Neler Yeni

İnceleme Crew 2 Tadında İnceleme.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Başta detaylı olmayacak zevk alarak oynayamadım nedeni oyun değil ben geforce NOW üzerinden yer yer 480p oynadığım için ama bence yeter şuan 102 levelim.

2.Olarak "Forza daha iyi crew 2 çöp" diyecekler için ise forza türü yarı simülasyon ve kompleks bir oyun denebilir bunlar ise insanları eğlendirmek için varlar o yüzden bu lafı bırakın. Sadece 4. oyunu oynayıp "Forza en iyisidir " diyen kitle de gelmesin nefret ediyorum ben 2. oyundan beri oynadım o seriyi ve bunu demiyorum.

1-ARAÇ SAYISI
Araç sayısı yanlışım yok ise 452 adet araç var evet bu açıdan biraz zayıf ama NFS serisinden iyi bu açıdan.
Ancak diğer oyunun aksine çok çeşitli arabalar var bunları sınıflandırırsak:

Pist araçları , F1 araçları , Rally Cross araçları , Yarış motoları , Motor Cross Motoları , Sokak yarışı araçları , Drag araçları , Hypercar'lar , Çarpışma arenası araçları , Hovercraf'lar , Jet tekneler , Yarış tekneleri , Canavar Kamyonlar , Akrobasi Uçağı , Yarış uçağı , Helikopter , Off Road araçları var.

2-ARAÇ VE SÜRÜŞ MEKANİKLERİ
Araç sürüşler açıkçası rahat idi. Genellikle zorlanmadan arabayı kullanabiliyorsunuz he bazen bu rahatsız edebilir fazla arcadelik ancak ben rahatsız olmadım açıkçası .
Motorsiklet kullanımı açıkçası çok güzel rahat ancak motodan düşemiyorsunuz öyle bir arcadelik var
Oyunun mekaniklerine gelirsek eğer evet faza arcade o kadar ki taşlara çarpamıyorsunuz çünkü rampa gibi üstünden uçuyorsunuz ve duvara çarpınca araba çarpışan araba gibi hissetiriyor bu kötü değil sadece doz biraz kaçmış ha eğer adam oyunlara fazla vakit harcayan biri değilse uygundur. Uçak helikopter gibi hava araçları kasmadı beni ve güzeldi . Deniz araçları bazen kanser etse de onlar da bi o kadar rahatılar.

3-GRAFİKLER VE MENÜ TASARIMLARI
Grafikler şık ve güzel duruyor hele araç içi gerçekten çok güzel duruyor he ancak menü tasarımları rezalet aynı böyle şey gibi sevimli mi sevimli jelibon parçaları gibi . Daha kanser tarafı eğer siz aracınızla saatte 300'le giderken bir hız kapanından geçerseniz böyle tüm ekranı kaplıyor o para ve level verme sekansındaki görsellikler bu yüzden bu tarafına eksi grafiklere artı veriyorum.

4-YARIŞ ÇEŞİTLİLİĞİ

Çeşitlilik güzel sağlanmış bence hoş yarış
türleri 4 ana grup altında gine 4'e bölünüyor bunlar:

1-Offroad (Rally Cross , Motor Cross , Offroad ve hovercraft yarışları.)
2-Pro racing (F1 , Touring Car Yarışları , Uçak yarışı ve Power Bot yarışı.)
3-Freestyle (Aerobatics yarışları , Demolıtıon Derby , Jet Sprint ve Canavar Kamyon Yarışları. )
4-Street Racing ( Sokak Yarışları , Drift Yarışları , Drag Yarışları ve Hypercar yarışları.)

Diye sınıflandırabiliriz ve bence yeterlidir bu kadar tür ama kötü yan sevdiğinizi oynamak isterseniz eğer diğerlerini de oynamak zorundasınız herzamanki ubisoft işte ne eklese zorla kakalayacak.

5-HARİTA VE İÇERİĞİ
Başta söylemem gerekir ki haritası çooook büyük ancak içi de o kadar küçük Evet harita büyük ama Ubisoft hiç düzgün dolduramamaış dünya soğuk NPC'ler aynı şekilde gerizekağlı genelde araçları da iyi değil bence onun dışında güzel görünüyor . Online olarak diiğer oyuncular ile karşılaşmak ta mümkün .

6-MEVSİM SİSTEMİ
Burada Forza Horizion 4 ile karşılaştırmak mantıklı . Forza Horizion 4'de o Mevsimi tüm tonları ile yaşıyorsunuz ama Crew 2'de nasıl biliyor musunuz?
REZİL . ciddiyim 2 mevsim var kış ve yaz olarak ama kış berat önce paintjob geliyor o da sanki boyaya çarpmışsınız gibi sonra kar modellemesi geliyor bu açıdan puanım düşük olurdu herhal.

