Neler Yeni

CS:GO düşük fps sorunu

N1GHT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Eren
Selam cs go oynuyorum önceden 1024x768 oynuyordum çok drop yiyordum ve fps çok düşüktü bunu sonra 800x600 ve sonra 640x480'e kadar düşürdüm şu anda 100-150 civarı alıyorum bazen 100'ün altına bile düşüyor bu çözünürlükte bu kadar düşük almamam gerektiğini düşünüyorum sorun nedir sizce?

Uğur25

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Uğur Yılmaz
Instagram
uguryllmz
sistem özellikleri nedir acaba

Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Muhammet açıkgöz
Uygunsuz davranış
Selam cs go oynuyorum önceden 1024x768 oynuyordum çok drop yiyordum ve fps çok düşüktü bunu sonra 800x600 ve sonra 640x480'e kadar düşürdüm şu anda 100-150 civarı alıyorum bazen 100'ün altına bile düşüyor bu çözünürlükte bu kadar düşük almamam gerektiğini düşünüyorum sorun nedir sizce?
Bilgisayarın çöp
Tuşuna bastığında açıldığına dua et daha ne istiyorsun Allah'ın dan bu sistemle csgo açmak bile iyi yani git yeni PC al oyna

Uğur25

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Uğur Yılmaz
Instagram
uguryllmz
i5-4460
8GB 1600 mhz ram
gt 730
h81-a2c anakart
quadro hazır sistem
hocam nvidia da özel ayarlar var. Bunun için hazır videolara baktınmı çünkü buradan sana video atarak yardımcı olabilirim. Onun dışında fiziksel olarak bilgisayar ayarlarını görmem gerekiyor. Onun dışında bilgisayarın özellikleri zaten düşük olduğu için aldığın fpsler normal.
bunu izle istersen.

N1GHT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam nvidia da özel ayarlar var. Bunun için hazır videolara baktınmı çünkü buradan sana video atarak yardımcı olabilirim. Onun dışında fiziksel olarak bilgisayar ayarlarını görmem gerekiyor.
bunu izle istersen.
Hocam bunları yaptım zaten bu ayarları yapmadan olmaz ilk yapılması gereken şeylerden biri
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayarın çöp
Tuşuna bastığında açıldığına dua et daha ne istiyorsun Allah'ın dan bu sistemle csgo açmak bile iyi yani git yeni PC al oyna
abartma alma imkanım olsa niye almayayım 2 sene önce şunu kaldırır bunu oynatır şunu bilmem ne yapar diyen elemana güvenip aldım bu da bana bi ders oldu daha da kolay kolay güvenmem kimseye işlerimi görüyor Allah'a şükür fakat verdiğim fiyata değmediğini düşünüyorum 10 senelik bi oyunu açamazsada bu tamamen bi saçmalıktır dicek bişey yok ama çok abartmışsın ve biraz mütevazi ol lütfen yeni pc almasını bizde biliyoruz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Muhammet açıkgöz
Hocam bunları yaptım zaten bu ayarları yapmadan olmaz ilk yapılması gereken şeylerden biri

abartma alma imkanım olsa niye almayayım 2 sene önce şunu kaldırır bunu oynatır şunu bilmem ne yapar diyen elemana güvenip aldım bu da bana bi ders oldu daha da kolay kolay güvenmem kimseye işlerimi görüyor Allah'a şükür fakat verdiğim fiyata değmediğini düşünüyorum 10 senelik bi oyunu açamazsada bu tamamen bi saçmalıktır dicek bişey yok ama çok abartmışsın ve biraz mütevazi ol lütfen yeni pc almasını bizde biliyoruz.
Kardeşim 2 sene önce almışsın bu sistemi hiç piyasaya bakmadınmı ne bileyim hiç kendin düşünemedinmi yani bu sistemden 2 yıl verim aldığına dua et diyorum sana ha şimdi gider 3060 lı bir sistem alırsın bak gör 3 yıl sonrada 3060 lar senin sistemin gibi değer görecektir yani daha bir şey bekleme git yeni seri bir PC al 5 6 yıl kullan

Pasacik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Paşa Gültekin
Discord
sanalgaypasa
Bilgisayarın çöp
730 öyle aşırı kötü bir ekran kartı değil ancak FPS değerleri normal bu sistem için.

Gayet normal değerler sisteminiz için hocam.

N1GHT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kardeşim 2 sene önce almışsın bu sistemi hiç piyasaya bakmadınmı ne bileyim hiç kendin düşünemedinmi yani bu sistemden 2 yıl verim aldığına dua et diyorum sana ha şimdi gider 3060 lı bir sistem alırsın bak gör 3 yıl sonrada 3060 lar senin sistemin gibi değer görecektir yani daha bir şey bekleme git yeni seri bir PC al 5 6 yıl kullan
Haklısınız önceki bilgisayarım çok çok çok eskiydi yeni pc alacağım için çok heyecanlandım herşeyi unuttum önüme çıkan ilk pc yi aldım maalesef elemana güvenerek

730 öyle aşırı kötü bir ekran kartı değil ancak FPS değerleri normal bu sistem için.

Gayet normal değerler sisteminiz için hocam.
bide ekran kartım fermi versiyonmuş sanırım bize öyle bişeyden bahsedilmedi pcyi kullanmaya başladığımdan çok sonra farkına vardım bunun

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Sistem rezalet değil fakat ekran kartı aşırı kötü bu sisteme göre. GT 730 yerine 2. el RX 470, GTX 1050 Ti veya GTX 1650 alınabilir. Bu ekran kartlarıyla 1920x1080 çözünürlükte çok rahat oynarsın. GT 730 saydığım ekran kartlarından neredeyse 10 kat daha güçsüz. İşlemcin saydığım ekran kartlarını besleyebilecek güçte.

Pasacik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Paşa Gültekin
Discord
sanalgaypasa
Haklısınız önceki bilgisayarım çok çok çok eskiydi yeni pc alacağım için çok heyecanlandım herşeyi unuttum önüme çıkan ilk pc yi aldım maalesef elemana güvenerek

bide ekran kartım fermi versiyonmuş sanırım bize öyle bişeyden bahsedilmedi pcyi kullanmaya başladığımdan çok sonra farkına vardım bunun
Fermi nedir hocam hiç duymadım. Sistemi ne kadara aldınız?

Sistem rezalet değil fakat ekran kartı aşırı kötü bu sisteme göre. GT 730 yerine 2. el RX 470, GTX 1050 Ti veya GTX 1650 alınabilir. Bu ekran kartlarıyla 1920x1080 çözünürlükte çok rahat oynarsın. GT 730 saydığım ekran kartlarından neredeyse 10 kat daha güçsüz. İşlemcin saydığım ekran kartlarını besleyebilecek güçte.
İşlemci ve anakart da leş hocam. Ekran kartı rezalet değil ama çöp.

N1GHT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Eren
Fermi nedir hocam hiç duymadım. Sistemi ne kadara aldınız?
hocam 2 yıl önce evkurdan 5500 tl ye büyük girdi sanırım ama farkında değilim

hocam anakart 1050 ti destekler mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Muhammet açıkgöz

Ben 5 6 yıl rahat kullanmak için onanuygun sistem alıyorum kankam biraz araştır videolar izle bu şekilde forumlarda gez öğren en azından öğrenemezsen bile youtuberların yaptığı sistemleri böyle forumlarda paylaş bilgi al derim en azından kendinide geliştiritsin

Top Bottom