Neler Yeni

Corsair H100i Elite Capellix pompa cızırtı sorunu

SonOyun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Son Oyun
Merhaba arkadaşlar,

H100i pompa sesi quiet modundayken cızırtılı çalışıyor.

Ses dosyalarını ekliyorum;

quiet modda ses

sırasıyla quiet-balanced-extreme mod sesleri

Özellikle quiet modda çalışırken bu cızırtı sesi normal mi? Sistemi yeni topladım. İlk defa sıvı soğutma kullanıyorum.
Benim ilk sistemim. Belki de daha önce tecrübe etmediğim için bu ses-cızırtılar normaldir? Karşılaştırmada yapamıyorum tecrübem olmadığı için.

Bu arada quiet modde pompa rmp hızı 2270-2288 arası çalışıyor.

Yani kasadan gelen aktif bir gürültü sesi var. Normalde sadece fanın dönüşüne bağlı hava-rüzgar sesi olmaz mı ?

Rica etsem yardım edebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Subzero.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
s1000rr
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar.müzik.motorsiklet.spor
Bişey olmaz hocam cızırtı sesten merak etmeyin. hemen hemen bütün sıvı soğutmalarda mevcut.

SonOyun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Son Oyun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bişey olmaz hocam cızırtı sesten merak etmeyin. hemen hemen bütün sıvı soğutmalarda mevcut.
hocam ama normal otururken kasadan gelen aktif bir ses var sürekli,sadece fan dönüşünden dolayı hava sesi olması gerekmiyor mu

Subzero.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
s1000rr
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar.müzik.motorsiklet.spor
hocam ama normal otururken kasadan gelen aktif bir ses var sürekli,sadece fan dönüşünden dolayı hava sesi olması gerekmiyor mu
pompa duyulacak şekilde sesi size geliyorsa o zaman sorun var demektir. ama kasayı açıp kulağınızı pompaya tutup ya bunda ses var demek başka bişey. ses kaydından bişey anlaşılmıyor sadece uğultu geliyor'dediğim gibi pc başında iken size ses geliyorsa pompa arızalı demek servisi arayıp videolu bir şekilde çekip gönderin sorunu not düşün yardımcı olacaklardır.

SonOyun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Son Oyun
İade et sorunlu pompa.
direk corsair global ile mi iletişime geçeyim değişim için? çünkü bilgisayarı parça parça topladım ve birleştirmesi uzun zaman aldı. sıvı soğutmayı alalı bi 4-5 ay oldu kutusunda duruyordu. Yeni montajladım. Dolayısıyla iade süresi geçti. Nasıl bir yol izleyebilirim

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,013
İsim
Hasan
direk corsair global ile mi iletişime geçeyim değişim için? çünkü bilgisayarı parça parça topladım ve birleştirmesi uzun zaman aldı. sıvı soğutmayı alalı bi 4-5 ay oldu kutusunda duruyordu. Yeni montajladım. Dolayısıyla iade süresi geçti. Nasıl bir yol izleyebilirim
Garanti belgesinde yazan firmayla iletişime geç onlar yardımcı olur. Sorunlu olduğuna karar verilirse değişim olur ki bu kadar ses oturduğun yerden duyuluyorsa yani telefonu kasanın içine sokmuyorsan zaten değişim olur. 14 günlük cayma hakkınla işin yok normal garanti prosedürü. Para iadesi istemediğini değişim istediğini belirt.

SonOyun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Son Oyun
Garanti belgesinde yazan firmayla iletişime geç onlar yardımcı olur. Sorunlu olduğuna karar verilirse değişim olur ki bu kadar ses oturduğun yerden duyuluyorsa yani telefonu kasanın içine sokmuyorsan zaten değişim olur. 14 günlük cayma hakkınla işin yok normal garanti prosedürü. Para iadesi istemediğini değişim istediğini belirt.
Cevap için teşekkürler.
Hocam şimdi pompa biraz çalıştı, o cızırtı hafif kesildi ama oturduğum yerde yine uğultu var. Sıvı soğutma fanlarına kulağımı yakınlaştırdığımda, fanlardan da dönerken tıkırtı,cızırtı geliyor. Montajı doğdu yaptığımı düşünüyorum. Soğutma da bir sıkıntım yok. Biostan sessiz moda aldım CPU fanlarini birde.

İlk attiğim sesler, evet telefonu kasanın içine soktum, ama dışarıdanda duyuluyordu. Birde normal masaüstün de otururken video çektim hocam sesine bakabilir misiniz bı?

Telefona uygulama indirdim telde ne kadar sağlıklı bilmiyorum ama, ses seviyesi kasadan uzak 35-38db, kasaya yakınlaştırınca 45-47db oluyor. Bu değerler normal midir? Sistem boşta ve toplamda 6 adet fan.

Video :

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,013
İsim
Hasan
Performansında bir sorun yoksa çok dert etme. Ses seviyesi oturduğun yerden rahatsız edici seviyelerde olmadığı ve soğutucu düzgün çalıştığı sürece bir sorun kabul etmezler. Pompadan da fanlardan da ses gelmesi normaldir
Reddit gönderilerinde de bu ve benzeri Corsair ürünler için aynı şikayetler var. Yani normali bu demek ki. Kulaklık taktığın zaman duyulmuyordur zaten. Odan çok sessizse biraz takıntı yapmış da olabilirsin. Kasayı masa altına alabilirsin ve koyabildiğin kadar kendinden uzağa koy.
Kafaya takmamaya çalış. Biraz süre sonra kulağın alışır duymazsın.

Çok rahatsız ederse garantiyle şansını deneyebilirsin ama soğutucusuz kalmış olursun boşu boşuna 1 ay. Çünkü değerler normalse ve ses abartılı derece yüksek değilse değişim olmaz.

Benim tavsiyem ikinci elde satıp daha sessiz bir soğutucu alman olur.

SonOyun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Son Oyun
Performansında bir sorun yoksa çok dert etme. Ses seviyesi oturduğun yerden rahatsız edici seviyelerde olmadığı ve soğutucu düzgün çalıştığı sürece bir sorun kabul etmezler. Pompadan da fanlardan da ses gelmesi normaldir
Reddit gönderilerinde de bu ve benzeri Corsair ürünler için aynı şikayetler var. Yani normali bu demek ki. Kulaklık taktığın zaman duyulmuyordur zaten. Odan çok sessizse biraz takıntı yapmış da olabilirsin. Kasayı masa altına alabilirsin ve koyabildiğin kadar kendinden uzağa koy.
Kafaya takmamaya çalış. Biraz süre sonra kulağın alışır duymazsın.

Çok rahatsız ederse garantiyle şansını deneyebilirsin ama soğutucusuz kalmış olursun boşu boşuna 1 ay. Çünkü değerler normalse ve ses abartılı derece yüksek değilse değişim olmaz.

Benim tavsiyem ikinci elde satıp daha sessiz bir soğutucu alman olur.
evet haklısınız hocam, aynı şekilde düşünüyorum.. Soğutucu performansından memnunum gerçekten. Ve biraz araştırma yapınca normal olduğunu gördüm. Kulaklık takınca duyulmuyor bile. Normalde de çok çok rahatsız edici değil. Biraz taktım sanırım. ama pompa montajında vidaları sonuna kadar baya sıktım bir zararı olur mu? Cevap için teşekkürler :)

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,013
İsim
Hasan
Sistem düzgün çalışıyorsa sıcaklık problemi yoksa bir sorun olmaz ama dikkat et fazla sıkacağım derken anakartı çatlatırsın.

Top Bottom