Neler Yeni

Çinden m2 nvme ssd alınır mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Özgür Aksu

Ürün markasına çok hakim değilim vaadettiklerine bakarsak çok mantıklı gözüküyor. Türkiye fiyatının neredeyse 10 da birine 2tb ya da 4tb bu nvme ssdler alınır mı?
Kargo vergi dahil 1600-1800 TL'ye geliyor. Mantıklı mı? Çevrenizde deneyimleyen oldu mu? Alınmaz diyorsanız neden alınmaz?

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
726
İsim
Muhammet Kürkçü

Ürün markasına çok hakim değilim vaadettiklerine bakarsak çok mantıklı gözüküyor. Türkiye fiyatının neredeyse 10 da birine 2tb ya da 4tb bu nvme ssdler alınır mı?
Kargo vergi dahil 1600-1800 TL'ye geliyor. Mantıklı mı? Çevrenizde deneyimleyen oldu mu? Alınmaz diyorsanız neden alınmaz?
Hocam sizce hulk gerçek olabilirmi? Fiyat normal 4tb lerden biraz ucuz olsa Her neyse de 1tb fiyatında 4tb ssd tabii ki gerçek olamaz.

Hydranoid

80+ Bronze
Nasıl adını duymadığımız markaların bile ssdleri varsa bu da aynı mantık zaten çipleri mi modülleri mi ne belli başlı firmalar üretiyor. Vergiyle beraber kaç paraya geliyor ki bunlar belki vadettikleri hızları verebilirler ancak 7gb okuma yazması varken başlar başlamaz 1-2gb a düşebilir veya ömrü daha kısa olabilir. 1500-2000 liraya 4tb m2 alınabiliyorsa varsın 2-3 yılda bir değiştirelim :D. Ben şöyle söyleyeyim 2 yıldır m2 kullanıyorum Kingston marka 500gb %93 sağlıkta ve yazdan beri Hikvision sata 512gb kullanıyorum o da %93 sağlıkta. Ki sata olan neredeyse hiç dolmadı veya sıkışık sistemde çalışmadı diğer m2 ise full dolu oldu oyunların biri silindi anında diğeri yyüklendi

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Fake.

Alırsan normal SSD al 240gb almıştım 1 yıl önce sounbalist markasından Türkiye'deki markalardan çok daha başarılı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nasıl adını duymadığımız markaların bile ssdleri varsa bu da aynı mantık zaten çipleri mi modülleri mi ne belli başlı firmalar üretiyor. Vergiyle beraber kaç paraya geliyor ki bunlar belki vadettikleri hızları verebilirler ancak 7gb okuma yazması varken başlar başlamaz 1-2gb a düşebilir veya ömrü daha kısa olabilir. 1500-2000 liraya 4tb m2 alınabiliyorsa varsın 2-3 yılda bir değiştirelim :D
SSD değil direk flash bellek felan gönderiyorlar diye duymuştum

Hydranoid

80+ Bronze
Fake.

Alırsan normal SSD al 240gb almıştım 1 yıl önce sounbalist markasından Türkiye'deki markalardan çok daha başarılı

Evet disklerde 100gblık diski veya flaşı 2tb yazıp gönderiyorlardı bir ara :D ama yorum da var fena değil gibi

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,112
İsim
Berk
fiyatlar zaten normal değil onun dışında, bunlar nvme ssd değiller ki ngff

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Özgür Aksu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
fiyatlar zaten normal değil onun dışında, bunlar nvme ssd değiller ki ngff
ngff ne oluyor konuya hakim değilim

Fake.

sata ssdim var zaten 4tb olmasa da şansımızı denemeye değer mi?

Hydranoid

80+ Bronze

Arkadaşın dediği farklı bir ara birim ilkel nvme 2-4tb seçerseniz ssdnin pinlerine bakın bizimkiyle ve ilk attığınızla farklı

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
601
İsim
Anonim Ankh
Denenebilir, vaad ettikleri kapasiteyi verebiliyorlar ama hız için aynı şeyi söyleyemem, ayrıca muhtemelen sağlık testleri yapılmamıştır yani şu kadar yazma vaadi yok, her an elinde kalabilir. Bu yüzden önemli dosyaları içinde saklamamak iyi olur.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop

Hocam benim duyduğuma göre SSD gelmiyor direk yani 32 lık flash felan çıkıyormuş

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
948,787
Üyeler
149,440
Son üye
adil_20
Top Bottom