Neler Yeni

Core i7-13700K İçin ANAKART NASIL SEÇİLİR

As1m

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
ASIM SARIIŞIK
MERHABA
yayıncı kasası topladım fakat anakart hakkında hiçbir fikrim yok neye göre seçiliyor modeller arasındaki fark ne anlıyamıyorum
kafama göre asusun anakartını seçtim pahalı gibi geliyo ama i7 13700kyı kötü anakartla çöpede atmak istemiyorum

NightWish2434

80+ Silver
MERHABA
yayıncı kasası topladım fakat anakart hakkında hiçbir fikrim yok neye göre seçiliyor modeller arasındaki fark ne anlıyamıyorum
kafama göre asusun anakartını seçtim pahalı gibi geliyo ama i7 13700kyı kötü anakartla çöpede atmak istemiyorum
kanka seçimler gözükmüyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

MERHABA
pardon şimdi gördüm. fiyat kazık.

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
  1. İCUE fanlara ihtiyacınız yok. O 1500 TL'lik masraftan kurtulun. Çünkü kasanız Corsair İCUE bir kasa değil ve soğutucunuz da MSI.
  2. Overclock düşünürseniz Z690 almayı düşünebilirsiniz. (LGA 1700 soket tipini takip etmiyorum Z690 kartlarda hangisi daha iyidir başkaları bilgilendirir)
  3. Demonte istemişsiniz. O zaman sitelerden teker teker uygun fiyatlı halde almak daha mantıklı.( Tüm ürünler internetin başka sitelerinde 300'den başlayan ucuzluk farklarıyla var.)
  4. Kasanızı daha büyük bir kasa tercih etmelisiniz. Bu ekran kartı, sıvı soğutucu ile kasa çok küçük gözükür.

Ben sizi bunlarla bilgilendireyim de.

As1m

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
ASIM SARIIŞIK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
  1. İCUE fanlara ihtiyacınız yok. O 1500 TL'lik masraftan kurtulun. Çünkü kasanız Corsair İCUE bir kasa değil ve soğutucunuz da MSI.
  2. Overclock düşünürseniz Z690 almayı düşünebilirsiniz. (LGA 1700 soket tipini takip etmiyorum Z690 kartlarda hangisi daha iyidir başkaları bilgilendirir)
  3. Demonte istemişsiniz. O zaman sitelerden teker teker uygun fiyatlı halde almak daha mantıklı.( Tüm ürünler internetin başka sitelerinde 300'den başlayan ucuzluk farklarıyla var.)
  4. Kasanızı daha büyük bir kasa tercih etmelisiniz. Bu ekran kartı, sıvı soğutucu ile kasa çok küçük gözükür.

Ben sizi bunlarla bilgilendireyim de.
kasa tavsiyeniz varmıdır. bide hocam sıvı soğutma alıyoruzya kasa fanına ihtiyaç varmıdır 4 fanlı kasa için 4 tanemi lazımdır yoksa sıvı soğutmanın fanı zaten kasa fanı görevi göriyormudur? bide overclock yapmayı düşünüyorum

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR
anakart bilgim yok ama bu fiyata çok daha iyi sistem toplanır, veya bu sistem daha ucuza sen hangisini istersin?

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
kasa tavsiyeniz varmıdır. bide hocam sıvı soğutma alıyoruzya kasa fanına ihtiyaç varmıdır 4 fanlı kasa için 4 tanemi lazımdır yoksa sıvı soğutmanın fanı zaten kasa fanı görevi göriyormudur? bide overclock yapmayı düşünüyorum
OC yapacaksanız Z690 tercih etmeniz daha iyi olur.

Şimdi siz kasaya sıvı soğutmayı öne takacağınız zaman ya öndeki fanları çıkaracaksınız ya da Push-Pull( yani hem önüne hem de arkasına fan takacaksınız) Diyelim Push-Pull yaptınız. Bu kasada sadece üst tarafa takma hakkınız kalıyor. Bütün fanlar MSI iken Corsair İCUE fan alıp, renk aurasını bozmanıza değmez.

Bir de sizin seçtiğiniz kasa mATX yani Mini ATX. Sıkıntı o konuda. Boyutlarına bakmadım ama ekran kartı ile sıvı soğutucu birbirine bile değebilir. Zaten bu kasayı alırsanız Anakartı da mATX bir anakart almak zorunda kalırsınız. Bu kasadan kesin vazgeçin. Onu diyebilirim sadece.

Kasa önerim cidden yok. Ben öyle bir mağara adamıyım ki parçalarla 1 seneye yakındır ilgilenmiyorum. Baktığım, geniş kasalar hep fiyatı uçmuş ya da stokta yoklar.

Kasa fanı için gelirsek:

Kasanızın fan desteği olur. Bu desteğe göre takabilirsiniz. Mesela E-ATX ve ATX Full Tower kasalarda bu sayılar çok yüksek sayılara çıkıyor.

cakaresul

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Resul ÇAKAR

Fireable

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
692
İsim
Alper Parlak
Bütçe 50kysa bekle toplim ben.

As1m

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
ASIM SARIIŞIK

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,121
İsim
kilan embappe
Kabaca hesapladığım kadarı ile 50k ya yakın fiyat çıkıyor hocam o fiyat ne sakın almayın...

Egzoz fanı

Fireable

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
692
İsim
Alper Parlak
51.762TL

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,121
İsim
kilan embappe
Bütçe arttırabilirsen kesinlikle bu ekran kartını al

Mesaj otomatik birleştirildi:

51.762TL
Kötü 50k bütçeye 3080 10GB asla alınmaz...

Top Bottom