Neler Yeni

Cc yapan arkadaşımı ihbar etmessem ben ceza yermiyim?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Barbaros ARSLAN
Benim ortaokulda tanıştığım bir grup arkadaşımla 2 yıl önce whatsapp grubu kurduk. Bu grupta en abuk subuk en saçma ne tür konular varsa konuşuyoruz. Bazı konuştuğumuz şeylerinde suç olduğunu biliyorum ancak bir kaç ay önce bir arkadaşım CC yaptığını belirti. Bu aylar içerisinde yaklaşık 20000 Türk Lirası çaldı. Daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadığım için endişeliyim. Şimdi onu ihbar etsem grubu incelemeye alırlarmı? benim yada o malum kişi hariç diğerlerine bişey olur mu?

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,347
İsim
ismail
Siber suçlara bildirebilirsin.İncelemeye alabilirler.Uğraşırlar mı bilinmez tabi.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,912
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
“(1) İşlenmekte olan bir suçu yetkili makamlara bildirmeyen kişi, bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (2) İşlenmiş olmakla birlikte, sebebiyet verdiği neticelerin sınırlandırıl- ması hâlen mümkün bulunan bir suçu yetkili makamlara bildirmeyen kişi, yukarıdaki fıkra hükmüne göre cezalandırılır.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,834
İsim
Mehmet Aslan
Benim ortaokulda tanıştığım bir grup arkadaşımla 2 yıl önce whatsapp grubu kurduk. Bu grupta en abuk subuk en saçma ne tür konular varsa konuşuyoruz. Bazı konuştuğumuz şeylerinde suç olduğunu biliyorum ancak bir kaç ay önce bir arkadaşım CC yaptığını belirti. Bu aylar içerisinde yaklaşık 20000 Türk Lirası çaldı. Daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadığım için endişeliyim. Şimdi onu ihbar etsem grubu incelemeye alırlarmı? benim yada o malum kişi hariç diğerlerine bişey olur mu?
incelemeye alırlar. Sende daha öncesinde yasa dışı bir şey konuştuysan başın belaya girebilir. Dolandırdığı kişi dava açarsa karışmadıysanız size bir şey olmaz diye düşünüyorum.

serhattt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Serhat Gül
ben olsam ihbar eder öyle insanlarla arkadaş olmazdım
Yarın bir gün yakalanınca whatsapp bakarlar mı belli olmaz ama sana bir şşey olacağını sanmıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Barbaros ARSLAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
arkadaşım malum çocuk şeyinin gifini atmıştı bende onu kopyalayıp atmıştım. Gif onun değil rasgele bi rus grubunun

descardes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
Buğra parlak
Benim ortaokulda tanıştığım bir grup arkadaşımla 2 yıl önce whatsapp grubu kurduk. Bu grupta en abuk subuk en saçma ne tür konular varsa konuşuyoruz. Bazı konuştuğumuz şeylerinde suç olduğunu biliyorum ancak bir kaç ay önce bir arkadaşım CC yaptığını belirti. Bu aylar içerisinde yaklaşık 20000 Türk Lirası çaldı. Daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadığım için endişeliyim. Şimdi onu ihbar etsem grubu incelemeye alırlarmı? benim yada o malum kişi hariç diğerlerine bişey olur mu
ihbar etsen de bir şey olmaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Barbaros ARSLAN
“(1) İşlenmekte olan bir suçu yetkili makamlara bildirmeyen kişi, bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (2) İşlenmiş olmakla birlikte, sebebiyet verdiği neticelerin sınırlandırıl- ması hâlen mümkün bulunan bir suçu yetkili makamlara bildirmeyen kişi, yukarıdaki fıkra hükmüne göre cezalandırılır.
Suçu işledikten sonra bize diyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Barbaros ARSLAN

Aderal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
835
İsim