Neler Yeni

Bursa Uludağ vs Eskişehir Teknik vs Dokuz Eylül

zamanbaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Behçet Karabulut
Merhabalar Makina mühendisliği bölümü için bu 3 üniversite arasında kaldım sanayi kenti olması ve sanayi kentlerine yakınlığı sebebiyle ayrıca akademik kadro sebebiyle Bursa Uludağ üni en mantıklısı gibi duruyor fakat sıralamama biraz uzak olması sebebiyle çekinmiyorum da değil. İzmir ve Eskişehirde sanayi açısından çok sıkıntı çekeceğimi zannetmiyorum ama akademik kadroları bursaya göre çok zayıf geldi (çoğu çalıştığı üniden lisans, doktora vs. yapmış ve makale, proje açısından bursa daha canlı gibi duruyor kıyaslayınca) bu üniversitelerin makina mühendisliği bölümü ile ilgili bilgisi olanlar fikrini belirtirse çok sevinirim teşekkürler

kisbulur

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Kadirhan İşbulur
Uludağ Üniversitesi'nde EEM okudum. Güzel bir öğrencilik hayatı geçirdim. Çok mutluyum yine olsa yine giderdim bu arada :D
O dönemki sıralamamda Dokuz Eylül Mak., Esogü Mak., olabiliyordu ben elektrik elektronik istediğim için Uludağ tercih etmiştim ki asla pişmam olmadım (bazı detaylar haricinde :D )
Okula gelince de aslında üniversitede çoğu şey sana bağlı. Amasya'da okuyan arkadaşlarım da var mesela gayet iyi yerdeler. Ki makine okumaya niyetlisin; otomotiv yan dal yapıp aerodinami gibi spesifik konularda, analizlerde kendini geliştirip, yanına minimum ingilizce koyduğunda direk Uludağ'ın anlaşmalı olduğu TOFAŞ, uygun bir pozisyonda seni önceliklendirecektir.
Bahsi geçen üniversitelerin hepsi gayet iyi ama Bursa'da okudum diye mi bilmiyorum ben yine Bursa'yı tercih ederdim. Ki sosyal açıdan da Görükle diye bir köyü resmen okulun köyü olarak kullanıyorlar. Müthiş bir sosyal hayat yaşarsın. Tavsiye :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada sıralamalar ne durumda :D

zamanbaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Behçet Karabulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Uludağ Üniversitesi'nde EEM okudum. Güzel bir öğrencilik hayatı geçirdim. Çok mutluyum yine olsa yine giderdim bu arada :D
O dönemki sıralamamda Dokuz Eylül Mak., Esogü Mak., olabiliyordu ben elektrik elektronik istediğim için Uludağ tercih etmiştim ki asla pişmam olmadım (bazı detaylar haricinde :D )
Okula gelince de aslında üniversitede çoğu şey sana bağlı. Amasya'da okuyan arkadaşlarım da var mesela gayet iyi yerdeler. Ki makine okumaya niyetlisin; otomotiv yan dal yapıp aerodinami gibi spesifik konularda, analizlerde kendini geliştirip, yanına minimum ingilizce koyduğunda direk Uludağ'ın anlaşmalı olduğu TOFAŞ, uygun bir pozisyonda seni önceliklendirecektir.
Bahsi geçen üniversitelerin hepsi gayet iyi ama Bursa'da okudum diye mi bilmiyorum ben yine Bursa'yı tercih ederdim. Ki sosyal açıdan da Görükle diye bir köyü resmen okulun köyü olarak kullanıyorlar. Müthiş bir sosyal hayat yaşarsın. Tavsiye :)

Çok teşekkürler hocam :giggle: dediğiniz gibi bursada otomotiv sanayinin de bol olması cezbediyor beni bu arada eem den memnun musunuz hep makine düşünmüştüm yakınlarımdan eem'ye de bir bak tavsiyeleri alıyorum
benim sıralama 54k, eskişehir dokuz eylül 64-62k bursa da 72k makina mühendisliğinde. ama yoğun ilgi nedeniyle her sene neredeyse 10ar bin kişi geriliyor sıralamaları

Gif Man

80+ Gold
Merhabalar Makina mühendisliği bölümü için bu 3 üniversite arasında kaldım sanayi kenti olması ve sanayi kentlerine yakınlığı sebebiyle ayrıca akademik kadro sebebiyle Bursa Uludağ üni en mantıklısı gibi duruyor fakat sıralamama biraz uzak olması sebebiyle çekinmiyorum da değil. İzmir ve Eskişehirde sanayi açısından çok sıkıntı çekeceğimi zannetmiyorum ama akademik kadroları bursaya göre çok zayıf geldi (çoğu çalıştığı üniden lisans, doktora vs. yapmış ve makale, proje açısından bursa daha canlı gibi duruyor kıyaslayınca) bu üniversitelerin makina mühendisliği bölümü ile ilgili bilgisi olanlar fikrini belirtirse çok sevinirim teşekkürler

Hepsi Birbirinden Güzel Ama Benim Sıralamam .

