çalışır üstüne borcumu geri öderim babama ama yine de o kadar parayı bir "piyano"ya vermeyi uygun bulmuyor.

İnanın kendi hür irademle bir seçim yapamıyorum. Her seçenek için bana hava hoş ama işte, neyi ne kadar kullanırım, ne ne kadar sağlıklı olur, hangisi gerçekten beni en çok memnun eder bilemiyorum.

Darkula

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
Yusuf arman
Yaklaşık 6000₺ civarı bır birikimim var ve elimde durup gitgide değerini kaybetmesinden ise belirlibirürüne yatırmak istiyorum. Son zamanlarda ihtiyaçlarım arttı.

Ekran kartım GT 1030 ve artık eksikliğini hissediyorum, ama yine de uzun süre idare edebilirim gibi.
Farem de Gamepower'dan, Icarus. Sol tıkı klavye ile aynı şekilde basmıyor çoğunlukla.
Steam yaz indirimleri oyun almak için son çıkış kapısı, aklımda tektük düşük bütçeli oyunlar var. Her ne kadar uygunsuz olsa da crack kullanırım. Ne de olsa herkes çocukluğundan beri kullanıyor.
Ve bilgisayarıma soğutmaaçısından bir tazeleme yapılabilir gibi düşünüyorum, bilgisayarımı aldığımdan beri termal macununu değiştirmedim. Bir yandan da belki Intel'in stok soğutucusundan kurtulabilirim.

Özellikle çok istediğim ama birikimimin yetmediği şey, bir piyano. Okullar tatildeyken en azından bir hobi edinip okul açılana kadar kavramak istiyorum, sonrası zaten YKS hazırlığı. Belki babamı ikna edersem üstünü kapattırabilirim. Aşırı derecede düşük ihtimal. O kadar parayı vermemi bile istemez. Ama uzun zamandır heves ettiğim bir şey. Belki babamın yanında çalışır üstüne borcumu geri öderim babama ama yine de o kadar parayı bir "piyano"ya vermeyi uygun bulmuyor.

İnanın kendi hür irademle bir seçim yapamıyorum. Her seçenek için bana hava hoş ama işte, neyi ne kadar kullanırım, ne ne kadar sağlıklı olur, hangisi gerçekten beni en çok memnun eder bilemiyorum.
4 gram altın alabilirsin ben öyle yaptım ama alincada pişman olma

ubeyeyeyeyeyeyeyeye

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
526
İsim
Ubeydullah Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
4 gram altın alabilirsin ben öyle yaptım ama alincada pişman olma
Babam kuyumcu. Altın alsam ona veririm o da paraya dönüştürür daha fazla paraalırım belki. Ama daha çok artık yatırımı bırakıp harcayayım diyorum. Zaten paramın yarısı dolar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Klavye fare uygundan alırsın onlar pahalı bir şey değil ekran kartı veya piyano alman iyi olur
Ya şu Gamepower ürünler beni bayağı pişman etti travma yaptı ve artık almışken düzgün bir şey alayım diyorum şölye 2 2.5K bandında

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan

Ekran kartı olarak 2. el temiz bir RX6600 al. 3400 TL Max bulursun

Klavyeni Kemove K68 ile değiştir 1300 TL.

Mouse'unu da Ajazz AJ199 ile değiştir 900 TL

Kalan 300 TL'ye de oyun al.

ubeyeyeyeyeyeyeyeye

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
526
İsim
Ubeydullah Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1030 varken gidip 2 2.5klik klavye almazdım şahsen
evet ama dahaçok ileride yazılımile uğraşacağım ve ekrankartıile işim aşırı olmayacak. en azından şimdi uygunken bir klabyealırım elimden ne kadar çıkıyorsa. sonra kalan paranın üstüne bir şeyler ekleyim ekran kartı alırım diyedüşündüm biraz. tam tersini de yapabilirimaslında. yani şey olarak düşünmeyin illa ki ileride yenilerim kartı

Top Bottom