Neler Yeni

CPU ve GPU kullanımı az olmasına rağmen düşük fps alıyorum

Azex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Efe
Laptop Model: MSİ GL62 6QE

RAM: 16 gb DDR4

SSD: 500gb Samsung EVO

Ekran Kartı: GTX 950m

İşlemci: Intel(R) Core(TM) i7-6700HQ CPU @ 2.60GHz 2.60 G

laptop u 4 yıl önce falan aldım. Fakat elimdeki ile yetinmem gerekiyor. Özetle simülasyon oyunlarında normalde alacağımdan baya düşük bir fps almaktayım. Şu sıralar yoğun şekilde Drug Dealer Simulator oynuyorum. Ve oyunda ayarları en düşüğe çekip üstüne internetten araştırdığım fps boost adımlarını uyguladıktan sonra bile hala düşüktü. Oyun içi en düşük 17 en yüksek 40 fps alıyorum. Hareket halinde genelde 25 35 civarı. Driver güncellemesi falan yaptım bilgisayara birkaç ayar daha çekip tekrar girdikten sonra fps bi 50 60 lara çıktı, fakat bi 5 dakika sonra yine eski haline dönmeye başladı yine düşüyor. Bilgisayarımı full performans şeklinde ayarlı, nvida, windows ayarları vs. hepsi performans odaklı ayarlamıştım zamanında. Problem şu;

Oyunu oynarken CPU: %25-%30 GPU: %30 - %35 RAM: %50 civarları kullanıyor. Oyunu oynarken işlemci sıcaklığı fix 80 oluyor genelde. Madem sistem oyunu oynatmakta bu kadar zorlanıyor, neden gpu veya cpu yu oyunda daha fazla kullanmıyor? Bunları nasıl oyun için kullanmasını sağlarım, özetle bu düşük fps problemini nasıl çözeceğim bilgili arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,056
Üyeler
140,756
Son üye
Mustafa Coşkuner
Top Bottom