Ortam İçin Gideceksen 😅

Eskişehir > İzmir > Bursa .

Normal Gideceksen .

Bursa > İzmir > Eskişehir .

'SteeL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
199
İsim
Mehmet B

hocam Bende bu sene sınava girecegim Elektrik elektronik müh. düşünüyoru öneriri misin?
Mühendisligi ingilizce okumak önemli mi ?
iş imkanı nasıl ?
ve işe girerken okudugun üni. çok etkili oluyor mu ?

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
838
İsim
ahmet ali özmert
Merhabalar Makina mühendisliği bölümü için bu 3 üniversite arasında kaldım sanayi kenti olması ve sanayi kentlerine yakınlığı sebebiyle ayrıca akademik kadro sebebiyle Bursa Uludağ üni en mantıklısı gibi duruyor fakat sıralamama biraz uzak olması sebebiyle çekinmiyorum da değil. İzmir ve Eskişehirde sanayi açısından çodek sıkıntı çekeceğimi zannetmiyorum ama akademik kadroları bursaya göre çok zayıf geldi (çoğu çalıştığı üniden lisans, doktora vs. yapmış ve makale, proje açısından bursa daha canlı gibi duruyor kıyaslayınca) bu üniversitelerin makina mühendisliği bölümü ile ilgili bilgisi olanlar fikrini belirtirse çok sevinirim teşekkürler
kanka bursalı olduğumdan övmüyorum cidden bursa gibi bir sanayi kentinde makine müh. okursan aşırı kolay staj ve iş bulursun bursaya gelirsen dediğimi daha iyi anlarsın her yer sanayi çünkü :D

Starlex

80+ Silver
Eskişehir bu aralar bayaa rövanşta sanayi adına ne ararsan orada var dokuz eylülünde bi ismi var türkiyedeki en iyi ilk 20 ünide bence seçerken puanı hangisinin fazla ise ondan başla aşağıya doğru in

zamanbaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Behçet Karabulut
Eskişehir bu aralar bayaa rövanşta sanayi adına ne ararsan orada var dokuz eylülünde bi ismi var türkiyedeki en iyi ilk 20 ünide bence seçerken puanı hangisinin fazla ise ondan başla aşağıya doğru in
hocam eskişehirde bursayı geçebilecek bir sanayi var mı

Starlex

80+ Silver
Sıralamana uzaksa nasıl yazıyorsun ? Düşüyor muymuş senelerdir.

Akademik kadrosunu nereden anladın da zayıf geldi. Sen makaleyi projeyi ne yapacaksın ?

Eskişehirliyim, Muğla'da okuyorum. Muğla tatil kenti vesaire, ortamlar da canlı ama Eskişehir bambaşka. Eğitim olarak ESOGÜ Tıp, ve Sosyal bilimler olarak Anadolu iyi diye biliyorum. ESTÜ de pilotaj bölümüyle ve teknik bölümleriyle öne çıkıyor. Arkadaşım matematik okuyor ESTÜ'de ancak fakültesi Anadolu ünisinin kampüsünde, Mühendislik fakültesi nerde bilmiyorum açıkcası. Eğer fakülte Anadolu Ünisinin içindeyse kampüsün tadını çıkarırsın. Onun haricinde Eskişehir öğrenci şehridir, öğrenciler ve gençler yoğundur. Ben Muğla'da aradığımı bulamadım açıkcası, benim bölümün kadrosu çok iyi en azından, o da olmasa Eskişehir'e geçerim. Akademisyen kadrosu çok önemli, direkt eğitimine yön veriyorlar, Uludağ eğer senin için akademik yönden daha iyiyse orayı tercihinde ilk sıralara yazmanı öneririm sonrasında Eskişehir'i ve İzmir'i de isteğine göre sırasıyla yazarsın. Ortam olarak Bursa ve İzmir de fena değildir tabii ki.

Top Bottom