Neler Yeni

COLORFUL 4070s iGame ULTRA bilgilendirme🙄

Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Ahmet Berat AĞCA
Merhabalar.
Bu bir soru değildir bir bilgilendirme geçmek istedim.
Bu konu yazılırken Colorful un 4070s iGame ULTRA modelinde çok güzel bir kampanya var ve millet haklı olarak bunu yayıyor bunda bir sorun yok. Modelin eli yüzü düzgün ancak bazı kişiler bu modeli abartıyor ve çığ etkisi gibi bilgi kirliliklerine sebep olacak diye endişeleniyorum.
1722727867814.png

Olay şu ki bu kartın segmentini (kalite değil SEGMENT) millet çok karıştırdı. Bazıları TUF rakibi diyor, bazıları TOP 5 sularında diye iddia ediyor derken iyice bulanıklaşıyor.
Bu kart SEGMENT olarak Gigabyte EAGLE, Palit Jetstream ve bazı kartlarda Asus DUAL civarlarındadır. Kalite olarak güzel bir modeldir gidip MSI Ventus 3x ile rakip diyemem.
Colorful sıralaması şu şekildedir ; Battle AX / NB diye de geçer < İ Game Ultra < Advenced < Vulcan < Kudan (Limited edition ve aşırı extrem)
DİP NOT:
Colorful da şöyle bir şey gözlemledim. Bahsi geçen I Game modeli bazen AX, bazen Advenced modeline yaklaşabiliyor. Advenced e yaklaştığından dolayı GamingX gibi modeller ile bazen rekabet edebiliyor ancak bu sabit bir şey değil karttan karta değişiyor.

Umarım bu bilgilendirme birilerinin işine yarar
İyi forumlar

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,367
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Ne Eagle ne de Asus Dual ile denk nereden çıkarttın bunu? Segment kıyası yapamazsın çünkü ne fiyat aynı ne de segmentlerin sayısı aynı.

AlphaOMG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
679
İsim
Ömer Keskin
Merhabalar.
Bu bir soru değildir bir bilgilendirme geçmek istedim.
Bu konu yazılırken Colorful un 4070s iGame ULTRA modelinde çok güzel bir kampanya var ve millet haklı olarak bunu yayıyor bunda bir sorun yok. Modelin eli yüzü düzgün ancak bazı kişiler bu modeli abartıyor ve çığ etkisi gibi bilgi kirliliklerine sebep olacak diye endişeleniyorum.
Alıntıyı görüntüle

Olay şu ki bu kartın segmentini (kalite değil SEGMENT) millet çok karıştırdı. Bazıları TUF rakibi diyor, bazıları TOP 5 sularında diye iddia ediyor derken iyice bulanıklaşıyor.
Bu kart SEGMENT olarak Gigabyte EAGLE, Palit Jetstream ve bazı kartlarda Asus DUAL civarlarındadır. Kalite olarak güzel bir modeldir gidip MSI Ventus 3x ile rakip diyemem.
Colorful sıralaması şu şekildedir ; Battle AX / NB diye de geçer < İ Game Ultra < Advenced < Vulcan < Kudan (Limited edition ve aşırı extrem)
DİP NOT:
Colorful da şöyle bir şey gözlemledim. Bahsi geçen I Game modeli bazen AX, bazen Advenced modeline yaklaşabiliyor. Advenced e yaklaştığından dolayı GamingX gibi modeller ile bazen rekabet edebiliyor ancak bu sabit bir şey değil karttan karta değişiyor.

Umarım bu bilgilendirme birilerinin işine yarar
İyi forumlar
Bu çıkarımı yapmadan önce gece rüyaya mı yattın? 😄. Kart abartılmıyor bilakis yiğidin hakkı yiğide teslim ediliyor. Bu kart o saydığın modellere kucak dansı yaptırır 😄.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
Ahmet Berat AĞCA
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu çıkarımı yapmadan önce gece rüyaya mı yattın? 😄. Kart abartılmıyor bilakis yiğidin hakkı yiğide teslim ediliyor. Bu kart o saydığın modellere kucak dansı yaptırtır 😄.
Ustam orada KALİTELİ ve eli yüzü düzgün yazıyor ya hani. Bazı malum VRAM ısıları reaktör olan modellerden daha kaliteli demek oluyor işte.
Ayrıca "kartın abartılması" konusuna bizzat şahit oldum bu kartı Vulcan ile karıştırıp Suprim ler ile kıyaslayanlar var.
Ne Eagle ne de Asus Dual ile denk nereden çıkarttın bunu? Segment kıyası yapamazsın çünkü ne fiyat aynı ne de segmentlerin sayısı aynı.
Marka içi konumlandırmayı segment den saydım.
Anlaşılır olması için ASUS dan ilerliyim. Misal Asus Tuf a mid tier diyorsam modeli niteliksiz yapmıyor marka içindeki konumlandırmayı belli ediyor. Diğer kartlar ile kıyasına bakıldığında bulunduğu tier ın tepesine çıkmasını farklı bir dalda değerlendiriyorum. Dual ler de Asus un Low tier modelleri olarak konumlandı ancak piyasaya bakıldığında Low değil, kalitesi ile low-mid arası tier da kalıyor, karttan karta başarısı tier içinde değişiyor.
I Game için de bu şekilde değerlendirdim. İ Game ler de not olarak belirttiğim gibi Tier inda sıçrama yapabilen modeller.

Top Bottom