Neler Yeni

Öneri Corsair 5000D AirFlow vs Phanteks P500A (non-RGB)

Hangisini alsam ya?

• Corsair 5000D AirFlow

• Phanteks P500A (non-RGB)

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,921
İsim
Enver Eryalçın
Bütçe
1250
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

Beyler 2200TL param bulunuyor şu an, Corsair 5000D airflow 1100TL ile 1150TL indirime girene kadar bekleyeceğim (sorun değil) veya Phanteks P500a (non-RGB) 1269TL arasında kaldım. Geri artan para ile kulaklığım bayağı bir yıprandığı ve sol sürücüsü ömrünü bitirdiği için tekrar HyperX Cloud2 alacağım 700-750TL indirimde bulursam.

Bu 2 kasanın sevdiğim ve sevmediğim yanları elbet bulunuyor fakat fanları değiştirildiğinde 3-4 derecelik bir fark aralarında kalıyor sizce ne yapsam kararsızım. Çevremdeki arkadaşlara sorduğumda ikisi de güzel görünüyor, ikisi de üzmez seni dediler.

• Bizim ev biraz daha toz alan bir kısımda duruyor bu yüzden Phanteks P500A'nın fazla toz alacağından çekiniyorum tabii ki Corsair 5000D airflow da toz alacak fakat bunun kadar alacağını düşünmediğimden ona biraz daha sıcak bakıyorum.
• Corsair 5000D airflow da 6'lı PWM fan kontrolcü bulunurken, Phanteks P500a da herhangi bir kontrolcü bulunmuyor.
• 3 - 4 Ay sonra bütçeme göre SP Elite, ML, LL veya QL serisi fan seti alıp eklemeyi planlıyorum kasanın ön ve arka kısımlarına fanları corsair ekosistemi dizdiğimden dolayı başka bir fan düşünmüyor.

Sizce ne alayım cidden kararsız kaldığım için yazmaktayım!

Son düzenleme:

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,859
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
5000D modelini deneyimlemiş biri olarak malzeme kalitesinin ÜST SEVİYE olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Benim tercihim Corsair'dan yana olurdu.

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,921
İsim
Enver Eryalçın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
5000D modelini deneyimlemiş biri olarak malzeme kalitesinin ÜST SEVİYE olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Benim tercihim Corsair'dan yana olurdu.
Teşekkür ederim abi yorumun için çoğunluğun yorumunu da alayım öyle bir tercih sahibi olmak istiyorum. Gönlüm Corsair 5000D AirFlowdan yana zaten de abi keşke Phanteks P500A da olan menteşeli cam olsaymış diyorum 3 hafta önce 1080TL idi o zaman da ASUS ROG Delta S RGB kulaklığımı satmaktan dolayı alamamıştım fakat şimdi de 1.5 haftadır bekliyorum 1449TL'den aşağı düşmedi gitti, kara cuma ya kadar bekleyeceğim gerekirse hiç önemli değil.

Son düzenleme:
Top Bottom