Neler Yeni

Çözüldü✓ Corsair Spec Delta Fan Eklemek için ne yapmalıyım ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Hattori Kenzo
Arkadaşlar selamlar corsair spec delta rgb var, içerisine 2 tane fan eklemek istiyorum ama aklımda sorular var. Yardımcı olabilir misiniz ?

İlk sorum Anakartımda sadece 1 tane cha_sys girişi var ve buna kasa ile birlikte gelen 4 rgb fan bağlı. Benim alacağım fan ise;
https://www.amazon.com.tr/dp/B08QNCMQDL/ref=emc_b_5_t
Arctic'in F14 PWM PST modeli.

Şimdi ben bu fandan 2 tane alıp kasamın üst kısmına eklemek istiyorum. Anakartımda 1 tane cha_sys girişi olduğundan sanırım çoklayıcı almam gerekiyor. Bağlantı biçimleri kasa içerisinde böyle gözüküyor.

20220730_131512.jpg

Şimdi arkadaşlar, alacağım 2 fanı ve kasamda bulunan 4 fanı (bu 4 fana ait cha_sys'e ye bağlanan tek bağlantı var) pwm ile kullanabilmek için nasıl bir çoklayıcı almam gerek ? Eğer belirttiğiniz çoklayıcıyı alırsam kasamdaki 4 fanın rgb'leri gider mi ? Lütfen bilgilendirinn.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
Arkadaşlar selamlar corsair spec delta rgb var, içerisine 2 tane fan eklemek istiyorum ama aklımda sorular var. Yardımcı olabilir misiniz ?

İlk sorum Anakartımda sadece 1 tane cha_sys girişi var ve buna kasa ile birlikte gelen 4 rgb fan bağlı. Benim alacağım fan ise;
https://www.amazon.com.tr/dp/B08QNCMQDL/ref=emc_b_5_t
Arctic'in F14 PWM PST modeli.

Şimdi ben bu fandan 2 tane alıp kasamın üst kısmına eklemek istiyorum. Anakartımda 1 tane cha_sys girişi olduğundan sanırım çoklayıcı almam gerekiyor. Bağlantı biçimleri kasa içerisinde böyle gözüküyor.

20220730_131512.jpg

Şimdi arkadaşlar, alacağım 2 fanı ve kasamda bulunan 4 fanı (bu 4 fana ait cha_sys'e ye bağlanan tek bağlantı var) pwm ile kullanabilmek için nasıl bir çoklayıcı almam gerek ? Eğer belirttiğiniz çoklayıcıyı alırsam kasamdaki 4 fanın rgb'leri gider mi ? Lütfen bilgilendirinn.
Kasanın arkasında fan kontrolcüsü yok mu? Veya direk Molex girişli bir fan alırsın psuya bağlarsın direk anakarta bağlamaktansa

Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Onur a.
Hocam g4 sistem mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

3pin pwm ve 4pin rgb olan kontrolcü varsa bende alabilirim çok fazla kablo kalabalığı oldu arkada

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Hattori Kenzo
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam g4 sistem mi?

3pin pwm ve 4pin rgb olan kontrolcü varsa bende alabilirim çok fazla kablo kalabalığı oldu arkada
Hocam g4 sistem değil ama birebir aynısı neredeyse. Anakart aynısı zaten b450m-k 2. Fan eklemek istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum ya. Bilen birisini arıyorum. Fanları alıp da elimde kalsın istemiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Onur a.
Hocam g4 sistem değil ama birebir aynısı neredeyse. Anakart aynısı zaten b450m-k 2. Fan eklemek istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum ya. Bilen birisini arıyorum. Fanları alıp da elimde kalsın istemiyorum.
Hocam bende g4 var anakartda sadece iki tane besleme var maalesef biri cpu biri kasa fanı ben kasa fanı kısmından 6 fan besliyorum çok sağlıklı değil biliyorum ama uzun süredir bişi olmadı aynı fanlardan aldım rgb olan kasa fanları çoğaltıcıyı çoğaltıcı olarak kullandım

Fan kontrolcüsü lazım kesinlikle

Screenshot_2022-10-29-15-38-22-024_com.android.chrome.jpg

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Hattori Kenzo
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam zahmet olmazsa kasanın içini çekip yollar mısın ?
Aldığın ürünleri, nasıl bağlantılarını yaptığını çok merak ediyorum.
Lütfen :)

Fanların hızlarını kontrol edebiliyor musun peki ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Onur a.
Hocam zahmet olmazsa kasanın içini çekip yollar mısın ?
Aldığın ürünleri, nasıl bağlantılarını yaptığını çok merak ediyorum.
Lütfen :)

Fanların hızlarını kontrol edebiliyor musun peki ?
Kasanın konumu ve bağlantılarına uğraşıcak vaktim yok öndecen çektiysem atayım

Screenshot_2022-10-31-00-49-25-616_com.whatsapp.jpg

BERKANY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,339
İsim
Berkay BABUCCU
Bir fan kontrolcüsü al hem kumanda ile kontrol edebileceksiniz hemde bu sorunu kaldırmış olursunuz.Cok pahalı bir şey değil ikinci el bile alınabilir 150/200 e vardır

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Hattori Kenzo
Konu çözülmüştür. Kilit.

Top Bottom