Neler Yeni

CPU sıcaklığı 100 derece oldu

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Yaşar Kağan Şiltu
Arkadaşlar hepinize iyi günler. Dün yeni gelen bilgisayarımı topladım ve içine windowsu kurdum ondan sonra oynadığım oyunlardan biri olan valorantı idirdim valorant oynarken poligonda olmama rağmen cpu sıcaklığının 100 derece olduğunu fark ettim. Yaşadaığım yerde hava sıcaklığı 33 derece oda doğuya dönük. Termal macun fanın üstündeki macundur ek olarak başka macun sürmedim. Sıcaklığı azaltmak için ne yapabilirim ?

Cerkutay

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar hepinize iyi günler. Dün yeni gelen bilgisayarımı topladım ve içine windowsu kurdum ondan sonra oynadığım oyunlardan biri olan valorantı idirdim valorant oynarken poligonda olmama rağmen cpu sıcaklığının 100 derece olduğunu fark ettim. Yaşadaığım yerde hava sıcaklığı 33 derece oda doğuya dönük. Termal macun fanın üstündeki macundur ek olarak başka macun sürmedim. Sıcaklığı azaltmak için ne yapabilirim ?
yanlış gösteriyodur program hangi işlemci ve soğutmayı kullanıyorsun

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,160
İsim
Musa
Dostum işlemcinin modelini, hangi fanı kullandığını, hangi kasayı kullandığını yazarmısın?

Alper Arıkan

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Sistem özelliklerini yazar mısın

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Yaşar Kağan Şiltu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistem özelliklerin ne?
Yazar mısın?
Bize de oyun içi değerlerini atar mısın?
işlemci ryzen 5 3600 kendi stok fanını kullanıyorum. ekran kartı RTX 2060 SUPER Anakart B550 TOMAHAWK RAM XPG 16 GB 3200MHz SSD XPG 512 GB Kasa Corsair SPEC-DELTA

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli
İşlemci modeli soğutucunu anakartını kasanı ve hangi programla baktığını yazarsan yardım edebiliriz.
Msi afterburner ile oyun içinde bakarsanız daha kesin sonuç alırsınız.
100 derece inanılmaz yüksek bir değer bir şeyler yanlış olmalı.

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
işlemci ryzen 5 3600 kendi stok fanını kullanıyorum. ekran kartı RTX 2060 SUPER Anakart B550 TOMAHAWK RAM XPG 16 GB 3200MHz SSD XPG 512 GB Kasa Corsair SPEC-DELTA
Değerler çok yüksek. Termal macunu değiştirmeni hatta güzel bir soğutucu almanı öneririm.

Nicksiz

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,160
İsim
Musa
işlemci ryzen 5 3600 kendi stok fanını kullanıyorum. ekran kartı RTX 2060 SUPER Anakart B550 TOMAHAWK RAM XPG 16 GB 3200MHz SSD XPG 512 GB
AHA bak işte sorun belli oldu şimdi sistemi yazınca. Sorun o işlemcinin stok fanında. Stok fan 3600 için yetersiz kalıyor. Harici bir işlemci soğutucu almalısın. Muhtemelen bundan sonra sorunun düzelicektir

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli
Bu şekilde 100 dereceyi görmeniz çok zor.Msi afterburner ile oyundaki değerlere bakabilir misiniz cpu kaçı görüyor?

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
AHA bak işte sorun belli oldu şimdi sistemi yazınca. Sorun o işlemcinin stok fanında. Stok fan 3600 için yetersiz kalıyor. Harici bir işlemci soğutucu almalısın. Muhtemelen bundan sonra sorunun düzelicektir
Ne olursa olsun o işlemci valorant gibi bir oyunda 100 derece görmemeli. Stok fan yetersizliği değil sorun. Macunda bir sıkıntı olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Yaşar Kağan Şiltu
İşlemci modeli soğutucunu anakartını kasanı ve hangi programla baktığını yazarsan yardım edebiliriz.
Msi afterburner ile oyun içinde bakarsanız daha kesin sonuç alırsınız.
100 derece inanılmaz yüksek bir değer bir şeyler yanlış olmalı.
Msi afterburner ile baktım zaten oda 100 derece gösterdi

Top Bottom