Neler Yeni

Call of Duty MW2 / Warzone 2.0 Kasma Takılma sorunu

Froggremann

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Mete Can YAŞAR
Herkese merhabalar. Call of duty Warzone 2.0 oyununda hangi ayara alırsam alayım fps drop sorunu yaşıyorum ve bu durumun neden olduğuna gerçekten anlam veremedim. Gpu kullanım değerleri 99 dayken değişik değişik bazen 70 bazen 50 lere düşüyor ve bu sırada ani ani takılmalar ortaya çıkıyor. Sistemimde birçok oyun oynadım ve sorunsuz genelde yüksek ayarlarda oynamaktayım. Kullanımlar arasında işlemcim max 66 70 i cpu tekli çekirdekte de max 80 85 i gördüm ve stabil çalışıyor. Darboğaz yemiyorum diye düşünüyorum. Ani performans düşüşleri yapmıyor, genellikle ultra ayarlarda fsr 2.1 açıkken denedim ama kapalıyken de benzer senaryolar karşıma çıkmakta.

Sistem özelliklerim
AMD Ryzen 5 3600
XPG ddr4 2x8 16 gb ram
AMD rx5600xt 6gb
asus a320 mk anakart
Deepcool gammax 120 sıvı soğutma
120gb intenso ssd
1tb toshiba hdd
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynı sorunu rtx 3060, i7 12700h 16 gb tek slotlu laptobumda da yaşamaktayım ve laptopta olan sorunun dual chanel ram olmadığından kaynaklı olduğunu düşünğüyorum

Davy_Jones1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
386
İsim
Berken
Herkese merhabalar. Call of duty Warzone 2.0 oyununda hangi ayara alırsam alayım fps drop sorunu yaşıyorum ve bu durumun neden olduğuna gerçekten anlam veremedim. Gpu kullanım değerleri 99 dayken değişik değişik bazen 70 bazen 50 lere düşüyor ve bu sırada ani ani takılmalar ortaya çıkıyor. Sistemimde birçok oyun oynadım ve sorunsuz genelde yüksek ayarlarda oynamaktayım. Kullanımlar arasında işlemcim max 66 70 i cpu tekli çekirdekte de max 80 85 i gördüm ve stabil çalışıyor. Darboğaz yemiyorum diye düşünüyorum. Ani performans düşüşleri yapmıyor, genellikle ultra ayarlarda fsr 2.1 açıkken denedim ama kapalıyken de benzer senaryolar karşıma çıkmakta.

Sistem özelliklerim
AMD Ryzen 5 3600
XPG ddr4 2x8 16 gb ram
AMD rx5600xt 6gb
asus a320 mk anakart
120gb intenso ssd
1tb toshiba hdd

Aynı sorunu rtx 3060, i7 12700h 16 gb tek slotlu laptobumda da yaşamaktayım ve laptopta olan sorunun dual chanel ram olmadığından kaynaklı olduğunu düşünğüyorum
sıkıntılı oyunlar diye biliyorum farklı bir sorunda olabilir

Froggremann

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Mete Can YAŞAR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sıkıntılı oyunlar diye biliyorum farklı bir sorunda olabilir
çözemedim ve denemediğim bişey de kalmadı sanırsam. Farklı oyunlarda sorunsuz bir şekilde oynuyorum oysaki ama bu oyun droptan oynanılmıyor resmen

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,184
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
Vram kaynaklı muhtemelen hocam. Bahsettiğiniz kartlarda video ram miktarı düşük bu yüzden fps yüksek - akıcı gibi gözükse de drop sorunuyla karşılaşıyorsunuz.

Froggremann

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Mete Can YAŞAR
Yardım edecek herhangi birisi yok mu ?

Vram kaynaklı muhtemelen hocam. Bahsettiğiniz kartlarda video ram miktarı düşük bu yüzden fps yüksek - akıcı gibi gözükse de drop sorunuyla karşılaşıyorsun
Vram kaynaklı muhtemelen hocam. Bahsettiğiniz kartlarda video ram miktarı düşük bu yüzden fps yüksek - akıcı gibi gözükse de drop sorunuyla karşılaşıyorsunuz.

hocam ayarları en yükseğe de çekmiş değilim düşük ayarlarda da benzer sorun var ve izlediğim aynı sistem testlerinde bu durum yok anlam veremedim. Yoksa ekstrem ayarlarda min 12 gb vram istiyor farkındayım bunun ama

Davy_Jones1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
386
İsim
Berken
Yardım edecek herhangi birisi yok mu ?

hocam ayarları en yükseğe de çekmiş değilim düşük ayarlarda da benzer sorun var ve izlediğim aynı sistem testlerinde bu durum yok anlam veremedim. Yoksa ekstrem ayarlarda min 12 gb vram istiyor farkındayım bunun ama
çözünürlük düşürmeyi denediniz mi ?

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,184
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
afterburnerdan hangi değerin sıkıntı çıkardığına bakın. Belki sıcaklık sorunu vardır. Vram de takip edebiliyorsunuz değerleri izleyin sorunu saptayabilirsiniz

Froggremann

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Mete Can YAŞAR
çözünürlük düşürmeyi denediniz mi ?
ayrıca çözünürlük düştükçe işlemciye binen yük artacak sanırsam ve bu sefer de işlemciden drop yiyeceğim saçma bi şekilde.
Benimle benzer sisteme sahip insanların oynanış videolarını izlediğimde ise sorunsuz bir şekilde oyunlarını oynuyorlar ama

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,461
İsim
ismail

Sistem özelliklerim
AMD Ryzen 5 3600
XPG ddr4 2x8 16 gb ram
AMD rx5600xt 6gb
asus a320 mk anakart
120gb intenso ssd
1tb toshiba hdd

sorununun çift kanal ramle bir ilgili bulunmuyor.Warzone 2 yada mw2 uzun zamandır stutter içermekte zaten.Şuan çalıştığım için detaylı açıklayamıyorum.Google üzerinde ''warzone 2 how to fix stuttering'' şeklinde aratırsan çözümler bulabilirsin.

Froggremann

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
321
İsim
Mete Can YAŞAR
afterburnerdan hangi değerin sıkıntı çıkardığına bakın. Belki sıcaklık sorunu vardır. Vram de takip edebiliyorsunuz değerleri izleyin sorunu saptayabilirsiniz
Hocam afterburner değerlerini detaylı olarak yazamadım ama ekran kartı ve işlemci sıcaklığımda herhangi bi sorun yok. Vram kullanımı 5400 küsürlerde seyrediyor ve dediğim gibi bazen ekran kartı kullanımında düşüş var. Onun dışında bi anormalliğe rastlamadım

sorununun çift kanal ramle bir ilgili bulunmuyor.Warzone 2 yada mw2 uzun zamandır stutter içermekte zaten.Şuan çalıştığım için detaylı açıklayamıyorum.Google üzerinde ''warzone 2 how to fix stuttering'' şeklinde aratırsan çözümler bulabilirsin.
bakayım hocam

Windows 11 kullanmaktayım bundan dolayı da olma şansı var mı acaba

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
978,685
Üyeler
154,788
Son üye
fensinn