Neler Yeni

CS 2 düşük cpu kullanımı

FairFelix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Furkan Özdamar
Arkadaşlar yeni bir sistem topladım. Ryzen 7 5700x RTX 3080 ve 16 GB ram . cs 2 de haritada kimse olmayınca fps 300-400 arası ama harita dolu olunca fps drop geliyor ve 150 ye kadar düşüyor . işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarında sorun yok max 65 derece. ama işlemci kullanımı %20-%50 civarında. işlemci yetmiyor darboğaz olsa kullanımın yüksek olması gerekmez mi ? harita dolu olduğunda görüntü ayarları en düşükte ve en yüksekte aynı fpsleri alıyorum bir şey değişmiyor. Monitörüm 240 hz ve fpsnin 240 ın altına düşmemesini istiyorum. Sebebini bilen varsa söyleyebilir mi hevesle topladığım sistemden soğudum :(

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,616
İsim
Heath Ledger
Hocam bende r5 3600 var ben de boş mapte +300 üstü fps alıyorum ama dolu mapte 170-300 arası değişiyor. sizin işlemci daha güçlü daha iyi performans vermesi lazım ancak neden böyle anlayamadım. güç yönetim seçenekleri tam performansında dimi

FairFelix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Furkan Özdamar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bende r5 3600 var ben de boş mapte +300 üstü fps alıyorum ama dolu mapte 170-300 arası değişiyor. sizin işlemci daha güçlü daha iyi performans vermesi lazım ancak neden böyle anlayamadım. güç yönetim seçenekleri tam performansında dimi
Evet hocam onu da ayarladım yüksek performansa aldım işlemci frekansında da problem yok 4.6 ghz kendini rahatlıkla boostluyor. ama işlemci kullanımı düşükte . hani benim istediğim işlemci kullanımı %100 olsun benim için önemli değil yeterki 240 fpsnin altına düşmesin.

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,616
İsim
Heath Ledger

Şu videodaki şeyleri yapabilir misiniz?

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,946
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
Darboğazı anlamak için işlemciye değil ekran kartının yüzdelik kullanımına bakılır. Senin sistem darboğaz olabilecek seviyede. Özellikle online oyunlarda ekran kartı %40 %30 bile kullanabilir. Windows ve nvidia sürücüsü güncel olsun. Grafik ayarları ultrada oyna. MSI afterburner açıp oyun içinde bir incele FPS düşerken neler oluyor.

FairFelix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Furkan Özdamar
Darboğazı anlamak için işlemciye değil ekran kartının yüzdelik kullanımına bakılır. Senin sistem darboğaz olabilecek seviyede. Özellikle online oyunlarda ekran kartı %40 %30 bile kullanabilir. Windows ve nvidia sürücüsü güncel olsun. Grafik ayarları ultrada oyna. MSI afterburner açıp oyun içinde bir incele FPS düşerken neler oluyor.
hocam ekran kartı kullanımı %99 olduğunda da aynı fpsyi veriyor grafikleri düşürüyorum %30 kullanımda da aynı fpsleri veriyor . botları atınca harita boşken farklı oluyor sadece.

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,946
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
hocam ekran kartı kullanımı %99 olduğunda da aynı fpsyi veriyor grafikleri düşürüyorum %30 kullanımda da aynı fpsleri veriyor . botları atınca harita boşken farklı oluyor sadece.
İşlemcinin gücü o kadara yetiyor demek ki. O şekilde oynayabilirsin. Oyun kasmadığı sürece sorun olmaz.

FairFelix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Furkan Özdamar
İşlemcinin gücü o kadara yetiyor demek ki. O şekilde oynayabilirsin. Oyun kasmadığı sürece sorun olmaz.
anladım hocam sağolasın . belki bir ayar vardır işlemciyi %100 kullanmasını sağlayan falan o yüzden konu açayım dedim ama araştırdım öyle bir bulamadım böyle devam edicez artık yapacak bişey yok :(

Top Bottom