7-MODİFİYE VE ARAÇ GÜÇLENDİRME
Modifiye genel olarak bence yetersiz bir NFS değil bu konuda . Yarışlar yolu ile veya satın alarak görsel güzelleştirmeleri açabilirsiniz ama kim uğraşır ki?
Araç güçlendirme ise jelibon parçalarını seçerek oluyor ciddiyim jelibon parçaları ile güçlendiriyoruz araçları ya neden daha düzgün bir sistem yapamadınız ki?

8-HİKAYE VEYA LORE
Öyle bir hikaye yok amacımız ise her dalda en iyisi olmak bu kadar evet bu kadar sığ . 4 adet Boss yarışı var onuda o gruptaki yarışların yarısı tamamlandığında açılıyor kazanırsanız sizi bir araç ile ödüllendiriyor bu kadar fazla diyecek bir şey yok.

10-BUGLAR
Bu oyun şaşırttı evet bu oyunda öyle bug yok . Gördüğüm buglar sadece mesela 2-3 defa aracıma çarptığım direkt takılmıştı ama onun dışında kanser bir bug'a şahit olmadım.

11-ONLINE KISMI
4 kişilik ekibinizle Açık dünyada takılmanıza imkan veriyor oyun ayrıca diğer online oynayan kişiler ile haritada karşılaşmak mümkün sunucu seçemiyorsunuz veya bir chat yok.
Online yarışlar ise denemeyin boşverin . Giren bile yok o Live Yarışlarına.

12-FİYATI
Ben oyunu 9 TL'ye almıştım ancak Epic İndirimleri + Kuponları ile Ultimate sürümü 21 TL gibi bir ücrete alabilirsiniz ama bence Normal indirim olan 42 TL'lik versiyonda alınabilinir eğer bu kampanya bir ügn biterse.

13-GÜNCELLİK
Oyun bu açıdan iyi genelde güncelleme alıyor ve yeni yarış türleri ve araçlar ekliyor ayrıca yeni kozmetikler fenan da ekliyor ama gelenler oyun parası ile de alınabiliniliyor bu açıdan P2W bir oyun değil.

14-OYUN İÇİ EKONOMİ
Oyunun iyi olan kısmı en azından P2W değil yani gerçek para ile alabildiğiniz şeyler genelde kozmetik ve stok araçlar ama bu stok araçları normal oyun parası ile de alabilirsiniz ve bu araçları stok halde alıyorsunuz yani para bile ödeseniz yarış kazanmanız gerek güçlendirmek için. kozmetikler ise yani bir etkileri yok.

15-SKİLL SİSTEMİ
Evet skill sistemi artık ubisoft'un bir parçası oldu .
Level atlamak çok zor değl 2 günde 10'dan 102'ye atladım zor değil tavsiyem Live Sumbit yarışlarını oynayın baya hızlı gelişiyor insan. Level atladıkça da ödüller açılıyor ve 1000'e kadar belli aralıklarda araç ödülleri var 1000'den sonra ise sadece LootBox veriyor. Skiller ise klasik Skiller işte bunu arttırıcı onu arttırıcı buradan bonusu arttır fenan.

Evet arkadaşlar incelemem bu kadardı oyuna puanım 7/10 diyebilirim oyun Crew 1'den baya farklı o oyun rezaletti ama bu oyun bence yeterli he arcade dozu fazla ama idare eder bence .
Görüşemesek Gününüz aydın , İyi günler ve iyi geceler. Unuttuğum bir şey var ise haber et şekerim. Eğer videolu bir inceleme isterseniz ve bazı dediklerimi anlamadıysanız Makine kanalının incelemesini izlemelisiniz anlarsınız.

Son düzenleme:

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Kısa ve öz olmuş öyle 10 sayfa doldurmamışsın iyi buglar konusu hoşuma gitti de grafikleri size nasıl iyi geliyor ya ben hiç beğenemedim
Bence yeterli ya Arcade bir oyundan Gerçekçi grafik aramıyorum.
Forza deseydik evet ortalama derdim ama dediğim gibi arcade bir oyun.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Metinler normal renkler olsa, büyük başlılar HARİTA vb. renkli yap ama normal metinleri klasik neyse o olsun yoksa olmuyor biri siyah temada göremez diğeri beyaz temada göremez
Başlıkları mı değiştireyim sadece renk olarak anladığım kadarı ile ve beyaz yazıları?

21ebu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
279
İsim
Ebubekir
Başlıkları mı değiştireyim sadece renk olarak anladığım kadarı ile ve beyaz yazıları?
Kanka sadece renkler hani beyaz yapmışsın sonu ben beyaz temadayım gözükmüyor bende yazı

Ekler

• Screenshot_20210730-004658.png
    Screenshot_20210730-004658.png
    95.2 KB · Hit: 44

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

AdnanKe

80+ Gold
Dahası