Neler Yeni

Cepten çıkan vergiler

Hiphopjohnny

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
933
İsim
Abdulkadir
Arkadaşlar geçenlerde newegg adlı siteye girip rx5600 adlı ekran kartına baktık as dedim 2006 TL ABD den alayım daha iyi dedim sonra bir tıkladım 500tl vergi aman Yarabbi ülkedeki herşeyde vergi var eğer 5.5k ya PC topladınız diyelim yaklaşık 1.5k vergi ödüyoruz aqa niye bu kadar yüksek vergiler varki
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendimi dolandırılıyomuş gibi hissediyorum gerçekten çok fazla
Üretim yok paranın azalmaması adına devlet böyle bir çözüme başvuruyor

crazyboy40

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,555
İsim
Samet Kaya
Üretim yok paranın azalmaması adına devlet böyle bir çözüme başvuruyor
Knk Eylül'de düşürsünler Ağustos gibi insanlar bişi demez ama %50 gümrük vergisi nedir mortal kombatta seçtiğimiz karakterler için de vergi ödeyelim aqa dediğim gibi eger korona sonrası düşerse haklısın dicem

Hiphopjohnny

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
933
İsim
Abdulkadir
Knk Eylül'de düşürsünler Ağustos gibi insanlar bişi demez ama %50 gümrük vergisi nedir mortal kombatta seçtiğimiz karakterler için de vergi ödeyelim aqa dediğim gibi eger korona sonrası düşerse haklısın dicem
Knka basılan paranın ekonominin küçülmemesi için dolaşımda olması gerekir ve Türkiyede malesef gelen parayı hareket ettirmek yerine yastık altına atma adeti olan bir ekonomi olduğu için dışardan parada gelmediği için devlet paranın hareket halinde kalması adına böyle yöntemlere başvuruyor bizim hakkımızda suçlu biraz bu konuda sadece devlet değil yani suçlu devlet işveren değildir deyip devlet işine girmek isteyen bir ülkede yaşıyoruz malesef 😔😔

crazyboy40

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,555
İsim
Samet Kaya
Knka basılan paranın ekonominin küçülmemesi için dolaşımda olması gerekir ve Türkiyede malesef gelen parayı hareket ettirmek yerine yastık altına atma adeti olan bir ekonomi olduğu için dışardan parada gelmediği için devlet paranın hareket halinde kalması adına böyle yöntemlere başvuruyor bizim hakkımızda suçlu biraz bu konuda sadece devlet değil yani suçlu devlet işveren değildir deyip devlet işine girmek isteyen bir ülkede yaşıyoruz malesef 😔😔
Knk Kuveyt gibi yapalım adamlar petrol zengini petrollerini dinarla sattılar böylece dinarın fiyatı arttı bizde borun dünyada %80i Türkiye'de ama dolarla satıyoruz ve bu yüzden TL azalıyor bence TL ile satsak net dolar kadar olur yani 1$=1tl olur

Hiphopjohnny

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
933
İsim
Abdulkadir
Knk Kuveyt gibi yapalım adamlar petrol zengini petrollerini dinarla sattılar böylece dinarın fiyatı arttı bizde borun dünyada %80i Türkiye'de ama dolarla satıyoruz ve bu yüzden TL azalıyor bence TL ile satsak net dolar kadar olur yani 1$=1tl olur
O bir seçenek ama bizim bunu işleyip satmamız lazım hammadde ve yarı mamul olarak satıp işlenmişini geri alıyoruz ki bu da bize para kaybettiriyor sizin dediğiniz yöntem 4-5₺ bandına çeker doları 😊

crazyboy40

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,555
İsim
Samet Kaya
O bir seçenek ama bizim bunu işleyip satmamız lazım hammadde ve yarı mamul olarak satıp işlenmişini geri alıyoruz ki bu da bize para kaybettiriyor sizin dediğiniz yöntem 4-5₺ bandına çeker doları 😊
Dimi uzun vadede eşitler bile

Alper Arıkan

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Top Bottom