Neler Yeni

Burçlara İnanır mısınız? Burcunuz?

Glass_Cat

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
326
İsim
SANANE KARDEŞŞŞ
Boğa burcuyum ve boğa burcunun özelliklerinin azını gösteriyorum. Bana göre uydurma bir şey bu burçlar. (lütfen linç atmayın, kişisel görüşüm)

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Boğa burcuyum ve boğa burcunun özelliklerinin azını gösteriyorum. Bana göre uydurma bir şey bu burçlar. (lütfen linç atmayın, kişisel görüşüm)
Burç denilen şey saçma geliyor bana ve zaten dedikleri tutmuyor gayet normal bir insanım.
He burcum kova ama o kadar yani söylemeseler bilmezdim herhalde

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Peygamber (s.a.v.) Efendimiz buyurdular ki:
-“Ahir zamanda fala (burçların etkisine) inanıp, kaderi inkâr edenler çıkacaktır” (Hadis-i Tirmizi)

Allah’tan başka hiç kimse bilemez. Bununla ilgili ayet, mealen:
“De ki: göklerde ve yerde gaybı Allah’tan başka bilen yoktur.” (en-Neml, 27/65).
Kur’an falcılığın şeytan pisliği olduğunu şu ayette açıkça belirtmektedir:
-“Ey İnananlar! İçki, kumar, putlar ve fal okları şüphesiz şeytan işi pisliklerdir, bunlardan kaçının ki saadete eresiniz. Şeytan şüphesiz içki ve kumar yüzünden aranıza düşmanlık ve kin sokmak ve sizi Allah’ı anmaktan, namazdan alıkoymak ister. Artık bunlardan vazgeçersiniz değil mi?(Mâide, 90-91)

Peygamber (s.a.v.) Efendimiz bir hadisi şeriflerinde şöyle buyurmuştur, mealen:
-”Bir kimse gider de verdiği haber konusunda kâhini (Cinci hoca, papaz vs.) tasdik ederse, Allah’ın Muhammed’e indirdiğini inkâr etmiş olur.”
(Tirmizî, Tahâret,102; Ahmed İbn Hanbel, II, 408)

Peygamber (s.a.v.) Efendimiz buyurdular ki, mealen:
-”Allah bu yıldızları üç şey için yaratmıştır: Onları göğün süsü kıldı, şeytanlara atılacak taşlar kıldı, kendileriyle yön tayin edilen işaret kıldı. Kim yıldızlar hakkında bunlardan başka yorumlar yapmaya kalkarsa hata eder ve nasibini kaybeder, kendisini ilgilendirmeyen ve bilgisi olmayan hatta bilmekte peygamberler ve meleklerin bile acze düştükleri bir hususta kendini külfete sokar.”
Kütüb-ü Sitte(Hadis No : 5759)

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,958
İsim
tümen dağ
gram inanmıyorum

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Hayır.
Saçma çünkü.
Mesela" sen kesin x burcusun" diyorlar ama hayır sonra kendim burcumu söylüyorum "aa evet o da olabilir" diyorlar. Tamamiyle kolpa.

Glass_Cat

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
326
İsim
SANANE KARDEŞŞŞ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peygamber (s.a.v.) Efendimiz buyurdular ki:
-“Ahir zamanda fala (burçların etkisine) inanıp, kaderi inkâr edenler çıkacaktır” (Hadis-i Tirmizi)

Allah’tan başka hiç kimse bilemez. Bununla ilgili ayet, mealen:
“De ki: göklerde ve yerde gaybı Allah’tan başka bilen yoktur.” (en-Neml, 27/65).
Kur’an falcılığın şeytan pisliği olduğunu şu ayette açıkça belirtmektedir:
-“Ey İnananlar! İçki, kumar, putlar ve fal okları şüphesiz şeytan işi pisliklerdir, bunlardan kaçının ki saadete eresiniz. Şeytan şüphesiz içki ve kumar yüzünden aranıza düşmanlık ve kin sokmak ve sizi Allah’ı anmaktan, namazdan alıkoymak ister. Artık bunlardan vazgeçersiniz değil mi?(Mâide, 90-91)

Peygamber (s.a.v.) Efendimiz bir hadisi şeriflerinde şöyle buyurmuştur, mealen:
-”Bir kimse gider de verdiği haber konusunda kâhini (Cinci hoca, papaz vs.) tasdik ederse, Allah’ın Muhammed’e indirdiğini inkâr etmiş olur.” (Tirmizî, Tahâret,102; Ahmed İbn Hanbel, II, 408)

Peygamber (s.a.v.) Efendimiz buyurdular ki, mealen:
-”Allah bu yıldızları üç şey için yaratmıştır: Onları göğün süsü kıldı, şeytanlara atılacak taşlar kıldı, kendileriyle yön tayin edilen işaret kıldı. Kim yıldızlar hakkında bunlardan başka yorumlar yapmaya kalkarsa hata eder ve nasibini kaybeder, kendisini ilgilendirmeyen ve bilgisi olmayan hatta bilmekte peygamberler ve meleklerin bile acze düştükleri bir hususta kendini külfete sokar.” Kütüb-ü Sitte(Hadis No : 5759)
Falcılığa mı giriyor?

Rik Sançez

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım
Aşırı derecede gereksiz ve tamamen saçma bir şey gerek yok böyle şeylere

Glass_Cat

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
326
İsim
SANANE KARDEŞŞŞ
Sanırım sadece erkekler cevap veriyor. Genellikle zaten burçlarla çoğunlukla kadınlar ilgilenir.
Çağımızın saçmalıklarından biri.
Aşırı derecede gereksiz ve tamamen saçma bir şey gerek yok böyle şeylere
Yani. Uzaydaki yıldız benim ruh halimi mi etkileyecek?

Ayyy merkür bilmem kaç derece döndü. Aşık olmam lazım heralde
Hayır.
Saçma çünkü.
Mesela" sen kesin x burcusun" diyorlar ama hayır sonra kendim burcumu söylüyorum "aa evet o da olabilir" diyorlar. Tamamiyle kolpa.
gram inanmıyorum

Top Bottom