Neler Yeni

CS:GO Aldığım FPS Düşük Mü?

echO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Hamza Kaş
Hayır yok, arkadaş yanlış bilgi vermiş. HZ ile FPS birbirinden bağımsız şeyler. HZ düşük diye düşük fps alırsın diye bir şey yok. Senin muhtemelen kartın tam kullanılmıyor çünkü monitörün 1400x900 kart zorlanmıyor, 1920x1080 yapsan kart daha çok kullanacak ve fps artacaktır. MSAA açman da kullanımı arttırır. O kart ile düşük ayarlarda kullanman saçma hocam, en yüksek ayarlara al ki kart kendini kullansın.
75 hz mönitörde yüksek fps alsa ne işe yarayacak 200 fps yeter zaten fps düşük olur demedim zaten fps düşük gözükür dedim

krldogukan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,943
İsim
dogukan demir
Ozaman bu demek oluyor ki. Ne kadar fps alirsan al ve ekranin 240 hz az veriyorsa, ozaman hic faydasini göremesin. Ozaman ne gerek var o kadar fps ve ekran sadece 75 fps veya hz sunuyorsa
hz fps etkilemez senin monitörün saniyede sadece 75 fps i verebilir 300 fps alıyorum daha akıcı diyenler psikolojik olarak diyorlar senin monitörün 60 hz ise monitörün sadece 60 fpsini gösterebiliyor

echO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Hamza Kaş
Hayır yok, arkadaş yanlış bilgi vermiş. HZ ile FPS birbirinden bağımsız şeyler. HZ düşük diye düşük fps alırsın diye bir şey yok. Senin muhtemelen kartın tam kullanılmıyor çünkü monitörün 1400x900 kart zorlanmıyor, 1920x1080 yapsan kart daha çok kullanacak ve fps artacaktır. MSAA açman da kullanımı arttırır. O kart ile düşük ayarlarda kullanman saçma hocam, en yüksek ayarlara al ki kart kendini kullansın.
rip xanteres gibi oyuncular da düşük ayarlarda oynuyor oyunu kartı zorlamanın bir manası yok sistemin ömrü kısalır yanlış bilgi verme burda insanlara aslan :)

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
75 hz mönitörde yüksek fps alsa ne işe yarayacak 200 fps yeter zaten fps düşük olur demedim zaten fps düşük gözükür dedim
Dostum konuşmada senin adın bile geçmedi sen neden üstüne alındın? Ben @ygkn adlı arkadaşa bunu dedim. " Monitör HZ değerinden kaynaklı azalabiliyor. FPS " yazmıştı. Ona hitaben dedim.

ElmorsS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
646
İsim
Emrah
Bence değerlede anormallik yok gibi

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
rip xanteres gibi oyuncular da düşük ayarlarda oynuyor oyunu kartı zorlamanın bir manası yok sistemin ömrü kısalır yanlış bilgi verme burda insanlara aslan :)
Dostum yanlış bilgi vermiyorum, ekran kartlarının amacı zorlanmaktır. En sağlıklısı ve en performanslısı %95 ve üstü kullanımdır. Ömrünü falan etkilemez, olması gereken o aslan :)

echO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Hamza Kaş
Evet, bende duyduğumda çok şaşırdım, kısa zamanda bende alacağım sistem ama 60 HZ Monitörüm var.
144 hz mönitör kullanmak çok etkili gerçekten haberin olsun dostum saniyede 144 fps görüyosun cs go gibi oyunlarda midden baktığıını düşün orda bile fark yaratıyoru youtube 144 hz vs 60 hz yazarsan karşılaştırmadaki farkı görebilirsin yani iyi sistem topluyosan iyi bir mönitor al ki işe yarasın mantığı
Mesaj otomatik birleştirildi:

aslan kötü bi şey mi ?

ygkn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
395
İsim
Yağız Gölge
Küçücük bir olay da neden sinirler geriliyor beyler ?

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
hz fps etkilemez senin monitörün saniyede sadece 75 fps i verebilir 300 fps alıyorum daha akıcı diyenler psikolojik olarak diyorlar senin monitörün 60 hz ise monitörün sadece 60 fpsini gösterebiliyor
Psikolojik olarak demiyorlar, daha akıcı oluyor. FPS arttıkça frame time değeri düşer yüksek fps her zaman daha iyidir. 75 HZ monitörde 200 fps aldığında 75'ini hisseder ama frame time yüksek fpsde daha düşük olduğu için daha akıcı gelir. Deneyince sen de hissedersin. Ben de 144 hz monitörde 144 fps ve 300 fps farkını çok rahat anlıyorum, daha akıcı hissettiriyor.

Top Bottom