Neler Yeni

Corsair Spec Delta RGB Anakart Bağlantısı (Asus)

shiedabro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,380
İsim
Burak Doğan
Selamlar arkadaşlar bugün değineceğim konu ''Corsair Spec Delta'' hakkında yaşadığım soruna çözüm bulmam ve bu sorunu yaşayanların bu bilgiye ulaşıp çözüm bulması için açtığım bir konudur.

Öncelikle PC Hocası adlı youtuber'dan aldığım hazır sistemimin rgb bağlantısı yapılmamıştı, kasa içerisindeki kontrolcü ile kullanıyordum ve böyle kullanmak canımı sıkıyordu o yüzden anakart ''ASUS PRIME H510M-E'' üzerinden kontrol etmek için RGB bağlantısını yapmaya karar verdim.
1654697918069.png

1654697964690.png

Görsellerde gördüğünüz gibi bağlantıyı yaptım ve Asus Armoury-Crate adlı uygulama üzerinden RGB'leri değiştirmeye çalıştım, o kadar kurcalamama rağmen kasayı aura sync'de göremedim.
1654698128882.png

Çözüm için birçok teknoloji formuna konular yazdım çoğu kişi yardımcı olmaya çalıştı fakat kimse çözüm bulamadı, ve benim dışımdada böyle sorun yaşayanlar ortaya çıktı.
Ben ise bu soruna 2 hafta araştırma sonunda çözüm buldum.

Asus'un Al Suite 3 adlı yazılımından bu RGB kontrolunu sağlayabiliyorduk.
1654698343167.png

1654698364719.png

Uygulama içinde bu bölümden kasa RGB, Fan hızı ve birçok donanımın fan ayarlarını dahi yapabiliyoruz.

Benim yorumumca asusun böyle bir şey yapması saçma geldi uygulama Armoury Crate yüzünden pek bilinmiyor en azından Armoury Crate içinde kontrol sağlayabilsek daha tatlı olurdu.

Umarım bu sorunu yaşayanlara çözüm olur veya farklı bir kasa markası kullanıp bu sorunu yaşayanlara çözüm olmuştur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Tugay Kuru
Dostum konuyu iyi ki açmışsın. 2 gündür uğraşıyordum halletttim. Çok teşekkür ederim.

Top Bottom