Neler Yeni

Çözüldü Asus Modem resetten sonra internet hızını düşürüyor

Ortis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Oğuz Şeker
Bütçe
1000
Birkaç gün önce modemden port yönlerdirme yapmaya çalışırken modemin ayarlarını bozdum ve düzeltemedim bende haliyle modemi fabrika ayarlarına çevirmekte buldum çözümü. Fakat modemimi tekrar kurduktan sonra internet hızımın düştüğünü fark ettim. Baştan dışarıdan bir sorun var sanıp arıza kaydı bıraktım fakat gelen ekipler kontrol etti, kapıma kadar internet normal geliyor. Sonra aklıma bir şüphe düştü kullandığım modemin aynısından komşumda da vardı onu ödünç alıp kendime göre kurdum ve sonuç şaşırtıcı bir şekilde internetim normal hızlarındaydı. Tekrar denemek için kendi modemimi geri taktım hat değerlerim gene düşük gözüküyordu.
Sizce benim modemimin sorunu ne, yeni modem almak biraz pahalı gidip modeme 1.5K veremem. şu an kullandığım modem ve Ödünç aldığım modem ASUS DSL-N16 300Mbps Kablosuz VDSL/ADSL Modem Router
Ödünç aldığım modem ile hız değerlerim. (Normalde olması gereken)
Screenshot_53.png
Şu anki hız değerlerim. (Kendi modemim ile)
Screenshot_54.png

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,592
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Asus dsl n16 yazısını gördüğüm anda koptum kanka bu modem kesinlikle kronik bozuk bir modem aynisini kullanıyorum wifi performansi berbat ve kendi kendine arada reset atıyor fabrika ayarlarına sıfırlama yapsam da bozuk yani cozebilcegini hiç sanmıyorum

Ortis

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Oğuz Şeker
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
SNR ve Kararlılık değerini 8 yapınca problem çözüldü

Top Bottom