Neler Yeni

Yardım CS:GO Düşük FPS Sorunu

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,840
İsim
Mehmet
Arkadaşlar CS:GO'da FPS'im olması gerekenden az.
Laptopun özellikleri: i5 11400h, rtx 3050, 8x2 3200mhz ram (Diğer özellikleri lazımsa sorabilirsiniz, model: Monster Abra A7 V13.1.3)
Cs de düşük ayarlarda fps_max 0 komutu ile gökyüzüne baksam dahi 190 fps leri geçmiyor, genellikle 120-140 aralığında. Ayarları en yükseğe alınca da 90-130 civarlarında geziyor. Valoda düşük veya yüksek ayarlarda fps i 155'e sabitleyebiliyorum, işlemci gücüm yetersiz olabilir mi diye düşündüm ama işlemcim kesinlikle bundan güçlü. İşlemci aynı zamanda deli gibi ısındığı için undervolt ayarladım, o zaman da düşük fps te 110-130fps takılıyor. Ayarlarımı altta paylaşıyorum. UV ayarlarım da anlayan varsa CPU core ve cache için offset voltage -11.7v , turbo ratio limit cs de 37'ye ve valoda 34'e ayarlıyorum. ICC max bir ara fullemiştim ama pek etkisi yoktu.
Not: Cs fps değerlerini D2 için belirttim, Nuke'ta veya Ancient'ta zaten bu fps leri de göremiyorum.
Not: Dün valoyu fps max 155 fps ayarlayarak test ettim yüksek grafiklerde işlemci 62 dereceyi geçmedi, 15-20 dk süreyle test edip ayarlarımı tekrar düşürdüm. Cs düşük ayarlarda uv olmazsa 70 dereceyi birkaç dakikada geçiyor. İstediğim şey cs yi 155fps e sabitleyebilmek. Valoda bu değerleri uv ile aldım.
Lütfen fps artırma videoları vs atmayın, düşük sistemin fps ini artırmaya çalışmıyorum, sistemi verebileceği fps e çıkarmaya çalışıyorum, ortada bir sorun olduğunu düşünüyorum. Aksi fikir de belirtebilirsiniz tabii.
Aşağıda vereceğim linkte de zaman damgası ile açarsanız PC hocasının Ultra grafiklerde aynı bilgisayarla (tek fark onun test ettiği 8, bendeki 16gb ram) ortalama 99 fps aldığını görebilirsiniz, düşük ayarlarda 155'e sabitlemek çok zor olmamalı...
@RevDeisDou @Emirhandkee @crazyreign

Ekler

• Ekran Görüntüsü (206).png
    Ekran Görüntüsü (206).png
    552.8 KB · Hit: 104
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,887
İsim
Burak Karadağ
16:9 oynuyorsan biraz normal karşılarım ben bunu. Ayrıca parçalarına göre. Ayrıca bilgin olmayabilir. Cs go da source 2 testleri yapılıyor ve oyun dosyalarına source 2 ye ait bazı dosyalar entegre bile edildi. Fps düşüklüğünü normal sayarım. Oyun çok güncelleme alıyor bu aralae

TRSTEADY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,402
İsim
Emre
nvidia ayarlarını en düşüğe getir.
csgo görüntü ayarlarından
çoklu cpu kullanımı etkin yapmalısın. (fps yi düşüren en büyük etken budur)
keskinliği yumuşatma modunu yok yap
doku filtrelemeyi en düşük yap
başlatma seçeneklerine şunları yaz
-freq 144 -novid -tickrate 128 -high
++oyunu 4:3 1280x920 oynamanı tavsiye ederim. daha iyi ve daha çok fps veriyor

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,840
İsim
Mehmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
16:9 oynuyorsan biraz normal karşılarım ben bunu. Ayrıca parçalarına göre. Ayrıca bilgin olmayabilir. Cs go da source 2 testleri yapılıyor ve oyun dosyalarına source 2 ye ait bazı dosyalar entegre bile edildi. Fps düşüklüğünü normal sayarım. Oyun çok güncelleme alıyor bu aralae
Attığım testte ultra ayarlarda ortalama 99fps alınıyor, düşük ayarlarda 155 daha fazla mı sistem gerektirir diye düşünüyorsunuz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,887
İsim
Burak Karadağ
Attığım testte ultra ayarlarda ortalama 99fps alınıyor, düşük ayarlarda 155 daha fazla mı sistem gerektirir diye düşünüyorsunuz?
Evet, bana güven. Hardcore cs ciyim zaten. Ağustos güncellemesi için oyunu baya yoruyorlar son aylarda. Source 2 gelecek 21 Ağustosta. Zaten ekran kartın rtx 3050 - işlemcinde iş görecek düzeyde 8x2 ram için normal karşılarım. Üstüne bir de 16:9 oynuyorsun
Son aylarda herkesin açmış olduğu ortak bir konudur bu "CS:GO düşük fps sorunu"

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,840
İsim
Mehmet
nvidia ayarlarını en düşüğe getir.
csgo görüntü ayarlarından
çoklu cpu kullanımı etkin yapmalısın. (fps yi düşüren en büyük etken budur)
keskinliği yumuşatma modunu yok yap
doku filtrelemeyi en düşük yap
başlatma seçeneklerine şunları yaz
-freq 144 -novid -tickrate 128 -high
++oyunu 4:3 1280x920 oynamanı tavsiye ederim. daha iyi ve daha çok fps veriyor
Nvidia denetim masası zaten ayarlı ancak diğer seçenekleri deneyeceğim, sadece çözünürlüğü düşürmeyi düşünmüyorum. Teşekkür ederim.

