Neler Yeni

Corsair MP510 m2 ssd aldım ama bios da gözükmüyor

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

yusuf1401

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf Çınar
Anakart : Asus TUF B-450 pro gaming

ssd : Corsair MP510 480gb versiyonu.

bu ssd yi aldım dün geldi ve montajını gerçekleştirdim. daha sonra adım adım rehber öncülüğünde nasıl eski ssd den bu ssd ye dosyaları birebir kopyalayabileceğimi araştırdım ve birebir yaptım.
Kopyalama işlemi başarılı ve içinde gerekli dosyalar + windows vardı. takip ettiğim rehber 2 windows olup pc nin açılışta hangisinden açıyım diye sormaması için eski olanı resetlememiz gerektiğini söylüyordu. eski ssd yi tamamen resetledim. sonra ise pc açılmadı ve "İNACCESSİBLE BOOT DEVİCE" hatası vererek sürekli olan bir açma kapama döngüsüne girdi. Biostan boot device olarak ssd yi seçmeye çalıştım. ama ssd gözükmüyordu. boot öncelikleri olarak gereken sıralamada bir iki kez görüp önceliği ona versem de açıkçası yine de düzelmedi. şuanda eski ssd ye yeniden windows kurdum ve pc yi açtım. ama bu sefer de doğru düzgün hiçbir şey yükleyemiyorum bilgisayara. java yüklemek istedim indirdim aç diyorum program açılmıyor. discord yükleyeyim dedim discord yüklenmiyor. oyun indiriyor mu diye denedim. yükleme yeri olarak yeni ssd yi seçiyorum "dizin dosyası olmayan yere kurulamaz diyor ve kurmuyor" (origin üzerinden apex için) . LoL yükleyeyim dedim yükleniyor ekranında yaklaşık 5 saat bekledim (yine yer olarak yeni ssd yi belirlemiştim) bitecek diye beklerken bitmedi bende kontrol ettim diski, meğersem yine hiçbir şey yüklenmemiş. sadece Riotgames dosyası oluşturmuş ama içi neredeyse tamamen boş. gerçekten ne olduğunu hiçbir şekilde anlamadım.

bilgisayar özellikleri de iyi 9 ay önce aldım ve o zaman eve getirip kurduğum ve çalıştırdığım bilgisayar şuanki format atılıp windows yüklenmiş bilgisayara göre daha hızlı ve daha seriydi. nasıl şuan bu kadar çok hata ile üst üste karşılaştım hiçbir fikrim yok.

Not : internet üzerinden bulabileceğim neredeyse çoğu çözümü denedim ama discord yüklenmiyor. java yüklemesi ise zaten hiç açılmıyor(yönetici olarak başlatsam bile). oyunlar ha keza.

bilgisi olan var mıdır acaba?

Rüzgar7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Rüzgar Çiçek
Merhabalar SSD'yi tak çıkar yap veya Corsairin teknik servisine ulaş veya nerden aldıysan geri iade iste anakart'ında sorun veya ssd'de olabilir

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,048
Üyeler
142,078
Son üye
____
Top Bottom