Neler Yeni

Çevreye karşı çok kapalıyım ne yapmalıyım?

Ahmet4921

80+
16 yaşındayım Okul zamanı biryandan derslerime saatlerce zaman ayırsamda günün 10 saati okul geldiğim gibi yatana kadar ders çalışırdım. Millet gezer tozar hemde çalışırdı. Ben okadar çalışmama rağmen ortalama puana bile zar zor erişiyorum. Ama beni bu anlamda tatmin eden şey kendimi hali hazırda geliştirdiğim bir alanın ve iş imkanımın ileride daha fazla olmasıydı. Bu yüzden kendi seviyemde hedefi olan insanlar aramak istedim ancak bulamadım. Okul içinde gittiğim okul düşük puanlı olduğu için içinde risk taşıyan kesici madde vb. yaralama gibi 13 14 yaşında alkol sigara dolu dolu millet içip duruyor, Adam akıllı bir insan yok. Doğru düzgün davranabilende yok. O yüzden kendimi daha çok korumada tutuyorum zarar görmemek için,
Şu an meslek lisesindeyim ancak Mezun olduğumda memuriyet imkanı olduğu için burda kalmam gerekecek hiç adını bilmediğim bir bölüme gittim ve öğrenim görüyorum. Ailem benim açılmam için bu okula göndermişti. Ancak ortam gerçekten çok bozuk sadece ileride çalışıp bir memur maaşı alabileceğim için mutlu oluyorum. Sonrasında kendi alanımda işler yapmaya devam etmek istiyorum yeterki devlete bağlı bir maaşım param olsun gerisini hallederim.
Her gün her gün 2 3 yıl sonrasını düşünüp ona göre işler yapmaya çalışıyorum. İnsanlarla konuşmam benim derslerimi ve alanımda ilerlememi engelleyeceğini düşündüğüm için Sosyalleşmedim. Tek motivasyonum, kariyerim. Kariyerimi bu yaşımda adım adım ilerletiyorum.

Hakan06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
418
İsim
Hakan Keser
Bir şey yapmana gerek yok. Durum anlattığın gibiyse kapalı olman daha iyi olabilir. İlla karşına kafa dengin biri çıkar o zaman değişir ortam. Çok takılma akışına bırak.

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,232
İsim
Berk Atmaca
Bak kanka şöyle özetleyim sana; hayatın boyunca senin seviyende ya da senin gibi yetiştirilmiş insanlarla olmayacaksın. O yüzden insanları sigara alkol diye ayırmaksınız fikirleri sana yakın olan birkaç insanla arkadaşlık kurmayı dene. Çünkü bu tür insanlar hele zeka seviyeleri düşük ve toplumsal olarak bilinçsiz insanlarsa hiç görmediğin şeyleri görmene vesile oluyor ve topluma seni hazırlıyor. Bak git serseri ol ya da sigara iç veya alkol kullan demiyorum sana basitçe anlattım. Sen benim anlattıklarımı anladın bence. Arkadaş çevremde madde bağımlısı insanlarda oldu ama hayatımın sonuna kadar onlarla iletişim halinde kalma zorunluluğum olmadığı için hayatımdan çıkardım. Maaşlı bir işte çalışsan inan bir şey değişmeyecek. Çevrende senin gibi "temiz" niteliklerde insanlar illaki vardır. Yaşın daha genç ve inan ileride keşke azcık gezseydim şimdi vakit bulamıyorum diyeceksin. Her gün gezme her gün dışarı çıkma. Olur ya okuldan sonra arkadaşların seni çağırır gidersin az sosyalleşirsin sonra ayrılırsın ortamdan. Haftada 1 çıkıp gezmek iyi gelir sana ve seni 2-3 sene sonrasında pişman etmez. Haftada 1 diyorum bak. Eve geldiğinde yine çalışırsın bir şey yaparsın. TR'de bence akademik başarıyla çok az kişi iyi yerlere geliyor. Doktorluk bile iyi değil bana göre. Çünkü eski prestiji kalmadı, saygınlığı kalmadı. Anlatabildim mi? Sana basit örneklerle üstün körü anlatmaya çalıştım. Tabii bu kadar basite indirgenerek sana net şeyler anlatmam olası değil ama bir dene. En kötü yaptım çıktım gezdim ama bana göre değil deme şansın olur elinde. Bol şans

Top Bottom