Neler Yeni

[Çözüldü] Dizüstü bilgisayar SSD'yi görmüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Efe Efe
Merhabalar, bir adet HP Pavilion 15 bc300nt (2PK36EA) dizüstü bilgisayarım var. Dahili depolama olarak da 1 TB 5400RPM ST1000LM035 olan bir HDD kullanıyordum ama SSD takmayı düşünüyordum ve en son olarak da Windows'a 2004 güncellemesi gelince çok yavaşladı ve bir SSD almayı kafama koydum. HP ile iletişime geçtim ve bana anakartımda M.2 SATA olduğunu ama kesin bir bilgi olmadığını belirttiler ve bu PDF'i attılar ama ben de Samsung EVO 860 M.2 SATA versiyonunu sipariş verdim. Ürün bu:
20200613_1540481.jpg

Sonra da bilgsayarı açtım slot da bu:
20200613_2204021.jpg

SSD'yi aldım ve slota taktım şu videonun dediğine göre de yanlış bir şey de yapmadım ama BIOS SSD'yi görmedi hâliyle de disk yönetimi falan da görmedi. Sonra internette şu videoyu gördüm bilgisayarımın anakartına çok benziyor bu anakart ve adam da NVMe M.2 SSD takıyordu bilgisayarına. Şu an kafam karıştı. Ben yanlış SSD mi aldım? Anakartımın ismi HP 8421 65.10, resimdeki slot M.2 SATA slotu mu NVMe M.2 slotu mu? Hangi SSD bilgisayarımla uyumlu? Bu SSD uyumluysa neden bilgisayar SSD'yi görmüyor?
Alıntıyı görüntüle
Merhaba aynı laptoptan bende de var m2 slotu varmı bilgisayarda varsa nvme m2 mi yoksa sata m2 slotu mu var yardımcı olursan sevinirim

Top Bottom