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,840
İsim
Mehmet
Evet, bana güven. Hardcore cs ciyim zaten. Ağustos güncellemesi için oyunu baya yoruyorlar son aylarda. Source 2 gelecek 21 Ağustosta. Zaten ekran kartın rtx 3050 - işlemcinde iş görecek düzeyde 8x2 ram için normal karşılarım. Üstüne bir de 16:9 oynuyorsun
Son aylarda herkesin açmış olduğu ortak bir konudur bu "CS:GO düşük fps sorunu"
Dostum çok inat ediyormuş gibi görünmek istemiyorum ama başka bir arkadaşımda 10875h var, tabii kendisinin ekran kartı benimkinden daha iyi ama cs biraz işlemci yoran ve tek çekirdek puanının önemli olduğu bir oyun diye biliyorum. Benim işlemcim single core daha iyi skor veriyor ve kendisinin fps i benden çok yüksek. Eğer valoda yüksek grafiklerle bu fps i almasam senin gibi düşünürdüm, malum valo biraz daha işlemci-ekran kartı dengesini kurmuş bi oyun. Ayrıca Source 2 ile ilgili sürekli sızıntılar var ama tarih vereni ilk defa duyuyorum kaynak sağlam mı heyecanlandırma beni :D Kaynak sağlamsa şu an zerre tınmam bu fps meselesini Source 2 gelsin de teknik kısımdaki birçok dertten kurtulacağız umuyorum.
Arkadaşın işlemci vs benim işlemci, bunu da bi iliştireyim dedim:

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,887
İsim
Burak Karadağ
Onun ayarları nedir 4:3 mü ? Ayrıca NVIDIA veya AMD ayarları kalite yerine performans olarak mı seçili? İşlemcisinde OC yapılımı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum çok inat ediyormuş gibi görünmek istemiyorum ama başka bir arkadaşımda 10875h var, tabii kendisinin ekran kartı benimkinden daha iyi ama cs biraz işlemci yoran ve tek çekirdek puanının önemli olduğu bir oyun diye biliyorum. Benim işlemcim single core daha iyi skor veriyor ve kendisinin fps i benden çok yüksek. Eğer valoda yüksek grafiklerle bu fps i almasam senin gibi düşünürdüm, malum valo biraz daha işlemci-ekran kartı dengesini kurmuş bi oyun. Ayrıca Source 2 ile ilgili sürekli sızıntılar var ama tarih vereni ilk defa duyuyorum kaynak sağlam mı heyecanlandırma beni :D Kaynak sağlamsa şu an zerre tınmam bu fps meselesini Source 2 gelsin de teknik kısımdaki birçok dertten kurtulacağız umuyorum.
Arkadaşın işlemci vs benim işlemci, bunu da bi iliştireyim dedim:
Gabe Follewer sık sık test ve haber videoları atıyor. 21 Ağustos'ta geliyor yani kesin. Rahat ol. Onaylandı bir kaç ay önce

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,840
İsim
Mehmet
Onun ayarları nedir 4:3 mü ? Ayrıca NVIDIA veya AMD ayarları kalite yerine performans olarak mı seçili? İşlemcisinde OC yapılımı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gabe Follewer sık sık test ve haber videoları atıyor. 21 Ağustos'ta geliyor yani kesin. Rahat ol. Onaylandı bir kaç ay önce
4:3 olması lazım ama 10870h kullanan arkadaş var, o 16:9 oynuyor o da benden yüksek fps alıyor :) Performans ayarı seçili 3 cihazda da markalarına göre hem Nvidia denetim masasında hem de işte fan vs ayarlanan kontrol merkezi uygulamalarında. Ama Source 2 güzelce gelsin de şuan benim fps dert değil gerçekten.
Not: Arkadaşlar güle güle kullansınlar cihazları benimkilerden çok daha sağlam, sadece işlemci bazında kıyaslıyorum konu cs olduğu için. Birinde 3060 diğerinde 2080 Super var ama cs de ekran kartının böyle fark yaratacağını düşünmüyorum hele düşük ayarlarda... 2080 super kullanan arkadaş 4:3, 300fps oynuyor.
Herhalde şimdilik bunların ötesinde yapabileceğim pek bir şey yok hocam, teşekkür ederim.

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,840
İsim
Mehmet
Ekran kartı karşılaştırmalarına bak farkı görürsün knk
Bakmama gerek yok 2080 super zaten benim kulvarda değil :D 3060 da 1,5 katına kadar fps veriyor ama ona bütçem çıkışmamıştı. Diğer oyunlarda neyse de cs bana çok ayıp etti güya işlemciye yükleniyordu kereta :(

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,886
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Top Bottom